Γενικά African grey το ονομά μου παπαγάλος

Αν τον πουλανε δεν νομιζω οτι θα ηταν ασχημα να μαζευτουν σε καποιο τραπεζικο λογαριασμο ενος εμπιστου μελους (πχ mods) καποια χρηματα ωστε να γινει λαχιοφορος αγορα. Μπορει ο καθενας να βαλει για παραδειγμα 10 με 15 ευρω. Δεν νομιζω οτι θα λειφτουν απο κανεναν. Εγω παντως αν το αποφασισετε και τον δινουν κι ολας βαζω χρηματα αλλα χωρις να το παρω το πουλι μιας και δεν θα μπορω να το φροντιζω καταλληλα.
 
😡 Απο ότι εχω καταλαβει τον εχουν για αξεσουαρ ή διακοσμητικό στην βεράντα τους... Κρίμα... Η ιδέα σου Φώτη είναι πολύ καλή!
 
Kι'εγώ έχω δηλώσει στον Κωνσταντίνο που έχει την πρωτοβουλία κινήσεων, ότι συμμετέχω στην αγορά αλλά δεν μπορώ να το αναλάβω!
 
Κωνσταντινε εχουμε κανενα νεο απο το πουλι;Επικοινωνησες με τους ιδιοκτητες;
 
Πολυ καλη η ιδεα...
Κι εγω συμμετεχω...
Βεβαια το ποιος θα τον παρει ειναι το 8εμα...☹
 
Παιδιά τη Τρίτη θα πάω. Πάντως χτες το κλουβί δεν ήταν στο μπαλκόνι. Δεν ανησύχησα γιατί όταν πέρασα είχε νυχτώσει.Λέτε να τον λυπήθηκαν;Θα δούμε.😕
 
και εγω ειμαι μεσα αν κανετε προσπαθεια για αγορα, κριμα το καημενο το πουλακι. Τουλαχιστον να παει σε χερια που θα το αγαπανε πραγματικα!
 
Παιδια φυσουσε πολυ και ειχε πολλα σκαμπανεβασματα ο καιρος! Ποσο να αντεξει πια; Και με αυτη τη διατροφη... 😡
Αν εγινε αυτο που υποψιαζομαι καλυτερα γιατι γλυτωσε το αμοιρο...
Δεν νομιζω να τον εδιναν κι ουτε τους ενοιαζε τι καταληξη θα ειχε☹
 
Το να τον πήραν μέσα μετά τις παρατηρήσεις σου, χλωμό το βλέπω! Εύχομαι, ελπίζω, να ταρακουνήθηκαν λίγο και να τον έδωσαν κάπου αλλού, που θα τον προσέχουν περισσότερο... Αν όμως έγινε έτσι, για ποιον λόγο να έχουν ένα άδειο κλουβί κρεμασμένο; 😕 Αν μπορείς να μάθεις Κωνσταντίνε θα ήταν καλό. Νομίζω ότι όλοι μας ανησυχούμε μαζί με σένα!☹
 
Το να τον πήραν μέσα μετά τις παρατηρήσεις σου, χλωμό το βλέπω! Εύχομαι, ελπίζω, να ταρακουνήθηκαν λίγο και να τον έδωσαν κάπου αλλού, που θα τον προσέχουν περισσότερο... Αν όμως έγινε έτσι, για ποιον λόγο να έχουν ένα άδειο κλουβί κρεμασμένο; Αν μπορείς να μάθεις Κωνσταντίνε θα ήταν καλό. Νομίζω ότι όλοι μας ανησυχούμε μαζί με σένα!
😕
 
Κανενα νεο;Ξαναπηγες απο κει;Ελπιζω οτι δεν ψωφησε και απλα ανοιξε την πορτα του κλουβιου κι εφυγε.
 
Back
Top