Γενικά Το lovebird που βρηκα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Zelda
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
τι υπέροχο χρώμα, τι υπέροχη σύμπτωση που το βρήκες εσύ, αν βλέπω καλά το χρώμα του δαχτυλιδιού είναι και γεννημένο φέτος, άτυχος αυτός που το έχασε,τυχερή εσύ που το βρήκες, να το χαίρεσαι Νικόλ μου :)
 
σας ευχαριστω, να χαιρεστε τα πουλακια σας bρε.
 
πανεμορφοσ και πολυ ανετοσ μικροσ μπομπιρασ! Να τον χαιρεσαι! Ενα κουλακι ειναι! Ειναι και μωρακι ακομα, μια χαρα!:D
καλα που το βρηκεσ και δεν τελειωσε η ζωουλα του πριν καν αρχισει.
 
Απ' ότι βλέπω το έχεις βγάλει έξω; Είναι ήμερο; Πράγματι είναι σπάνιος ο χρωματισμός του!
Εγώ θα έλεγα, πριν αποφασίσεις να το κρατήσεις, να δοκιμάσεις να βρεις τον ιδιοκτήτη του πρώτα. Ίσως να το έχασε κάποιος που το αγαπούσε. Και εγώ αν έχανα κάποιο απο τα πουλιά μου πολύ θα ήθελα να μου το επιστρέψει κάποιος αν το έβρισκε.
 
Ηδη αποφασισα να το κρατησω πρωτον, κ δευτερον ευχαριστως αν τον εβρισκα να του το εδινα, αλλα το θεμα ειναι πως ειναι δυνατον να ψαξω ολη την γειτονια μου αν εφυγε απο την γειτονια μου δηλαδη κ οχι απο αλλη, η απο πετ σοπ. Να χτυπαω κουδουνια κ να ρωταω;
αν καπιος το αναζητησει θα του το δωσω φυσικα δε ειμαι τετοιος ανθρωπος να το κρατησω με το ζορι... Ειναι λιγο ημερο οχι πολυ.
 
Μπορείς να δοκιμάσεις να βάλεις αφισάκια και στην ευρύτερη περιοχή της γειτονιάς σου, και να ενημερώσεις κτηνιάτρους και πετ σοπ.
Βέβαια δεν αποκλείεται το πουλί να έχει έρθει απο πολύ μακριά, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Ίσως να είναι κοντά σχετικά ο ιδιοκτήτης, αλλά να ψάχνει σε λάθος κατεύθυνση.

Μην πάρεις στραβά τα λεγόμενά μου, αλλά έχω σκεφτεί πολλές φορές το θέμα των χαμένων κατοικιδίων.

Αν μάθεις οτι έφυγε απο πετ σοπ πάντως καλά θα κάνεις να το κρατήσεις και να το γλυτώσεις! :Ρ
 
οκ θα βαλω αφισες, κανενα προβλημα.
 
αν καπιος το αναζητησει θα του το δωσω φυσικα δε ειμαι τετοιος ανθρωπος να το κρατησω με το ζορι... Ειναι λιγο ημερο οχι πολυ.
να είσαι πονηρεμένη με αυτά τα θέματα. Θα μπορούσα εγώ να έρθω να σου χτυπήσω το κουδούνι(έχοντας μάθει απο κάποιον απο τη γειτονιά σου οτι βρήκες το πουλι στο δρόμο) και να σου πω 'ξέρεις... Είναι δικό μου και μπλα μπλα' αν βρεις τον ιδιοκτήτη του,ή αν σε βρεί αυτός,ζήτησε του κάτι που να αποδυκνίει πως ήταν στην κατοχή του πρίν,τέτοιο όμορφο παπαγαλάκι θα ήθελε ο καθένας και εσύ είσαι τυχερή που το έχεις καλά να περνάτε μαζί :)
 
φυσικα δε ειναι η πρωτη φορα που βρισκω ζωο, αλλες φορες ειχα βρει πιος το εχασε κ το εδωσα, αφου το εψαξα πρωτα.
 
Εξαλλου Νικολ το μικρο εχει σπανιο νομιζω χρωμα, δεν εχω βρει πολλα τετοια σε αυτο το χρωματισμο!
 
ακριβως, παντως θα παω κ στα 3 πετ σοπ που εχουμε εδω να δω μην τυχον απο μονοι τους ξεφουρνησουνε τιποτα.
 
Αν μάθεις οτι έφυγε απο πετ σοπ πάντως καλά θα κάνεις να το κρατήσεις και να το γλυτώσεις! :Ρ


θα συμφωνησω! Αν το σκασε απ το πετ απλα να ξερεισ οτι ειναι απο κει κ οποιοσ και να ρθει να το διεκδικησει, σημαινει λεει ψεμματα, οποτε το κρατασ. Αν δε το σκασε απο κει και βρεθει σιγουρα ιδιοκτητησ καλυτερα να το επιστρεψεισ. 🙂
 
Πανεμορφο ειναι. Το χρωμα του δεν ειναι σπανιο αλλα δεν ειναι και το πιο δημοφιλες στα πετ σοπ.

Κατα καιρους ενα πετ σοπ στην Νεα Σμυρνη εφερνε πολλα τετοια γκρι. Τωρα εχει να φερει απο περισυ black masked.
 
Πανεμορφο ειναι. Το χρωμα του δεν ειναι σπανιο αλλα δεν ειναι και το πιο δημοφιλες στα πετ σοπ.

Κατα καιρους ενα πετ σοπ στην Νεα Σμυρνη εφερνε πολλα τετοια γκρι. Τωρα εχει να φερει απο περισυ black masked.
Το είπα σπάνιο γι'αυτό ακριβώς το λόγο Φώτη!
Εγω τουλάχιστον δεν έχω δει ποτέ σε πετ σοπ τέτοιο χρώμα!
 
βρε, βρε το μασκοφορο ολλανδο που βρεθηκε στο δρομο σου,τυχη βουνο ειχε!
να το χαιρεσαι αν τελικα παραμεινει σε εσενα, ειναι πανεμορφο!
 
Back
Top