Αναπαραγωγή Υπάρχει πιθανότητα να είναι και τα τέσσερα έμβρυα νεκρά στα αυγά;

Δεν επρεπε να βγουν την ιδια μερα κανονικα;
Δεν είναι κανόνας, ούτε θα μπορούσε σε ζωντανούς οργανισμούς να υπάρξει κανόνας.
Συνήθως γίνεται εκκόλαψη των αυγών σε λίγες ώρες.
Σε κάποιες περιπτώσεις να εκκολάπτονται τρία αυγά ακριβώς την ίδια στιγμή... στο ίδιο λεπτό. Άλλες πάλι ακόμη και πολλές ώρες μετά περισσότερο ίσως κι από εικοσιτέσσερις.
Παρόλα αυτά η χρονική διαφορά δε θεωρείται μεγάλη και αν οι γονείς ανταποκριθούν στις απαιτήσεις.. Τα μεγαλώνουν όλα.
 
Ακομα τιποτα,ι καναρα ειχε αρχισει να κλωσαει στις 15,τα αυγα να τα απομακρυνω τωρα ι οχι;
 
Ακομα τιποτα,ι καναρα ειχε αρχισει να κλωσαει στις 15,τα αυγα να τα απομακρυνω τωρα ι οχι;
Υπομονή... μια δυο μέρες δεν είναι και καταστροφή.
 
Δηλαδη φιλε μου γιαννη περιμενεις οτι θα βγουνε;
Δε γνωρίζω Στέργιο αν θα βγούνε μικρά.
Συνήθως δε βγαίνουν... αλλά πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις.
Αν τα πετάξεις όμως δε θα μάθει κανείς.
Εγώ, εκτός εξαιρέσεων τα αφαιρώ μετά το δεύτερο εικοσιτετράωρο.
Πολλές φορές... και για πολλούς λόγους... υπάρχει μια χρονική καθυστέρηση στην έλευση των νέων...
Γι αυτό υπομονή μερικές ώρες ακόμη.
 
Ευχαριστω παρα μα παρα πολυ για τις γνωσεις που μου χαριζεις και την βοηθεια που δινεις απλοχερα, θα τα αφησω ακομα μεχρι αυριο το μεσημερι...
 
Δηλαδη φιλε μου γιαννη περιμενεις οτι θα βγουνε;
Φιλε μου περυσι βασει ημερων τελευταια προθεσμια να σκασουν τα πρωτα μου ηταν Παρασκευη, τα ξεχασα, και Δευτερα που παω να τα πεταξω ειχαν βγει 3 μαζι, και το τελευταιο Τριτη.. Κρατησου, ποτε δεν ξερεις.
 
Το εχω διαβασει αλλα τα αιτια δεν τα βρηκα, δεν πειραζει ομως την επομενη φορα θα τα παμε καλυτερα!
 
Back
Top