Γενικά Χάθηκε το white-eyed conure μου

απο λαυριου στην φιλοθεη με κατευθινση προς το γαλατσι; Πρεπει να βγεις πριν ξημεροσει. Γενικα ειναι ειδος που φωναζει;
την προηγουμενη φορα απο το ιδιο σημειο ειχε χαθει. ;ισος πεταξε προς την ιδια κατευθενση...
θα κανω μια προσπαθια και εγω το πρωι... Πριν παω δουλεια. τι ωρα τον εχασες;
 
Ναι ο συγκεκριμένος φωνάζει πάρα πολύ. Όχι την προηγούμενη φορά είχε φύγει απο το εξοχικό μου στο Νάυπλιο
 
οκ καπου θα κουρνιασε... Το πρωι θα ψαξω και εγω ... Ευχομαι να τον βρεις...
ακουει σε καποιο ονομα; Πλησιαζει τους ανθωπους; sorry για τις ερωτησεις αλλα θα βοηθισουν αν τον εντοπισω..
 
Κρίμα παντως, και ηταν απ τα καλυτερα conures...
 
θα μπορούσε να φτάσει προς το πάρκο πικιώνη ή και το ρέμα χαλανδρίου που έχει παπαγάλους; ίσως κρύφτηκε και σε κάποιο σπίτι βέβαια λόγω του χθεσινού καιρού. Γιατί δεν στέλνεις φωτογραφίες στους τηλεοπτικούς σταθμούς; κάποιοι θα το βάλουν. καλή τύχη
 
Πανο βγηκα και εγω κατα τις 7 και, αλλα τιποτα ειναι πολυ μεγαλη η περιοχη και πολλα δεντρα... Προσπαθησα να ακουσω αν φωναζει αλλα με την φασαρια απο τον δρομο ηταν λιγο δυσκολο... Πισω απο την λαυριου υπαρχει ενα αλσος με μια εκλησια.υπηρχαν υπαλληλοι του δημου που κλαδευαν.σκεφτικα να τους ενοιμεροσω οπως και τα περιπτερα τις περιοχης αλλα μετα επεστρεψα απο αλλο δρομο...
 
Eπισεις ενοιμεροσα και ενα φιλο μου που μενει πισω απο το υγεια αν μπορει να ενοιμερωσει οσους γνωστους του εχει σε εκεινει την περιοχη...
μου ειπε οτι θα το κανει...
 
Πανο υπομονη και επιμονη!
Που ξερεις, μπορει και τον δικο σου να τον εχει πιασει καποιος εκει κοντα σε εσενα.
Βγες και ρωτα οποιον βρισκεις-αυτο εκανε κ η μητερα μου για το γιουτζι, ολοι ηξεραν και εψαχναν-.
Καλη επιτυχια σου ευχομαι, να τον βρεις συντομα.
 
Tον άκουγα πριν 30 λεπτά βγήκα να τον βρω αλλά πουθενά δεν τον είδα ακουγόταν πάντως εδώ κοντά στην Λαυρίου είναι
 
Παιδιά έπειτα απο 2 μέρες τον βρήκα. Τον είχε βρει μια κυρία στην γειτονιά μου στα φυτά της έξω στο μπαλκόνι. Πήγε στο πετ σοπ του πήρε ένα μεγάλο κλουβί για αμαζόνιο παπαγάλο τροφές, βιταμίνες, πέτρες κτλ.Φυσικά το κλουβί το πλήρωσα και το πήρα. Ευτυχώς πήγαν όλα καλά. Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα μέλη του φόρουμ για το ενδιαφέρον τους και πιό πολύ τον Δημήτρη, που παρόλο που δεν ήταν παπαγάλος του ενδιαφέρθηκε εξίσου όπως εγώ για να τον βρει.
 
Back
Top