Τραυματισμοί Τραυματισμένο περιστέρι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Lea
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Δεν είναι πιο προστατευμένο σε ένα περιστερώνα; Τουλάχιστον από το θέμα ανεύρεσης τροφής κ νερού; Κ εκεί να βρει ταίρι. Κ από ότι ξέρω τα αφήνουν κ ελεύθερα να πετανε. Τώρα μάλλον θα χρειάζεται πρώτα εκπαίδευση.
 
Παίζει και παραπαίζει , Τα περιστέρια είναι ανεξάρτητα πουλιά σε γενικές γραμμές . Όταν του αρέσει θα μείνει , θα ζευγαρώσει και θα έχει όποια τύχη θα το βρει . Έκτος των ταχυδρόμων που στις περισσότερες περιπτώσεις θα γυρίσουν στο κουμάσι τους εφόσον έφυγαν από εκεί ενήλικα άτομα . Απλά βρήκες μια πολύ καλή λύση ώστε να το ζεις χωρίς να έχεις πολλές υποχρεώσεις και μέριμνες . Εγώ θα σου πρότεινα να φιλοξενήσεις στον χώρο σου ένα ζευγάρι με ανάλογο χώρο ώστε να μην σου λερώνει , είναι υπέροχα πουλιά . Τέλος πάντων ο καθένας ξέρει τα δικά του , καλή συνέχεια .
 
Λεα μου χαίρομαι πολυ που παει καλυτερα το μικρουλι!! Εγώ θεωρώ ότι λόγω του νεαρού της ηλικίας του θα παραμείνει μια χαρά στον περιστερώνα διότι έχει μάθει από μικρό να τρώει από το χέρι σου και να έχει κοντά του την ανθρώπινη παρουσία!! 🙂
Όποτε θεωρώ ότι ειναι Καλη λύση για να μπορείς και να το βλέπεις, αλλά και να έχει και αυτό την συντροφιά του είδους του🙂
 
Back
Top