Χαρίζονται μικρόσωμα κουτάβια

Προς το παρόν έχει βρει σπίτι σίγουρα το καφέ σκούρο με τα λευκά πατουσάκια. Επίσης, το ασπρόμαυρο κοντότριχο είναι αρσενικό και τα υπόλοιπα θηλυκά. Σε λίγο θα βάλω και το link του άλμπουμ τους.
 
Έτοιμο το άλμπουμ τους παιδιά. Όποιος επιθυμεί και είναι πρόθυμος ας κοινοποιήσει το άλμπουμ ώστε να βρουν σπίτι τα πανέμορφα κουταβάκια. Προς το παρόν το ένα μόνο έχει υιοθετηθεί.

Το link του άλμπουμ: facebook.com/tsiotsikas.efthimis/media_set?set=a.959509590848171.1073741833.100003674178223
 
Ο ανωτερω συνδεσμος παραπεμπει στο προφιλ σου και οχι στο αλμπουμ.
Ψαχνοντας, το βρηκα αλλα για καποιο λογο δεν μπορω να το κοινοποιησω ως αλμπουμ αλλα μονο τη φωτογραφια κολαζ.
 
Το άλμπουμ είναι στο προφίλ μου, αν κάνεις scroll down θα δεις το άλμπουμ και τη φωτογραφία. Είναι μία φωτογραφία προς το παρόν με όλα τα σκυλάκια, θα προσθέσω και άλλες σταδιακά μόνα τους.

Προς το παρόν το έχει δημοσιεύσει και η ομάδα Save a Greek Stray, οπότε μπορείτε να το βρείτε και εκεί.
 
Εχεις δικιο, απο το κινητο για καποιο λογο (μη σχολιαστει αν κοιμομουν στις 5.20 ε!) εβγαζε στο προφιλ, και δεν εβρισκα το κουμπι της κοινοποιησης.

Απο λαπτοπ ολα καλα, κοινοποιηθηκε :)
 
Ααα μακάρι να έμενα μόνη μου να έπαιρνα κάποιο μουσούδι! Είναι γλύκες!

Κάποιες συμβουλές Ευθύμη για αυτό το τόσο δύσκολο εγχείρημα που έχεις αναλάβει και μπράβο σου γι αυτό..
  1. Οι υποψήφιοι για την υιοθεσία τελικά δεν μπόρεσαν να περιμένουν και βρήκαν από αλλού κουτάβια, οπότε πάλι γυρνάμε στα ίδια.
    Προσοχή προσοχή προσοχή που θα δώσεις τα κουταβάκια! Είχα βρει 7 ίδια σχεδόν με αυτά που βλέπω στις φώτο. Είχε γίνει ο κακός χαμός για το ποιος θα τα πάρει και είχα πολλές προτάσεις, γιατί φαινόντουσαν μικρόσωμα. Θεώρησα πως όλοι όσοι μου έστειλαν θα είναι υπεύθυνοι και θα τα αγαπάνε κτλ κτλ. Τους ρωτούσα ευθέως και όλοι μου έλεγαν εννοείται πως θα είναι ευτυχισμένο δίπλα μου για όλη του τη ζωή και θα το αγαπάω για πάντα και κουραφέξαλα! Μη στα πολυλογώ, πολλοί ήταν που ενδιαφέρθηκαν και μετά εξαφανίστηκαν και εντέλει από τα 7 κουτάβια είχαμε 4 επιστροφές! Το ένα το κρατήσαμε εμείς και τα υπόλοιπα αλλάξαν 2-3 σπίτια μέχρι να βρεθεί το κατάλληλο. Να είσαι σκληρός, αυστηρός πολύ και απαιτητικός γιατί χαρίζεις ψυχούλες! Και τι ψυχούλες! Το να δοθούν άμεσα και όπου - όπου πίστεψε με δεν είναι λύση και άσε που ύστερα θα σε βάλει σε πιο πολύ κόπο. Καλό κουράγιο γιατί αυτό που κάνεις είναι πολύ δύσκολο και τα μικρά είναι αρκετά σε αριθμό... Και εννοείται πως καλό θα είναι στην αρχή να λες για συμβόλαιο υιοθεσίας και στείρωση στην κατάλληλη ηλικία ώστε να ενδιαφερθούν μόνο όσοι πραγματικά τα θέλουν! Και πάλι μπράβο σου!
  2. Οι φωτογραφίες είναι πάρα πολύ σημαντικές. Το κολάζ δεν βοηθάει. Πιάσε ένα - ένα κουταβάκι και βγάλτο καλλιτεχνικές και κολακευτικές φώτο (δεν χρειάζεται και πολύς κόπος γι αυτό - @ilie mp που είναι να αναλάβεις; 😛 ) και γράψε γα το κάθε ένα τι φύλο είναι τι χαρακτήρας κτλ. Αν θες να σε βοηθήσω με τα κειμενάκια με πολλή χαρά! Έχω σπουδάσει μάρκετινγκ και έχω γράψει πολλά τέτοια κολακευτικά και χαριτωμένα κειμενάκια! 😉
 
Λοιπόν να σας πω τα νέας μας! Το ένα κουτάβι είναι ήδη στην οικογένεια του με συμβόλαιο υιοθεσίας και δεν είναι άλλο από το φουντωτό μας κοριτσάκι. Δέχθηκε πολύ εύκολα την νέα της μαμά και δεν έκλαψε καθόλου από την πρώτη κιόλας μέρα. Το σκούρο καφέ/μαύρο με λίγο λευκό θα το πάρει η ξαδέρφη μου όπως είχαμε πει ενώ ήδη συζητάμε με άλλα τρία άτομα για τα υπόλοιπα κουτάβια.

