Τραυματισμοί Τραυματισμένο περιστέρι βρέθηκε στον κήπο μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης nikolais
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

nikolais

PB New Member
Εγγραφή
25 Απρ 2009
Μηνύματα
22
Πόλη
Κέρκυρα
Σημερα το απογευμα ειδα τον γατο μου να κυνηγαει ενα περιστερι στον κηπο μου! Εγω καταφερα να πιασω το περιστερι και το πηγα στην βεραντα μ που ειναι ασφαλες του εβαλα φαι και νερο ομως το περιστερι δν μπορει να πεταξει δν γνωριζω γιατι, το μονο παραξενω που παρατιρισα ειναι οτι τα πουπουλα απο ολο το σωμα του ειναι η βραγμενα η λαδομενα δν μπορω να καταλαβω,τι να κάνω;
 
ακριβως το ίδιο είχα πάθει εγώ πριν λίγες μέρες βρηκά ενα περιστέρι το οποίο φενόταν καλα αλλα δεν πετούσε επιδή ειχε αυτη την βρωμια την πίσα αυτο το λάδι αληθειά τιν πάιζει με αυτό κ τι πρέπει να κάνουμε εμενα το περιστέρι το ερικξα νερο κ μετα τιν άλλη μερα το βρήκα νεκρο :-(
 
εγω το στεγνωσα οσο μπορεσα και το ταισα και μου φενεται μια χαρα τωρα αν 8α ζισει δν ξερω το κακο ειναι οτι εγω στον κηπο μοθ εχω γατες και αν το βγαλω απο το κλουβι και φυγει 8α το φανε... Τι να κάνω;
 
μήπων αν το βάλεισ σε κάποιο κλουβάκι για ενα διάστημα μεχρι να δεις οτι θα ειναι καλα σε ενα κλουβι καπως ανετο ομοσ τι λες;
 
Θα σου πρότεινα να διαβάσεις αυτό https://community.petbirds.gr/threads/Πως-να-βοηθήσετε-ένα-τραυματισμένο-πουλί-πρώτες-βοήθειες.593/

και να επικοινωνήσεις τηλεφωνικά με το ΕΚΠΑΖ για να μπορέσεις να το βοηθήσεις ουσιαστκά!

και εδώ τα τηλέφωνα. Μπορεί επειδή είσια μακρυά να μην μπορούν να το περιθάλψουν αλλά θα σου δώσουν πολύτιμες συμβουλές για να το σώσεις!
  • Tραυματισμένο πουλί
ΕΚΠΑΖ: 22970-31338
ΑΝΙΜΑ: 210-9510075
 
δν ξερω πιστευω πως ειναι κριμα να ειναι περιορισμενο απο τν στιγμη που εχει γεννι8ει ελευθερο οσο ανετο και να ειναι το κλουβι... Δν ξερω ειμαι σε αδιεξοδο νομιζω πως 8α το αφισς ελευθερο και οτι γινει...
 
αχ σας ευχαριστω πολυ παιδια εστειλα ενα μηνυμα στο εκπαζ και ελπιζω να μου απαντησουν συντομα... Αν εχω καποιο νεο θα σας ενημερωσω.
 
παιδια σημερα το πρωι πηγα να ταισω το περιστερι και προσεξα οτι ηταν πολυ στεγνω ετσι πηρα την αποφαση να του ανοιξω την πωρτα του κλουβιου και αυτο τα καταφερε και πεταξε ειμαι πολυ χαρουμενη που δν ψωφησε σας ευχαριστω για τις πολυτιμες συμβουλες σας. Γεια!
 
Back
Top