ΧΑΡΙΣΤΗΚΕ Χαρίζονται 10 πρασινοκέφαλα παπάκια

Εγγραφή
29 Δεκ 2008
Μηνύματα
190
Πόλη
Θεσσαλονίκη
χθες βγηκαν απο το αυγο τους.σημερα τρεχουν σα χνουδοτα μπαλακια. Ειναι ολα υγιεστατα. Δυστυχως δεν γινεται να τα κρατησω οποτε ψαχνω να τους βρω ενα καλο σπιτι. Φυσικα θα μεινουν με τη μανα τους 2-3 βδομαδεσ να δυναμωσουν.η καρολινα και η μανταρινα κλωσανε επισης καθως και αλλη μια πρασινοκεφαλη απο την οποια περιμενω παπακια σε καμια 10ρια μερες. Οι καρολινα και η μανταρινα υπολογιζω να βγαλου πουλακια σε 3-4 βδομαδες
 
Εγω Σταυρο δεν μπορω να καταλαβω γιατι μου το κανεις αυτο.. (:D)
Ξερεις τι ειναι ενα απο τα αγαπημενα σου πτηνα να ειναι τα παπακια και να μην μπορεις να παρεις επειδη δεν εχεις καταλληλο χωρο;
Και τα αναφερεις ετσι οπως ειναι.. Δηλαδη χνουδωτα μπαλακια:D
Αν θες βαλε και καμια φωτο ετσι για να με αποτελειωσεις τελειως😛
Να τα χαιρεσαι...
 
ευχαριστω για τισ ευχες μακαρι να ειναι τυχερα. Μη ξεχνασ οτι τα παπακια γινονται παπιεσ και παπιοι... Τι να λεμε ετσι την πατησα και εγω πριν χρονια με ενα κιτρινο αρσενικο παπακι που βρηκα αφημενο και απο τοτε, αυτα ειναι λιγοτερο απο μιας μερας.η μανα τους τα κρυβει και δεν εβγαλα πολυ καλες φοτο αλα θα ξαναδοκιμασω. αυτα ειναι τα παπακια που ψαχνουν σπιτι (μαλον κηπο)
 

Συνημμένα

  • IMGP0202.webp
    IMGP0202.webp
    72,9 KB · Προβολές: 664
  • IMGP0204.webp
    IMGP0204.webp
    82,6 KB · Προβολές: 740
  • IMGP0203.webp
    IMGP0203.webp
    74,6 KB · Προβολές: 746
Καλά είναι αξιολατρευτα, πολύ όμορφα.
Πολύ θα ήθελα να υιοθετήσω 2-3
 
Οι φωτο καταρχην ειναι τελειες! Σ'ευχαριστω πολυ..
Το γνωριζω πολυ καλα οτι γινινται παπιες γιατι ειχαμε κι εμεις!
Οσο κι αν μεγαλωσε για μας ηταν παντα το κιτρινο γλυκο παπακι...
Κι εγω το ελπιζω να πανε σε καλα σπιτια

Ααα και το καταφερες:με αποτελειωσες😛
 
καλησπερα τα λογια ειναι περιτα.. Θα χαρω παρα πολυ να τα υιοθετήσω εχω τρελα με τα πουλια κοτες χηνες φασιανουσ εχω 200 κοτοπουλα 5 χηνες που κλωσσανε αλλα δυστυχος δεν μου τα βγαζουν τα μικρα... Επερνα τα αυγα τα εβαζα σε κοτες και εβγαζα χηνακια αλλα φετος δεν ξερω γιατι δεν καθησαν κλωσσες κ τωρα που αρχισαν να καθονται δεν εχω αυγα.. Θα χαρω παρα πολυ να μιλησουμε εχω πολυ μεγαλο τοπο να τα υιοθετήσω... Παναγιωτης
 
παναγιωτη, αντρεα κανενα προβλημα. αν ειναι ανταλασουμε τηλ και κανονιζουμε. σε 15 μερεσ θα ειναι αρκετα δυνατα για να φυγουν απο τη μανα τους. Δεν θα της τα παρω ολα μονομιασ θα τα παιρνω σε διαστημα 2-3 ημερων για να μη της ερθει βαρυ.
 
τα παπακια γινανε 9 απο 10 γιατι η μανα τους ειναι απειρη ακομη και τα εβαλε στη φωλια τη δευτερη νυχτα για να αισθανθει ασφαλεια και πρεπει να πατουσε πανω στο ενα ολη τη νυχτα γιατι το πρωι το βρηκα πιτα πατημενο στο βαθος της φωλιας, το εσκασε κατα λαθος. τα αλλα δυναμωσαν τωρα οποτε δεν κινδυνευουν απο την μανα τους να τα τσαλαπατησει. η αλλη μανα ειναι πολυ πεπειραμενη με παπακια (αφου ειναι και μανα αυτης) τα δικα της τα περιμενω σε λιγες μερες
 
Καλημερα ειμαι νεο μελος στο forum αλλα με πολλα birds για pet. Ενδιαφερομαι πολυ για 4 παπακια.Βρισκομαι πολυ κοντα στην Επανομη ειμαι στον δρομο προς Ηρακλεια οποτε μπορω να ερθω νατα παρω απο τον χωρο σου οποτε μου πεις εαν επιθυμεις βεβαια.

Ευχαριστω
 
Back
Top