Φροντίδα Το παπαγαλάκι μου δεν τρώει

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης S.T
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Απλα το ανέφερα διοτι το εχω παρατηρήσει καινσε άλλα παπαγαλακια να το κάν
Και τα δικά μου κοιμούνται στο ένα πόδι... Που και που στέκονται στα δύο...
Μην ανησυχείς! 🙂
Τελικά ταιστρες αγόρασες;
 
Και τα δικά μου κοιμούνται στο ένα πόδι... Που και που στέκονται στα δύο...
Μην ανησυχείς! 🙂
Τελικά ταιστρες αγόρασες;
Στο πετσοπ που πηγα δεν ειχε, σημερα θα δοκιμασω και σε αλλο
 
Προς τα που μένεις; Ανατολικά; Δυτικά;
Να σου πω που μπορείς να βρεις...

Μπορείς προσωρινά και σε κεσεδάκι από γιαούρτι να το κάνεις σαν ταίστρα αφού του κάνεις 4 τρύπες και το πιάσεις σε κάποια γωνία.
Βρηκα σε ενα πετσοπ μια τετοια. Αν βρω και πουθεμα αλλου καλυτερη θα την παρω
 

Συνημμένα

  • 5495978.webp
    5495978.webp
    2,8 KB · Προβολές: 9
Βρηκα σε ενα πετσοπ μια τετοια. Αν βρω και πουθεμα αλλου καλυτερη θα την παρω
Είχα βάλει τέτοιες στον Ερνέστο, τον βολέψανε μια χαρά εκείνη την εποχή. Μόνο να προσέχεις το συρματάκι τους, μερικές φορές είναι αιχμηρό και μπορεί να χτυπήσουν. Λίμαρέ το ή κάλυψέ το με κάτι στην άκρη του, αν και δύσκολο να γίνει ποτέ δεν ξέρεις.
 
Μπορείς προσωρινά και σε κεσεδάκι από γιαούρτι να το κάνεις σαν ταίστρα αφού του κάνεις 4 τρύπες και το πιάσεις σε κάποια γωνία.
καλα και τρυπες να μη κανει και να το βαλει στο πατο του κλουβιου μια χαρα θα ειναι! απλα να μη το βαλεις κατω απο πατηθρα και το λερωνει!
 
H ταΐστρα της φωτογραφίας πάντως δεν μου φαίνεται να έχει αιχμηρές ακμές ή επιφάνειες. Προσωπικά δεν βλέπω τον λόγο να μην την χρησιμοποιήσεις χωρίς άγχος για όσο χρειαστεί μέχρι να βρεις τις κατάλληλες.
 
H ταΐστρα της φωτογραφίας πάντως δεν μου φαίνεται να έχει αιχμηρές ακμές ή επιφάνειες. Προσωπικά δεν βλέπω τον λόγο να μην την χρησιμοποιήσεις χωρίς άγχος για όσο χρειαστεί μέχρι να βρεις τις κατάλληλες.

Αυτές (και άλλων ειδών) τις χρησιμοποιώ χρόνια, μια χαρά είναι.

Ναι παιδιά κι εγώ τις χρησιμοποιούσα χρόνια, και μερικές τις χρησιμοποιώ ακόμα κατα καιρούς. Απλά αυτά τα συρματάκια καμιά φορά είναι κομμένα "ατσαλα" και ψιλοτρυπάνε. Τίποτα σπουδαίο αλλά ξέρετε, φυσάμε και το γιαούρτι κτλ. Δεν ήθελα να ανησυχήσω τσάμπα τον φίλο.
 
Back
Top