Γενικά Φωτογραφίες με τους φτερωτούς μας φίλους

ckdodis

PB New Member
Εγγραφή
26 Φεβ 2022
Μηνύματα
226
Πόλη
Ηγουμενίτσα
Καλησπερίζω όλο την παρέα του foroum,

μην βαρέσετε εάν δεν είναι καλή ιδέα, σκέφτηκα να ανοίξω ένα 'νήμα' που θα μπορούμε να ανεβάσουμε φωτογραφίες από τα φτερωτά μας φιλαράκια, από τον τόπο κατοικίας τους, από τα πάρκα τους και ίσως μπορούμε να περιγράψουμε και συνήθειες τους (διατροφή, παιχνίδια, φωτογραφίες από εκπαίδευση κλπ.)

Ξεκινάω με τον Φοίβο μου, ένα από τα budjie μου, που ζει για την ώρα στον επαγγελματικό μου χώρο ( γραφείο ) και του αρέσει να σουλατσάρει από το πάρκο του στις οθόνες μου, στο κλουβί του.

Το σκούπισμα από το κεχρί που τον κερνάω με αναγκάζει να σκουπίζω και να καθαρίζω καθημερινά, αλλά χαλάλι του!

Θα επανέλθω και με τα υπόλοιπα φιλαράκια μου.

υ.γ.: εάν κάποιος από τους διαχειριστές έχει διαφωνία με το νήμα, ας το διαγράψει παρακαλώ.
 

Συνημμένα

  • viber image.webp
    viber image.webp
    43,5 KB · Προβολές: 38
  • viber image1.webp
    viber image1.webp
    76,2 KB · Προβολές: 38
  • viber image3.webp
    viber image3.webp
    70,3 KB · Προβολές: 38
IMG_20220514_193531_800x800.webpIMG_20220514_193657_800x800.webpΣυνεχίζω με ένα από τα πέντε καναρίνια μου τον Λούη! Είναι πολύ όμορφος, και πάρα πολύ ζωηρος, κελαηδάει ασταμάτητα όλη την μέρα και συνδυάζει απίστευτους ήχους μέσα στο τραγούδι του! Είναι περίπου ενός και κάτι. Τον αγαπώ πολύ! Όταν βρω χρόνο θα παρουσιάσω και τα υπόλοιπα καναρίνια μου τον μπισμπιρικο, τον φάτσα, το ντραγκο και την Τσάρλι! Είναι όλα απίστευτα! 😊😀😀
 
Με την σειρά μου σας παρουσιάζω την Mabel το green cheek conure μου. Είναι πολύ χαδιάρα, ζωηρή και της αρέσει πολύ να κάνει μπάνιο. Είναι περίπου 5 μηνών και την λατρεύω. Πιστεύω πως είναι πολύ όμορφη και καλή.
 

Συνημμένα

  • IMG_20220630_073518_768x1024.webp
    IMG_20220630_073518_768x1024.webp
    64,9 KB · Προβολές: 47
  • IMG_20220630_073440_768x1024.webp
    IMG_20220630_073440_768x1024.webp
    70 KB · Προβολές: 40
  • IMG_20220630_073342_768x1024.webp
    IMG_20220630_073342_768x1024.webp
    37 KB · Προβολές: 47
  • IMG_20220630_073405_768x1024.webp
    IMG_20220630_073405_768x1024.webp
    140,5 KB · Προβολές: 48
@Ledagcc φοβερή κ κούκλα ! Φαίνεται σκανταλιαρα! Ένα δωμάτιο μόνη της! Κουδούνι στην πόρτα δεν βλέπω! 😄😍
@ckdodis , κούκλος κ εξερευνητής! πρόσεχε μην μπει σε κανενα σάιτ κ σου παραγγείλει καμμιά διακοσαρια παιχνίδια!
@CHRISV ωραίος ο Λούης κ με το καλό να τα δούμε όλα. Κυρίως τον μπισμπιρικο 007!
 
