Διατροφή Τροφη για cockatiel

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης hgemwn
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

hgemwn

PB New Member
Εγγραφή
13 Φεβ 2009
Μηνύματα
34
Πόλη
Italia
Καλησπέρα σε όλους! Ειμαικαινουργιος στο φορουμ και θα ηθελα καποιος να μου πει τι τροφη πρεπει να δινω στο cockatiel μου... Δινω τροφη που εχει και βιταμινες. Ειναι καλυτερα ναπαρω βιταμινες ξεχωριστα;αντι για αμμο εχω κατι σαν πετραδακια που εχουν τροφη μεσα. Να αλλαξω;(η αμμος friskies ειναι καλη😉μπορει καποιος να μου πει 1 2 βασικα πραγματα;
εχω διαβασει τα post αλλα χαθηκα!
 
Παρόλο που συνέχεια αναφέρεται το ότι είναι πολύ καλά τα φρούτα ο δικός μου δεν υπάρχει περίπτωση να τα αγγίξει. Δοκιμάζω αρκετά συχνά φυσικά αλλά προτιμάει τα σποράκια την αυγοτροφή κλπ... Τα φρούτα ούτε τα πλησιάζει.
 
εμενα βασικα τρωει τα παντα αρκει να του τα δωσω απο το στομα μου(σταφυδες, καροτα...)αν και του αρεσει ρε παιδια το τοστ!
 
mariah μην φανταστεις οτι τρωει τον αγλεορα απο αυτα! Εχετε δικιο σαυτα που λετε αλλα τι να τον κανω που οταν με βλεπει να τρωω ερχεται κατευθειαν στο στομα μου διαφορετικα με τσιμπαει...
 
Αν τον θες ζωντανο οταν τρως να τον βαζεις στο κλουβι καλυτερα! Κι εμενα τα ιδια κανει το βρωμοπαιδο!
 
εχετε δικιο σαυτα που λετε αλλα τι να τον κανω που οταν με βλεπει να τρωω ερχεται κατευθειαν στο στομα μου διαφορετικα με τσιμπαει...

Να πηγαίνεις σε άλλο δωμάτιο όταν τρως τροφές που απαγορεύονται για τα πουλιά, έτσι δεν θα ζηλεύει και δεν θα σε δαγκώνει. 😉


Παρόλο που συνέχεια αναφέρεται το ότι είναι πολύ καλά τα φρούτα ο δικός μου δεν υπάρχει περίπτωση να τα αγγίξει. Δοκιμάζω αρκετά συχνά φυσικά αλλά προτιμάει τα σποράκια την αυγοτροφή κλπ... Τα φρούτα ούτε τα πλησιάζει.

Μην τα παρατάς, κάποτε θα δοκιμάσει δεν μπορεί! 😉

Καλό είναι να του χορηγείς πολυβιταμίνες για να προσλαμβάνει τα απαραίτητα στοιχεία που χρειάζεται ο οργανισμός του!
 
Back
Top