ΧΑΡΙΣΤΗΚΕ Χαρίζεται παπάκι που πρέπει να είναι πρασινοκέφαλο

Εγώ αν ήταν δικό μου θα το εμπιστευόμουν στον Γιάννη @Nbah ασυζητητί, γιατί θα ήξερα από όσα έχω δει στον κήπο του ότι θα πέρναγε "ζωή και κότα".
Δεν σημαίνει κάτι αρνητικό για τα άλλα παιδιά αλλά δεν έχουν δείξει τόσα δείγματα γραφής για το περιβάλλον τους.
Επίσης ο Κουβαράς είναι ένα τσιγάρο δρόμος που λέει ο λόγος. Θα μπορείς να το βλέπεις που και που και με δωρεάν είσοδο στον ζωολογικό κήπο του Γιάννη.
 
Όχι δυστιχός☹
σε υπολογιστή μιλάμε και όχι από κινητό...
το πιο εύκολο...
κάνε δεξί κλίκ πάνω στο αρχείο και επέλεξε ''άνοιγμα με'' ή ''open with'' και επέλεξε το paint -ζωγραφική.. μόλις ανοίξει η φωτογραφία, στις επιλογές έχει resize.. εκεί το 100 κάνε το 30 έως 40 και αποθήκευσε το.. κλείσε το και αν πας να το δεις εκεί που το απαοθήκευσες και είναι 110kb και κάτω είσαι ωραίος...
αν είναι πολύ βαριά η φωτογραφία ίσως χρειαστεί να κατέβεις και στο 15 με 20
 
Εγώ αν ήταν δικό μου θα το εμπιστευόμουν στον Γιάννη @Nbah ασυζητητί, γιατί θα ήξερα από όσα έχω δει στον κήπο του ότι θα πέρναγε "ζωή και κότα".
Δεν σημαίνει κάτι αρνητικό για τα άλλα παιδιά αλλά δεν έχουν δείξει τόσα δείγματα γραφής για το περιβάλλον τους.
Επίσης ο Κουβαράς είναι ένα τσιγάρο δρόμος που λέει ο λόγος. Θα μπορείς να το βλέπεις που και που και με δωρεάν είσοδο στον ζωολογικό κήπο του Γιάννη.

Κι εγώ το ίδιο πιστεύω. :)
 
Εγώ αν ήταν δικό μου θα το εμπιστευόμουν στον Γιάννη @Nbah ασυζητητί,

Μαράκι ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, αλλά ζήτησα να είμαι τελευταία επιλογή, όχι γιατί δεν το θέλω, αλλά αν το πάρω σημαίνει άμεσα ζευγαράκι να μην είναι μόνο, και επιπλέον τρέξιμο... όχι οτι δεν μπορω, βαράτε με κι ας κλαίω είμαι. 🙂

Κι εγώ το ίδιο πιστεύω. 🙂

κι εσύ Βρούτε; 🙂
 
Δυστυχώς ούτε με τον Διονύση (Ντουρ) έχει κάτσει η δουλειά, και λόγω ατυχούς γεγονότος ούτε με τον Γιάννη (Nbah)..
Σε όποιο από τα 2 μέρη και να πήγαινε το παπάκι θα ήμουν ευτυχισμένος, όπως πιστεύω και το ίδιο...

Το παπάκι θα κάτσει μέχρι την άλλη Παρασκευή στο σπίτι μου και μετά θα το πάω σε ένα κοτέτσι στη Σαλαμίνα, εκτός αν προκύψει κάτι άλλο εν τω μεταξύ..

BTW είμαι αρνητικός στο να το βάλω σε ΚΤΕΛ να ταξιδέψει μόνο του...
 
Αν υπάρχει το κατάλληλο box είναι μια καλή λύση για την περίπτωση τα υπεραστικά λεωφορεία.

Tα οποία δεν παίρνουν απο περσι ασυνόδευτα ζώα. Το ξέρω μετά απο προσωπική ερώτηση.
 
