Γενικά Το όμορφο ζευγαρακι μου Parrotlet

Δεν έχω προτίμηση σε ελληνικό ή ξένο!
Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ για την ώρα είναι ο Τουιτι και η Μπλου
 
Δεν έχω προτίμηση σε ελληνικό ή ξένο!
Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ για την ώρα είναι ο Τουιτι και η Μπλου
Δεν τα λες και πρωτότυπα. Εγώ έχω Betty & Barney εσύ βγάλτα Fred & Wilma. 😛
 
Να σου ζήσουν, πολυ ομορφα, με υπέροχα χρώματα... Τωρα για ονόματα, τι να πω, ειναι πολυ προσωπικό...ίσως και από την συμπεριφορά τους να βρεις κάποιο, τύπου παρατσούκλι.
 
Βγάλε τον αρσενικό Ντίλιγκερ, είχα έναν γάτο, μ' αρέσει τ' όνομα :)
 
Καλώς τα δέχθηκες, να σου ζήσουν! Είναι και τα δύο πανέμορφα!
... Μπόνυ & Κλάιντ... Να τα χαιρεσαι!

Αν σου πω ότι και γω αυτό σκέφτηκα πριν διαβάσω το μήνυμα του Ιανού. Έτσι κι αλλιώς γκάγκστεράκια είναι. Επίσης θα μπορούσες να τα πεις Πίτσι και Ποπ , από τα μικροσκοπικά κουκλάκια που κυκλοφορούσαν κάποτε!(πιτσιποπάκια)!
 
Δέχομαι και άλλες απαντήσεις... Και φυσικά θα ενημερώσω την απόφαση μας
Το βράδυ κύλησε πολύ ήρεμα και χωρίς να έχω πρόβλημα από γάτες.
 
Ενημέρωση κατάστασης εγκατάστασης των παιδιών μου...
Ο πατέρας μου με ενημέρωσε για μια επίθεση που είχαν δεχτεί τα καναρίνια του με αποτέλεσμα να χάσει τα περισσότερα. Γι αυτό το λόγο τους πηρα μια διπλή ζευγαρωστρα έτσι ώστε το βράδυ να τα βάζω μέσα και να μην τα έχω στο κρύο. Φυσικά και δεν είναι ευρυχωρη όπως η κλούβα όμως θέλω το κεφάλι μου ήσυχο... Βέβαια τώρα την κουβαλαω μαζί μου στη ραφηνα κι θα τη φτιάξω αύριο για αυτό οι φωτογραφίες από αύριο απόγευμα.
 
Ενημέρωση κατάστασης εγκατάστασης των παιδιών μου...
Ο πατέρας μου με ενημέρωσε για μια επίθεση που είχαν δεχτεί τα καναρίνια του με αποτέλεσμα να χάσει τα περισσότερα. Γι αυτό το λόγο τους πηρα μια διπλή ζευγαρωστρα έτσι ώστε το βράδυ να τα βάζω μέσα και να μην τα έχω στο κρύο. Φυσικά και δεν είναι ευρυχωρη όπως η κλούβα όμως θέλω το κεφάλι μου ήσυχο... Βέβαια τώρα την κουβαλαω μαζί μου στη ραφηνα κι θα τη φτιάξω αύριο για αυτό οι φωτογραφίες από αύριο απόγευμα.

Ο πατερας σου εκανε καποια ενεργεια για να προστατεψει αυτα που εμειναν;
 
Back
Top