Φροντίδα Φιλοξενία του Σπύρου (κοκατίλ) @fortunatos

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης takis1964
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

takis1964

PB Known Member
Εγγραφή
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
3.634
Πόλη
Αρτέμιδα
Αποφασίσαμε με τον Γιώργο @fortunatos να φιλοξενήσω τον Σπύρο, ένα φανταστικό σε χαρακτήρα κοκατιλ που τον λατρεύει ο ιδιοκτήτης του και με την πρώτη μέρα τον λάτρεψαν κ τα μέλη της οικογένειας μου!
Τον ευχαριστώ για την εμπιστοσύνη που μου έδειξε!
Μου τον έφερε το απόγευμα αλλά ως το βράδυ υπήρχε αλληλεπιδραση μαζί μας! Σφυρίγματα καμώματα! Το λοφίο του πλέον είναι σε ήπια χαλαρή θέση και πιστεύω ότι του άρεσε το εξοχικό περιβάλλον! Η Τουκη από την άλλη είναι ανήσυχη με τις φωνές της τον κοιτάει από απόσταση και γκαρίζει ξεδιαντροπα 😂 κρατωντας αποστάσεις 😷
[automerge]1596349308[/automerge]
20200802_091828_copy_1200x1600.webp20200802_091725_copy_1200x1600.webp20200802_091636_copy_1200x1600.webp
 
Τελευταία επεξεργασία:
Νομίζω είναι η 1η φορά στα δύο χρόνια κατοχής και συγκατοίκησης με τον Σπυράκο που φεύγω διακοπές ανέμελος.
Καταπληκτικός ο @takis1964 , καταπληκτικός ο χώρος του (τόσο που νομίζω ότι ο μικρός δε θα θέλει να γυρίσει) και... είχα την τιμή να γνωρίσω μια κουκλάρα, την Τούκη (απίστευτη ομορφιά!).

Χίλια ευχαριστώ @takis! Ελπίζω να κάθεται καλά και να απολαύσετε μια εβδομάδα μαζί!
[automerge]1596379867[/automerge]
ΥΓ: τώρα είδα τις νέες φωτογραφίες στον ώμο... Θα τρελαθώ :)
Κλειστά παράθυρα και πόρτες! :)
[automerge]1596379980[/automerge]
@ΜΑΚΡΥΝΕΙΑ η πρώτη φωτό όντως τα σπάει :)
@ΜΑΡΙΑαα ευχαριστούμε πολύ... Νομίζω είναι σε πολύ καλά χέρια ο μικρός :)
 
@fortunatos Καλα δεν υπαρχει μεγαλη φατσα! Ειδικα το λοφιο που ειναι λες και εχει σηκωθει τωρα απο τον υπνο και δεν προλαβε να χτενιστει ειναι ολα τα λεφτα Να τον χαιρεσαι! @takis1964 ειδικα η πρωτη φωτογραφια ειναι απιστευτη! Τον κοιταει περιεργα και λεει εγω γιατι δεν εχω ενα τσουλουφι τετοιο; Να την χαιρεσαι! 😍
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μετά την διαβίωση με την Τουκη, ο Σπύρος είναι νηπιαγωγείο 😂 μπροστά της

Η Τούκη είναι μια ροκ ύπαρξη, με άποψη και μονοκόμματες συμπεριφορές (σ'όποιον αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε).
Ο Σπυράκος είναι αγόρι με αρχές...Κύριος!
Σέβεται, υπακούει, με αγγλικά- γαλλικά Savoir Vivre..
Κι επειδή τα εταιρόνυμα έλκονται, ώρες είναι να προκύψει έρωτας και στο τέλος να τρέχετε και να μην φτάνετε εσείς οι κηδεμόνες!
Και μόνο το φτύσιμο ή η περιέργεια του ενός για τον άλλον, θα προσφέρει μια διαφορετική νότα στη ζωή τους...Ευτυχώς που πρόκειται για "στέγαση" ολίγων ημερών, αυτό θα σας σώσει😉😀
Μπράβο Τάκη για την φιλοξενία (δεν ξέρω μόνο αν ήταν για καλό που γνώρισε η οικογένεια σου έναν άγγελοΣπυράκο.)
Εύχομαι να μην αρχίσουν οι συγκρίσεις, γιατί μόνο για καλό σου δεν θα είναι! χαχαχαααα 😁
 
Χαχα! Σωστή η Σισσυ για τις συγκρισεις!
Εγιναν ήδη κ ο μικρός προτιμά Σπύρο
Η Μαρία παραξενευτηκε για την φιλικότητα του, δεν είχε δει άλλο κοκατιλ live!
Ομως τα κοκατιλ είναι ψυχουλες ευαίσθητες, φοβάσαι συνέχεια το ενα, το άλλο, μην κτυπησουν μην αρρωστήσουν! Υπάρχει μια συνεχή ανησυχια!
Με Τουκη απλά κοιτάς μην εισπράξεις καμμια δαγκωματια 😂
Παρότι τα βγάζω έξω σε διαφορετικες ώρες κανένα δεν ασχολήθηκε με το άλλο! Περίμενα την Τουκη να κάνει μια αναγνώριση για τον εισβολέα! Μάταια όμως 😎
 
Η Τούκη είναι μια ροκ ύπαρξη, με άποψη και μονοκόμματες συμπεριφορές (σ'όποιον αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε).
Εξηγείται το σταριλικι επειδή είναι πραγματικά κούκλα. Χάνει αρκετά στις φωτογραφίες. Φτέρωμα και χρώμα υγιές και γυαλιστερό, μάτι γαρίδα (με έκοψε πάνω κάτω όταν την πλησίασα) και όταν την είδα να πετάει έπαθα πλάκα.
Ο δικός μου ο παπάρας σκουντουφλησε και μία πηγαίνοντας να προσγειωθεί στο κλουβί την πρώτη μέρα :)
[automerge]1596472700[/automerge]
Εύχομαι να μην αρχίσουν οι συγκρίσεις, γιατί μόνο για καλό σου δεν θα είναι! χαχαχαααα 😁
Ο Σπυράκος πάντως από όλα τα μέλη του σπιτιού δείχνει αδυναμία στον Τάκη :)
 
Στην απογευματινή έξοδο, την άφησα κανα 20 λεπτό πάνω στο κλουβι, εως ότου αποφασισε να πετάξει, έκανε γύρω το σαλόνι 3 φορές και δεν μπορούσε να προσγειωθεί, έβγαλα το χερι για πεδίο προσγείωσης αλλά τελικά προτίμησε το κεφάλι μου!

Έγινε κ η γνωριμία τετ α τετ με Τουκη με φωτογραφικό ενσταντανέ και βιντεο.

20200803_193030_copy_2016x1512.webp
 
Νέο hot video για @Sissy
Tο καμάκι του Σπυρου 😍
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Back
Top