Γενικά Τρόπος μεταφοράς παπαγαλου σε νησι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης arisvoug
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Με κανετε να κοκκινιζω τωρα...
Χαρα μου να βοηθισω, ειναι το πιο ευκολο για μενα!
 
  • Like
Αντιδράσεις: mariah
Ναί, εννοω θα το στήλει μέσω ΚΤΕΛ στο καράβι πως θα φτάσει ο παπαγάλος...
 
Εγω θα παω να τον παρω απο το κτελ και θα τον παραδωσω εγω στο παιδι.
 
Ααα ε τοτε τι να πω δέν έχω λόγια... Πραγματικα πες μου ένα τρόπο για να σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ 10000000000000000000000000000000000 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!
 
Τιποτα δεν θελω περα απο φωτογραφιες του μικρου!
(αν και πιστευω θα ειμαι η πρωτη απο το φορουμ που θα το δει, αρα να το δωρο μου για το ευχαριστω!)
 
Ιωάννα μου το μπράβο νομίζω ότι σε αυτή την περίπτωση είναι λίγο! Μακάρι να μπορούσαμε κι εμείς (εννοώ λόγω διαφορετικών συνθηκών) να σε βοηθήσουμε στην περίπτωση με τον Γιουτζάκο. Εύχομαι η χαρά που έδωσες στον Άρη, να επιστρέψει με κάποιο τρόπο και σε σένα!
 
Ιωάννα μου το μπράβο νομίζω ότι σε αυτή την περίπτωση είναι λίγο! Μακάρι να μπορούσαμε κι εμείς (εννοώ λόγω διαφορετικών συνθηκών) να σε βοηθήσουμε στην περίπτωση με τον Γιουτζάκο. Εύχομαι η χαρά που έδωσες στον Άρη, να επιστρέψει με κάποιο τρόπο και σε σένα!
Σας ευχαριστω πολυ... Μακαρι να μπορουσε να μου την δωσει πισω ο Γιουτζακος μου.☹ Οσο τον σκεφτομαι...
Τελος παντων. Τουλαχιστον καταφεραμε να βοηθησουμε ενα αλλο μελος. 🙂
Και ας ελπισουμε οτι μεσα στη βδομαδα θα παραλαβει το μωρο του υγιεστατο...
 
Κατ' αρχήν γεια σε όλους!
Λοιπόν αποφάσισα μετά από ώρες διαβάσματος και ψαξίματος να αγοράσω ένα cokcatiel! Το θέμα μου τώρα είναι οτι σπουδάζω στιν Κεφαλονιά και έρχομαι συχνά στην Αθήνα. Θα μπορεί το παπαγαλάκι μου να κάνει αυτό το ταξίδι; (4ώρες σε κτελ κι 3 σε πλοίο)... 3-4 φορές το χρόνο αλλά γίνεται ή να το ξεχάσω;
 
Ανοιξε καλυτερα ενα νεο μηνυμα στο νεα μελη να σε καλωσορισουμε απο εκει. Γινεται Μανια! Να μην ειμαστε υπερβολικοι... Ενταξει εινια κουραστικο δε λέω αλλα.. Προσεχε κατα την κμεταφορα του να εχει τροφη και νερο και συντροφια εσενα... ΚΑλα δε το συζητω.. Ταισμενο στο χερι και μικρο... Και εισαι κομπλε..
 
Σήμερα, αύριο ή μεθαύριο(δησκολα μεθαυριο αλλα λέμε τωρα) θα του βαλω τα χρήματα και τη επόμενη θα βάλει τον παπαγάλο άρα μια απο αυτές τις μέρες θα σου στήλω...
 
Μονο μη πεις για Παρασκευη γιατι ξημερωματα ερχεται το δικο μου...
Δες για Τεταρτη η Πεμπτη!
 
ευχαριστώ Mpiki!
να φανταστεις μεταφερω μονομαχο(ψαρι) με το κτελ τωραθα εχω και τον παπαγαλο :D !
ααα και κατι αλλο που θελω να ρωτησω απ οτι εχω καταλαβει τα cockatiel δεν κανουν ιδιαιτερη φασαρια, οση ενα Lovebird ας πουμε, ισχύει;
ευχαριστώ και παλι!
 
Καλημέρα, ξέρω για μία εταιρία που αναλαμβάνει μεταφορές ζώων εντός και εκτός Αθηνών. Λέγεται Pet Taxi, σταθερό 2102819878, κινητό 6973 023954, υπεύθυνοι Μάρθα Σοφιανοπούλου και Δημήτρης Σουγιούλ. Βρήκα την κάρτα στον πτηνίατρο αλλά και στο πετ σοπ που ψωνίζω.



Συγγνώμη που έβαλα τα στοιχεία της εταιρίας, δεν ξέρω αν επιτρέπεται, αλλά μου φάνηκε μία καλή λύση για τέτοιες περιπτώσεις. Ελπίζω να μην είναι πρόβλημα αλλά κυρίως, να φανεί χρήσιμη.
 
Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρων που δήχνεις εγώ θα παω να βαλω τα χρηματα αυριο στον εκτροφεα εσενα ποτε σε βολευει να του πω να το στήλει...
 
Αυριο,ωραια.
Να το στειλει τοτε Δευτερα-αν μου τυχει κατι θα σε ειδοποιησω νωριτερα-αλλα να βολευει η ωρα ωστε να το παρω και να το παω κατευθειαν στο καραβι!
 
Λοιπόν πες μου πότε εχεί καραβι και τι ωρα ωστε να του πω πότε να βαλω τον παπαγάλο στα ΚΤΕΛ ωστε όταν έρθει να παέι στοκαραβι κατευθείαν...
 
Την Δευτερα το πλοιο φευγει στις 7 παρα τεταρτο το απογευμα!



Αρα να υπολογισει να φτασει στο κτελ κατα τις 5.
 
Άρα να του πω για δευτέρα... Και το καράβι τι ώρα θα φτάσει στο νησι;
 
Back
Top