Ένας ωστόσο εκ των τριών που ενδιαφέρονται βρίσκεται στην Αθήνα και σίγουρα είναι λίγο δύσκολη η μεταφορά δεδομένου της απαγόρευσης μεταφοράς ζώων χωρίς συνοδεία στα ΚΤΕΛ. Οπότε θα ήθελα, αν τελικά κλείσουμε την υιοθεσία, αν κάποιος προθυμοποιείται ή πρόκειται να κάνει το ταξίδι Θεσσαλονίκη-Αθήνα αν μπορεί να μεταφέρει εκείνος το σκυλάκι.

Μερικές φωτογραφίες για να τα απολαύσετε:

Ο Βίκος, ο αρσενικούλης.

15942311_1210456539002944_1600776466_n.jpg


15941581_1210456259002972_1528167281_n.jpg


15934724_1774398492883684_1155062839_n.jpg


15878916_1205531339495464_837304745_n.jpg


15871273_1774391362884397_1331562611_n.jpg
 
Ο Βικος μπορώ να πω πως κλέβει την παράσταση! Είμαι όλα τους τέλεια! Συγχαρητήρια για ότι κάνεις γι αυτές τις φουντωτες μπουκιτσες! Καλή τύχη να έχουν όλα! :D
 
Τελικά ακυρώθηκε η υιοθεσία από την Αθήνα. Μένει μόνο ο Βίκος να βρει το σπίτι του. Παρακαλώ όποιος έχει την καλοσύνη να κοινοποιήσει το άλμπουμ (αντικατέστησε το άλμπουμ που ήταν όλα τα κουτάβια) του να βρει και αυτός την οικογένεια που του αρμόζει.

Εδώ μπορείτε να δείτε το άλμπουμ του: facebook.com/tsiotsikas.efthimis/media_set?set=a.959509590848171.1073741833.100003674178223&type=3&pnref=story

Τι λέτε, θα βρει σπιτάκι; :)
 
Δεν πρόλαβες Αλίκη! Μιλήσαμε ήδη με μία κοπέλα από τη Θεσσαλονίκη και αύριο θα πάει να παραλάβει το μικρό μας κούκλο. Έχει ήδη αρχίσει να ετοιμάζει το χώρο του. Το καλό είναι πως θα έχει για παρέα δύο ακόμη σκυλάκια.

Κλείνει σιγά σιγά και αυτός ο κύκλος!
 
Ευθύνη, έχω παρακολουθήσει το θέμα βήμα - βήμα κι ειμαι πολυ χαρούμενος που τα κουτσαβάκια βρήκαν σπίτι, φροντίδα κι αγάπη.
Όσον αφορά τη μαμά τους, σκοπεύετε να την στειρώσετε πριν μπει στον επόμενο αναπαραγωγικό κύκλο;
 
Η μαμά τους εννοείται πως θα στειρωθεί, άλλωστε είχε ειπωθεί και στο πρώτο κιόλας μήνυμα. Έχουμε επικοινωνία συνέχεια με όλους όσους υιοθέτησαν τα κουταβάκια μας και ευτυχώς είναι όλοι τους Θεσσαλονίκη.
 
Έχουμε επικοινωνία συνέχεια με όλους όσους υιοθέτησαν τα κουταβάκια μας και ευτυχώς είναι όλοι τους Θεσσαλονίκη.
Και αυτή την επικοινωνία να την συνεχίσετε και να μην μείνεις μόνο στα λόγια "τι κάνει το κουταβάκι;" "καλά είναι.." Να επιμένεις να βλέπεις και φώτο! Δυστυχώς πολλοί στην αρχή ενθουσιάζονται και λένε μεγάλα λόγια και μετά τα βαριούνται και τα παρατάνε... Δε θέλω να είμαι αρνητική απλά σε προετοιμάζω για το κάθε ενδεχόμενο. Είναι ένας κύκλος που δεν κλείνει εύκολα! Ειδικά όταν είναι κουτάβια που είναι μια δύσκολη φάση γι αυτούς που τα φροντίζουν και μπορεί να έχεις... "επιστροφές"! Κάνε ξεκάθαρο σε όλους πως οτιδήποτε και αν συμβεί είσαι διατεθειμένος να το πάρεις πίσω και να βρεις νέα οικογένεια!
 
Εννοείται πως σε κάθε περίπτωση τους τα έχουμε πει, όπως βέβαια αναγράφονται και στο συμβόλαιο υιοθεσίας. Ήδη μας έχουν στείλει φωτογραφίες των κουταβιών. Απλά έχουν σταλεί μέσω messenger και δεν ξέρω κατά πόσο μπορώ να τα κοινοποιήσω εδώ. Αλίκη θα σου τα στείλω σε μήνυμα!
 
Back
Top