Tα οποία δεν παίρνουν απο περσι ασυνόδευτα ζώα. Το ξέρω μετά απο προσωπική ερώτηση.
Πολύ σωστά...
Αυτό λύνεται με ένα "εθελοντή" ταξιδιώτη.
Κάπως έτσι ταξιδεύουν και τα τραυματισμένα των οργανώσεων προστασίας,
 
... Κάπως έτσι ταξιδεύουν και τα τραυματισμένα των οργανώσεων προστασίας,

Εκείνα ευτυχώς τα παίρνουν Γιάννη και χωρίς συνοδεία. Μια φορά που ζητήθηκε μπροστά μου σε άλλον επιβάτη να συνοδεύσει ζώο ιδιόκτητο που δεν ήταν δικό του και το πήρε χαμπάρι ο οδηγός έγινε χαμός. Είναι και σε ποιον οδηγό θα πέσεις. 😎
 
Εκείνα ευτυχώς τα παίρνουν Γιάννη και χωρίς συνοδεία. Μια φορά που ζητήθηκε μπροστά μου σε άλλον επιβάτη να συνοδεύσει ζώο ιδιόκτητο που δεν ήταν δικό του και το πήρε χαμπάρι ο οδηγός έγινε χαμός. Είναι και σε ποιον οδηγό θα πέσεις. 😎
Ναι ναι.. έχεις δίκιο Ανέστη.
 
Οπότε όπως καταλαβαίνω, ακόμα και να ήθελα θα ήταν πολύ δύσκολο..
Το παπάκι (ο Παρασκευάς όπως τον έχω βαφτίσει - long story) θα μείνει σπίτι μου μέχρι την άλλη Παρασκευή..
Όποιος εντός Αττικής έχει τον κατάλληλο χώρο και θέλει να το φιλοξενήσει ας μου το πει και θα του το φέρω..

Και μια τωρινή photo..0.02.01.dae83ef3e888953d04b4e96ae1ff064b265d2bce7960725597c6210264418598_full.0.webp
 
Τώρα που τον έχω στο μπαλκόνι μου και είναι μέρα, διακρίνω πουπουλάκια που έχουν πρασινωπό χρώμα στο κεφάλι του όταν πέφτει το φως του ήλιου... αυτό σημαίνει ότι είναι αρσενικό ή ακόμα και το θηλυκό βγάζει τέτοια χρώματα 6 μηνών; ξέρει κανείς; Ευχαριστώ
 
Εγω σου εχω πει πως αν μου το δωσεις θα παει στο εξοχηκο με την μανα μου και δεν θα φαγοθει. Επισης εχει και πισω μια μεγαλη αυλη που μπορει να μηνει.
 

Συνημμένα

  • Μεταφορά εικόνων- 133.webp
    Μεταφορά εικόνων- 133.webp
    11,5 KB · Προβολές: 77
  • Like
Αντιδράσεις: Nbah
Ηλία, γιατί τόση επιμονή; Δεν το καταλαβαίνω, πραγματικά. Παπάκι, το θελεις, καναρινι θελεις, καρδερινοκαναρο θελεις. Παρόλα αυτά, φωτό απο το εξοχικό δεν έβαλες, παρότι έγιναν αρκετά σχόλια για το αν τελικά υπάρχει αυτο το εξοχικό. Με αλλα λογια: Βάλλεται η αξιοπιστία σου, αμφισβητείσαι εσύ ο ίδιος και ποια ειναι η απάντηση; Ουσιαστικά καμία. Πως περιμένεις λοιπόν να σου χαρίσουν πουλάκι;
Ηλία, μπορεί να εισαι ο καλύτερος ανθρωπος και ο πιο κατάλληλος να φροντίσει ενα ζωάκι ή οχι! Κανείς μας δεν ειναι σε θέση να το ξέρει αυτο. Αλλά η μέχρι τωρα ανταποκρισή σου σε διαφορά θέματα, το γεγονός οτι δεν διαβάζεις τα ποστ ή οτι δεν τα καταλαβαίνεις ή οτι δεν σε νοιάζει τι έχουν γράψει παραπάνω κι εσυ απλως επιμένεις σε αυτό που θελεις, δεν σε ωφελεί.
 
Back
Top