Γενικά Φέρνουν οι παπαγάλοι γρουσουζιά στο σπίτι;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stefan
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Stefan

PB Member
Εγγραφή
21 Μαϊ 2008
Μηνύματα
418
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Χτες η αδερφη δεν ηθελε να βλεπει τον Robie στα ματια της γιατι ελεγε οτι οι παπαγαλοι μες στο σπιτι φερνουν γρουσουζια! Εσεις το πιστευετε αυτο;
 
ναι ειναι γρουσουζια. Και πιο πολυ ειναι γρουσουζια, κακοτυχια και ολη η ζωη σου θα καταστραφει συντομα γιατι εχεις και ψαρια. Ειναι γνωστο οτι αν εχεις ψαρια σπιτι ειναι σαν να εχεις τον Μητσοτακη στο σαλονι μονιμο επισκεπτη.

να φερεις παπα αμεσα να διαβασει το σπιτι και μετα να φατε ψαρια
 
Αυτό για την γρουσουζιά και τον παπαγάλο το έχω ακούσει δεκάδες φορές από τότε που πήρα τον Μάρκο.Αυτά είναι χαζομάρες κανένα πλάσμα του Θεου δεν μπορεί να ειναι γρουσούζικο, ούτε ήρθε στη γη για να μας βλάψει. Με αυτή τη λογική εγώ που έχω σχεδόν μια ζωή μαυρες γάτες και τωρα και κουρούνα (αυτό πια κι αν είναι)θα έπρεπε να μου έχουν συμβεί τα χίλια μύρια.Αλλα μια χαρά εχει παει η ζωή μου ως τώρα.
 
ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΝ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΧΑΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΡΟΥΣΟΥΖΙΑ.
 
Το μονο συγουρο εινα οτι για καποιον που ειναι προληπτικος σιγουρα δεν ειναι και το καλυτερο κατοικιδιο.
:D :D :D
 
Το έχω ακούσει κι εγώ αυτό, αλλά δεν πτοούμαι. Γρουσούζηδες είναι μόνο οι άνθρωποι και συνήθως οι κακοπροαίρετοι. Τα ζωάκια είναι αθώες ψυχούλες που μόνο χαρά προσφέρουν. Μην πτοείσαι Stefan, αγάπα τα ζωάκια σου και μην πιστεύεις σε τέτοια πράγματα.
 
Οι παπαγάλοι φέρνουν στο σπίτι ευθύνες υποχρεώσεις, χαρά, ζωντάνια, διασκέδαση και αγάπη...
Αν αγαπήσεις πραγματικά το ζωάκι σου, μόνο θετικά θα εισπράτεις. Γιατί είναι το μόνο που θα στην ανταποδώσει, θα είναι "ατόφυα" και για πάντα!
Τη "γρουσουζιά" την προκαλούμε μόνοι μας όταν είμαστε αρνητικοί και ανάποδοι! (και πως να μην έχεις ατυχίες αν είσαι έτσι 😉
Πάντως από τότε που τους πήρα όλο επιτυχίες είχα! Δε ξέρω αν αυτό λέει στους προληπτικούς κάτι!
 
ναι ειναι γρουσουζια. Και πιο πολυ ειναι γρουσουζια, κακοτυχια και ολη η ζωη σου θα καταστραφει συντομα γιατι εχεις και ψαρια. Ειναι γνωστο οτι αν εχεις ψαρια σπιτι ειναι σαν να εχεις τον Μητσοτακη στο σαλονι μονιμο επισκεπτη.
να φερεις παπα αμεσα να διαβασει το σπιτι και μετα να φατε ψαρια α😀
α😀
 
jsrory
Απάντηση: Γρουσουζια;
ναι ειναι γρουσουζια. Και πιο πολυ ειναι γρουσουζια, κακοτυχια και ολη η ζωη σου θα καταστραφει συντομα γιατι εχεις και ψαρια. Ειναι γνωστο οτι αν εχεις ψαρια σπιτι ειναι σαν να εχεις τον Μητσοτακη στο σαλονι μονιμο επισκεπτη.

να φερεις παπα αμεσα να διαβασει το σπιτι και μετα να φατε ψαρια α😀

α😀

Δεν κανουμε ετσι Παραθεση το μηνυμα που θελουμε να σχολιασουμε. Αρκει να πατησουμε το κουμπι Quote που βρισκεται στη γραμμη λιγο πιο διπλα απο το Ευχαριστω και ολα γινονται μονα τους... Εσυ συνεχιζεις μετα να γραφεις το μηνυμα σου εξω απο τις αγκυλες της παραθεσης...
 
παιδες,υπαρχει και η ελευθερη συζητηση για πλακα χαβαλε και απλη κουβεντα!
μην κανουμε ολο το φορουμ πανηγυρι!
 
Stefan τα ιδια μου ελεγαν και μενα για τα ψαρια οταν πρωτοπηρα ενυδρειο αλλα η μονη αποδειξη ειναι η ζωη μου
και
οπως λεει και καποιος φιλος εδω στο forum"οταν γνωρισα τους ανθρωπους αγαπησα τα ζωα"
 
ναι και εγω εχω ακουσει πολλα αλλα ενα ειναι το σιγουρο οτι οι παπαγαλοι κανουν κακο στην αβρα σου και στο τσι σου για αυτους τους λογους πρεπει να κρεμασεις το κλουβι του ψηλα και να μην το πλησιαζεις. 😀 σου κανω απλος μια πλακα
 
πολλες φορες το χα ακουσει αυτο απο παλια, σημασια οτε μυ ομως δεν του εδωσα.
 
Τίποτα δεν είναι γουρσουζιά φίλε. Γουρσουζιά φέρνουν αυτοί που μουρμουράνε πολύ.:)
 
Back
Top