Τελευταία επεξεργασία:
@CHRISV πανέμορφο καναρινακι! Τα συμπαθώ πάρα πολύ και ας μην έχω υιοθετήσει ακόμα ούτε ένα. Να το χαίρεσαι! Το έχω ξαναπεί αλλά πεθαίνω με τις ούρες ψαριού! 😍
 
Τελευταία επεξεργασία:
@Ledagcc υπόσχομαι! Τελευταία με έχει μάθει (δηλ.βαρεθεί) κ τον κάνω ότι θέλω. 🤭. Τον φιλάω στο στήθος κ στα φτερά. Δεν αντιστέκεται καθόλου. Που να τα βάλει με την τρελή που έμπλεξε!
 
@Ledagcc η Mabel ζεί σε παλατάκι! γεμάτο παιχνίδια από ότι βλέπω Που πάμε και εμείς τα φτωχαδακια με τις σχιστοματικες ζευγαρώστρες; 😋
[automerge]1656565628[/automerge]
@Ledagcc ο Σοφοκλής της @MARY58 νομίζω είναι ένα φαινόμενο από μόνος του! 🧿
Εγώ δεν έχω συναντήσει καναρινακι που να σουλατσαρει έτσι και να κάθεται να το χαϊδεύει κάποιος!
 
της αρέσει πολύ να κάνει μπάνιο
Σε αυτό είναι ίδια ο φάτσας μου! Μόλις δει μπανιέρα και νερό που τον προλαβαίνεις, που προλαβαίνεις να σκουπίσεις τον Νείλο που ρέει σαν χείμαρρος στο πάτωμα! 😀😁😂 @MARY58 Καλά ο Σοφοκλής είναι τέλειος! Να είναι πάντα γέρος και δυνατός! @Ledagcc Φάτσα! Πανέμορφο πουλάκι να το χαίρεσαι! Βιλαρα! !
 
Συνεχίζω με τον μπισμπιρικο μου! Απεκτος τραγουδιστής ,όμορφος, παρά πολύ ζωηρος, πεντακάθαρος όμως αρκετά καβγατζης και διεκδίκητικος, έτσι και μπει άλλο αρσενικό στον χώρο του το έχει σφάξει! Αυτός που ανταγωνίζεται είναι ο Λούης και ο φάτσας, αλλά του είναι αρκετά δύσκολο να νικήσει τον αρχηγό Λούη! Τον λατρεύω, τον μπισμπιρικο μου! 😉😉😁😋
 
@Ledagcc Στην τεταρτη φωτογραφια εψαχνα να βρω την Mabel 🤣
Χαζεψα με τον υπεροχο χωρο που εχεις δημιουργησει για εκεινη! Να την χαιρεσαι την κουκλα σου!
Βρηκα νεο παιχνιδι: Βρες την Mabel🤣
Προσπαθουσα να βρω καποια λεπτακια που ειναι η κουκλα σου...αχ γερασα😅

Παιδια να τα χαιρεστε! Ειναι ολα ενα και ενα 😍

Θα εβαζα και εγω φωτογραφιες απο τα καναρινακια μου αλλά θα πεσει το συστημα 😜 εκτος και αν τα μαζευα ολα, το ενα διπλα στο αλλο να χωρουσαν σε μια φωτογραφια 🤣

Ελα @ΜΑΡΙΑαα βγαλε τον Ασσο σου να μας αποτελειωσεις 🤣😉😜🤗
 
@MARY58 🤣 Γελαω ακομη με τον εαυτο μου!Κοιτουσα τις φωτογραφιες και παω στην τελευταια φωτογραφια και χαζεψα με τον χωρο! Ποσα λεπτα κοιτουσα την φωτογραφια και δεν ειχα δει την Mabel και με το που παω να πατησω το x να κλεισει...βλεπω ενα γουρλωμενο ματι 🤣 ωπ σε πετυχα λεω...και φυσικα χειροκροτησα τον εαυτο μου, που την βρηκα εστω και την τελευταια στιγμη 🤣

@Ledagcc 😘
 
@ΠΑΝΤΕΛΗΣ V7 τελικά εξημερώνονται και αυτά τα πουλάκια σαν τους παπαγάλους; πως τα κατάφερες; είναι μωρά; τα τάισες στο χέρι;
πραγματικές μπαλίτσες! θα ήθελα να δω και κάποια έγχρωμη φωτογραφία. Να τα χαίρεσαι!
 
Back
Top