Χαρίζω Χαρίζονται αγριόπαπιες

Γεια σας θα ήθελα παρακαλώ να με έχετε υπ' οψιν σας οταν θα έχετε παπάκια. Πληρώ όλες τις προυποθέσεις για να έχω πάπιες αλλά κυρίως τα πτηνά μου έχω πολύυυυ αγάπη
 
φυσικα δεν δινω τα πουλια που εχω (αυτα θα τα εχω οσο ζουν, τα ξερω προσωπικα και δεν τα αποχωριζομαι) αλα τα πουλια αυτα γεννανε και μαλιστα πολλες φορες. Οι πρασινοκεφαλες τα τελευταια 10 χρονια με γεμιζουνε παπακια καθε καλοκαιρι (απο 2 παπιες βγαζω 40-50 παπακια, καθονται κλωσσες ξανα μολις τα παιδια τους γινουν περιπου 3-4 εβδομαδων)και ψαχνω σπιτι (που δεν θα τα φανε ) για να τα δωσω. Φετος εχωκαι τους μανταρινους και τις καρολινες που καθνται κλωσσες περιπου το μαρτιο οποτε περιμενω παπακια και απο αυτες. Δεν με ενδιαφερει να παρω χρηματα πουλοντας τα παπακια. Δεν θεωρω οτι τα ζωακια μας ειναι αντικειμενα για να πουληθουν το μονο που με νοιαζει ειναι εκει που θα πανε να τα φροντιζει και να τα νοιαζεται καποιος οσο τα νοιαζομαι και εγω. Οποτε αν καποιος ενδιαφερεται ας στειλει ενα μυν να τον εχω υπ οψην μου. υπαρχουν 2 προυποθεσεις για να τα δωσω > να εχουν αρκετο χωρο να ζουν ανετα και αυτος που θα τα παρει να εχει λιμνουλα, πισινα η κατι παρομοιο. Δεν θα τα εδινα σε καποιον να τα βαλει σε ενα κλουβι με μια λεκανη οσο και να τα πληρωνε (καλυτερα να τα αμολησω σε μια λιμνη)
αγαπητέ έχω μία μεγάλη φάρμα στα αρωνιάδικα στα κύθηρα. έχω ήδη πολλά πουλερικά, 5 πάπιες και 2 χήνες. τα κρατώ σε ανοιχτό περιφραγμένο χώρο περίπου 800 τμ με μία μικρή λίμνη μέσα. με ενδιαφέρει ιδιαίτερα εάν δίνεις παπάκια ή χηνάκια δωρεάν ή σε χαμηλή τιμή γιατί λόγο της γνωστής κρίσης δεν υπάρχει budget για να κινηθούμε άνετα.
 
Back
Top