Αναπαραγωγή Φουσκωμένος προλοβός σε νεοσσό

Μόνο του δεν τρώει.οτι το τάισα εγώ έχει φάει.
Οι κουτσουλιές του είναι φυσιολογικές.
Νερό επίσης δεν είδα να πίνει
 
  • Like
Αντιδράσεις: CHRISV
@Katerina89 αυτό είναι το μωρό που είχε και το θέμα με το φούσκωμα; Πόση ώρα κοιμήθηκε έτσι; Τώρα είναι καλά; Γενικά τα μωρά είναι φυσιολογικό να κοιμούνται και λίγο παραπάνω αλλά εμένα προσωπικά η εικόνα του δεν μου φαίνεται τέλεια, ανέβασε μια φωτογραφία και το άλλο και τις κουτσουλιές. Αν η κρέμα είδε σωστή θερμοκρασία και δεν πήρε αέρα το μικρό δεν έχεις κάτι να φοβάσαι για το τάισμα
 
Τα μωρά πουλιά κοιμούνται περισσότερο. Εάν οι κουτσουλιές του είναι φυσιολογικές δεν μπήκε αέρας στον πρόλοβο και δεν παρατηρείς κάποιο άλλο σημάδι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.
 
Είναι νεαρό ακόμη. Θα αρχίσει να τρώει ΚΑΙ μόνο του.. μαλακές τροφές πρώτα. Αφού οι κουτσουλιές του είναι καλές και δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανυσηχιας, αφού αυτό με τον ύπνο είναι φυσιολογικό για ένα νεαρό πτηνό. Να το χαίρεσαι!
 
Καλησπέρα! το πουλάκι είναι καλύτερα και βλέπω ότι το πρήξιμο στο πρόβολο του έχει μειωθεί αρκετά!! έχει μεγαλώσει κιόλας πολύ!
Τελικά ο αέρας βγήκε μόνος του ή εσύ το πίεσες ή του έδωσες φάρμακο και το πρήξιμο υποχώρησε;
 
Τελικά ο αέρας βγήκε μόνος του ή εσύ το πίεσες ή του έδωσες φάρμακο και το πρήξιμο υποχώρησε;
Ο αέρας βγήκε μόνος του με φάρμακα που μου σύστησε κτηνίατρος.
Εγώ το πίεζα αλλά δεν εβγαινε
[automerge]1662487598[/automerge]
Το τάισα το πουλάκι και φαίνεται καλύτερα!
Περιποιείται τα φτεράκια του τώρα βλέπω
Οι κουτσουλιές του είδα είναι φυσιολογικές.
Μέχρι να τρώει μόνο του το ταιζω δύο φορές τη μέρα σωστά;
Σόρρυ που σας πρήζω αλλά δεν μου έχει ξανά τύχει να μεγαλώνω νεοσσούς .
Θα στείλω φωτογραφία και τα δύο να τα δείτε
[automerge]1662487884[/automerge]
IMG_20220906_210717 (1).webp
 
Τελευταία επεξεργασία:
Η γιατρός είπε να του δώσω primperan και nystamicine, κάποιος μύκητας λέει θα είναι

Ο αέρας βγήκε μόνος του με φάρμακα που μου σύστησε κτηνίατρος.
αν υποθέσουμε ότι πράγματι ήταν μύκητας, κανείς δεν μας εξασφαλίζει ότι με την αγωγή αντιμετωπίστηκε επαρκώς και δεν έχει κάνει υποτροπή...μήπως τελικά θα πρέπει να κάνετε εξετάσεις για να διαπιστωθεί τι γίνεται; Θα σου προτείνω να επικοινωνήσεις με Κομοτηνή, και αναλόγως τι θα σου πουν, να στείλεις δείγματα, ώστε να διαπιστώσεις τι γίνεται.
 
Back
Top