Χειροποίητα ξύλινα κλουβιά

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Paianas
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
! Πόσες μέρες σου πήρε ωρέ καλλιτέχνη;
... Το είχα ξεκινήσει πριν τα Χριστούγεννα, είχα φτιαξει τον σκελετό... Και τώρα πέρασα τα σύρματα.
σου έχω ξαναπεί... Αν ασχοληθώ συνεχόμενα,υποθέτω δύο την ημέρα.
 
Δεν είναι.. Πρέπει να κατέβω Πάτρα... Τα κλουβιά σου είναι ''άλλα κόλπα'' !
 
... Εμένα οπως ξέρεις μου αρέσουν γιατί μου θυμίζουν τα παλιά... Τώρα ελάχιστοι ενδοιαφέρονται.
γνώρισα εδώ έναν γέροντα που φτιάχνει... Τα πουλάει 25Ε... Και απ 'οτι μου έλεγε δεν τα αγοράζει κανείς.
 
και ένα που μόλις τελείωσα.. Έκλεψα λίγο από τους άραβες συναδέλφους 😛
... Το διακόσμησα με χάντρες! 🙂😛
******αυτή την φορά το σύρμα είναι από αργκόν! 🙂

IMG_1605_zpsd1oa1slb.jpg
...
Κόσμημα.. Απλά τέλειο... σε πάει στα παλιά.
 
Τα νεύρα μου... Ενώ τα Κινέζικα...
υπάρχει γενικά η άποψη ότι τα ξύλινα πιάνουν ψείρες κλπ... Εκ πείρας λέω ότι με λίγη φροντίδα δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα...
 
Φίλε Δημήτρη...Αν ο παππούς έμενε Αθήνα και πήγαινε σε ένα από τα κεντρικά πετ σόπ ( π.χ. ένα στη Γούναρη στον Πειραιά που φέρνει χειροποίητα), είμαι σίγουρος ότι θα γινόντουσαν ανάρπαστα με 40-50 ευρώ το ένα...Αν και το χειροποίητο δεν αποτιμάται απλά με μια τιμή.. Έχει μεράκι, τέχνη, μοναδικότητα.
 
δεν ξέρω τι ζήτηση μπορεί να υπάρχει στην Αθήνα, αλλά γενικά έχω την άποψη ότι δεν είναι και πολλοί οι φαν... Εγώ από εδώ μέσα έναν ξέρω... Τον Vag
 
Δεν είναι αυτό...Απλά όταν κάποιος ψάχνει γωνία στο μονόευρο γιατί δεν έχει, θα δυσκολευτεί να δώσει 50άρικο για ένα κλουβί..όπως και π.χ. χιλιάρικο για καλό πουλί. Όλοι ξέρουν - βλέπουν το καλό. Λίγοι όμως τα σκάνε για να το αποκτήσουν.. Εκτός κι αν πρόκειται για το νέο i phone ...
 
το χειροποίητο πράγμα πρέπει να το βλέπουμε διαφορετικά...όχι σαν αναλώσιμο... Εγώ δένομαι με τέτοια πράγματα γιατι είναι δεμένα με το παρελθόν μου.. Έχω κλουβιά 30 χρόνων μέσω των οποίων θυμάμαι ένα ένα τα πουλιά που έζησαν μέσα σε αυτά...
 
Ειναι πανεμορφα, και θα ενιωθα τυχερη να στολιζαν το σπιτι μου και να ηταν σουπερλουξ μερος για τον... ενοικο!

Πολυ ομορφη δουλεια!
 
Σ'έπιασε αλλά κοίτα κλουβί που έχει στο άβαταρ ... Εσύ του δείχνεις spider και μαλιστα χειροποίητη κι αυτός προτιμάει τη mercedes...
 
Mε αποστόμωσε!

*Πάλι το ξώκειλα το νήμα... Θα μπει εκείνος ο αυστηρός admin και ποιός τον ακούει..
 
  • Like
Αντιδράσεις: vag21
Back
Top