ΧΑΡΙΣΤΗΚΕ Χαρίζεται θηλυκό Indian ringneck

Παιδιά, καλημέρα! Σας ευχαριστώ όλους, πραγματικά είναι απίστευτη η ομαδική μας προσπάθεια και ο συντονισμός! Και μην ξεχνάμε την αμέριστη βοήθεια του Μπάμπη και της Στέλλας που την φιλοξένησαν για μέρες στο σπίτι τους Ανυπομονώ για την εξέλιξη, Χριστίνα)

Ανατολή ήταν χαρά μας να φιλοξενήσουμε τη Σμαράγδα στο σπίτι μας και να βοηθήσουμε και εμείς με το δικό μας τρόπο ώστε να φτάσει σε ένα σπίτι και να είναι ευτυχισμένη...

Η ισχυς εν τη ενωσει!

Οταν υπαρχουν ανθρωποι που συνεννοουνται ακομα κι αν γνωριζονται ελαχιστες ωρες - επιβεβαιωνοντας οτι οι ανθρωποι επανω ειναι φιλοξενοι και εξω καρδια - ολα θα πηγαιναν ρολοι...

@Babis k. τα κουρκουμπινια ειναι κολαση 🤪 ευχαριστούμε πολυ!
@Pavlos Kiriakou ευχαριστω για την αμμο, θα σου στειλω εντυπωσεις
 
Ανατολή ήταν χαρά μας να φιλοξενήσουμε τη Σμαράγδα στο σπίτι μας και να βοηθήσουμε και εμείς με το δικό μας τρόπο ώστε να φτάσει σε ένα σπίτι και να είναι ευτυχισμένη...
Σας ευχαριστώ και εγώ παιδιά με τη σειρά μου για τη φιλοξενία της στο σπιτικό σας..🙂
Είναι μεγάλη ανακούφιση να γνωρίζω πως υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που νοιάζονται πραγματικά.. είστε όλοι καταπληκτικοί παιδιά.. 😊
 
Μπράβο βρε παιδιά σε όλους για τη συνεργασία και την προθυμία.
Ας ευχηθούμε μια καλή ζωή στην παπαγαλίνα και στον νέο της φροντιστή.

@Babis k. τα κουρκουμπινια ειναι κολαση 🤪 ευχαριστούμε πολυ!
@Pavlos Kiriakou ευχαριστω για την αμμο,θα σου στειλω εντυπωσεις

Τώρα όσον αφορά στην άμμο και στα κουρκουμπίνια... (Παύλο μην το πάρεις προσωπικά) προτιμώ την... κόλαση παρά τις... εντυπώσεις 🤭
 
Η κανονική παρουσίαση της Σμαράγδας θα γίνει το Σάββατο που θα είμαι και εγώ εκεί. Για να επιμεληθω προσωπικα το φωτογραφικό υλικό.. 😊
Το πιθανότερο είναι να κάνουμε και μετακόμιση στο καινούργιο μας κλουβακι εκείνη τη μέρα.. Δεν γνωρίζαμε πως θα έρθει με σπίτι το κορίτσι και της έχουμε πάρει κλουβακι άλλο.. Τελικά ο Αντώνης κατάφερε και την έφερε με το μεγάλο κλουβί της.. Οπότε είπα στον φίλο μου να την αφήσει στο δικό της και βλέπουμε.. (εγώ δεν την έχω δει ακόμα από κοντά)..
Χτες όμως που μιλήσαμε μου είπε πως έχει την εντύπωση πως το άλλο του φαίνεται πιο άνετο (για την ουρά..).. Θα το δω και εγώ τη παρασκευή και βλέπουμε.. Προσπαθώ να ανεβάσω φωτογραφίες από τα δύο κλουβια αλλά έχω ένα θεματακι με το ίντερνετ φαίνεται.. Θα προσπαθήσω πάλι αργότερα..
[automerge]1568191557[/automerge]
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μπορώ να ανεβάσω φωτογραφίες.. Προσπαθώ και στο θέμα του Αστέρι.. Από τη μια έχω χαρά με τη Σμαράγδα και ανυπομονησία να τη γνωρίσω από κοντά.. Από την άλλη έχω μεγάλη στεναχώρια και ψάχνω γιατρο πάλι για τον Αστέρι μας..😔
Θα μπω και θα γράψω εκεί αργοτερα..
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ακόμη δεν φτάσαμε, θα χάσουμε τον γαμπρό μας;!
Όχι βρε Ανατολή... Μη μου λες τέτοια τώρα.. Μια χαρά θα γίνει το παλικάρι μας.. Μια μολυνσουλα μπορεί να είναι η κάποιο κρύωμα..φεύγω για γιατρό όπου ναναι.. Περδικι θα τον κάνω!
 
Όχι βρε Ανατολή... Μη μου λες τέτοια τώρα.. Μια χαρά θα γίνει το παλικάρι μας.. Μια μολυνσουλα μπορεί να είναι η κάποιο κρύωμα..φεύγω για γιατρό όπου ναναι.. Περδικι θα τον κάνω!
Κράτα μας ενήμερους, ανησυχούμε! Περαστικά σας!
 
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μπορώ να ανεβάσω φωτογραφίες.

Ένας τρόπος να κάνεις resizing είναι να τραβάς λίγο μακρινές φωτογραφίες καί νά της κροπάρης αυτόματα μειώνεται η ανάλυση και μπορείς να τής ανεβάσεις.
[automerge]1568217050[/automerge]
Περαστικά σας
 
Παιδιά, καλησπέρα! Έχω ένα Indian ringneck, κορίτσι, που πρέπει να είναι περίπου 2 ετών. Την παράτησαν οι παλιοί της ιδιοκτήτες και το πουλάκι κατέληξε στο κοπάδι μας. Είναι ημιάγριο και χρειάζεται έμπειρους νέους ιδιοκτήτες. Δυστυχώς, δεν μπορούμε να την κρατήσουμε, παρόλο που την αγαπήσαμε πολύ!( Καλό θα ήταν να την έπαιρνε κάποιος που έχει αρσενικό για να κάνει ζευγάρι. Την λένε Σμαράγδα και είναι πολύ γλυκιά.
Καλημέρα σας. Μενω Αθήνα. Ενδιαφερομαι για τον Indian rigknegk παπαγάλο που χαρίζεται. Μένω Αθήνα.στειλτε μου μήνυμα εάν δεν τον έχετε δώσει ακόμα;
 
Καλημέρα σας. Μενω Αθήνα. Ενδιαφερομαι για τον Indian rigknegk παπαγάλο που χαρίζεται. Μένω Αθήνα.στειλτε μου μήνυμα εάν δεν τον έχετε δώσει ακόμα;

Εχει δωθει!
 
Back
Top