Γενικά Το πρώτο μου καναρίνι

-arianna-

PB New Member
Εγγραφή
27 Σεπ 2009
Μηνύματα
22
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Πήρα σήμερα το πρώτο μου καναρίνι! Είναι αρσενικό και δεν εχει σταματήσει να κελαηδάει εδώ και μια ώρα περίπου. Το έχω ήδη λατρέψει! :D
 

Συνημμένα

  • DSC00058.webp
    DSC00058.webp
    56,2 KB · Προβολές: 147
  • DSC00063.webp
    DSC00063.webp
    51,5 KB · Προβολές: 141
να το χαιρεσαι!
σημερα το πηρες και κελαιδησε;:D
το κιτρινο που εχεις βαλει μες την ταιστρα θα το βγαλεις και θα το βαλεις σε ενα ειδικο κυπελακικαι στην ταιστρα θα βαλεις σπορους οπως εχεις και στην αλλη ταιστρα!

*εχει πολυ ωραιο χρωμα!
 
Απο κει που το πήρα μου είπαν να βάλω το κίτρινο στην ταϊστρα, αλλά είναι αυγοτροφή με βιταμίνες και δεν ξέρω αν πρέπει να το τρώει κάθε μέρα όπως μου είπε αυτός. Ξέρετε αν υπάρχουν χωριστά βιταμίνες για να μην τρώει συνέχεια τέτοιο;
 
θα του βαζεις 2-3 φορες την εβδομαδα αβγοτροφη και αν θες μπορεις να του δινεις υδιατοδιαλυτες βιταμινες σαν και αυτες Multi-vit for birds και Muta-vit (Orlux)
και βεβαια να του δινεις 2-3 φορες την εβδομαδα φρουτα η λαχανικα!
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Καλησπέρα, πολύ όμορφο το καναρίνι να το χαίρεσαι και καλούς απογόνους 😉. Τώρα αυτό που φαίνεται στην φωτογραφία σου δεν είναι αυγοτροφή, βγαίνει και σε άλλα χρώματα κόκκινη κτλκαι καλό είναι να το αποφεύγεις να μην το δίνεις στο καναρίνι, μπορείς να του αγοράσεις μια επώνυμη αυγοτροφή και να είσαι και σίγουρη.
 
Εμμανουήλ μιας και άνοιξε αυτό το θέμα, το κουτάκι γράφει πάνω CeDe eggsnack with fruit.Αν δεν του δίνει αυγοτροφή και του δίνω αυγό βραστό, φρούτα και βιταμίνες χωριστά θα έχει καποιο πρόβλημα;Επίσης μήπως έχει κάποιος να μου προτείνει κάτι σε βιταμίνες σε σκόνη που να μπαίνουν στην τροφή και όχι στο νερό;
 
Sorry έτσι όπως το είδα στην φώτο μου φάνηκε σαν τα σκευάσματα που πουλάνε ως βιταμίνες και αυγοτροφές και ποιός ξέρει τι έχει μέσα. Η cede έχει πολύ καλά προιόντα οπότε μην ανησυχείς είναι οκ..

Αυτό εδω Omni-vit (Orlux) εκτός απο το νερό μπαίνει και στην αυγοτροφή
 
Επίσης μήπως έχει κάποιος να μου προτείνει κάτι σε βιταμίνες σε σκόνη που να μπαίνουν στην τροφή και όχι στο νερό;
αυτο που σου εδωσα πιο πανω μπορεις να το βαλεις στην αβγοτροφη Muta-vit (Orlux)
 
Back
Top