AVIARY 4.20 X 1.50 X 2.20 Heraklion Crete

kostantakis

PB Member
Εγγραφή
17 Δεκ 2011
Μηνύματα
723
Πόλη
Ηράκλειο
Η μεγάλη κλούβα μου διαστάσεων 4.20 μήκος χ 1.50 πλάτος χ 2.20 ύψος! Ενα απόρθητο κάστρο. Δεν περνάει τίποτα μέσα! Διπλό πλέγμα γαλβανιζέ με κενό 5 εκατοστά!

Στο 100% η κάλυψη του χώρου με σύτα αλουμινίου, για να μην περνάει ούτε κουνούπι μέσα!

[x]

Εδώ πριν την τοποθέτηση της σύτας!

[x]

Η φώτο με την κατασκευή βήμα βήμα είναι πάρα πολλές! Δείτε της καλύτερες στο βίντεο που ακολουθεί !
Στης σημειώσεις του βίντεο θα βρείτε και το δεύτερο μέρος με την επέκταση της αρχικής κατασκευής στα 4.20 μήκος!


Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

*Η επόμενη μεγάλη κατασκευή θα είναι "κάποια στιγμή" στο χωριό! Ο σκελετός είναι είδη έτοιμος στημένος μήκους 35 επί 25 μέτρα! 🙄

gardeli.blogspot.gr
 

Συνημμένα

  • klouva1n.jpg
    klouva1n.jpg
    93 KB · Προβολές: 36
  • klouva2n.webp
    klouva2n.webp
    107,4 KB · Προβολές: 158
πολύ ωραία κατασκευή και τι μουσική υπόκρουση :) ορτύκια είναι τα κάτω ;
 
Ναι Ορτύκια https://community.petbirds.gr/threads/Κοινό-ορτύκι-common-quail-coturnix-coturnix.3449/ Μαρία! Τα απέσυρα όμως διότι μου δημιουργούσαν πρόβλημα καθαρισμού (λέρωναν αρκετά...) και μου τσιμπούσαν νεοσσούς στα πρώτα πετάγματα τους. Εχασα 3 φλωροκάναρα απο την επιλογή μου αυτή Καναρίνια & Ορτύκια!

Δεν το συνιστώ σε κανέναν !
 
Ναι Ορτύκια Μαρία! Τα απέσυρα όμως διότι μου δημιουργούσαν πρόβλημα καθαρισμού (λέρωναν αρκετά...) και μου τσιμπούσαν νεοσσούς στα πρώτα πετάγματα τους. Εχασα 3 φλωροκάναρα απο την επιλογή μου αυτή Καναρίνια & Ορτύκια!

Δεν το συνιστώ σε κανέναν !
και εγω ειχα ορτυκια αλλα μαλωναν επισης μεταξυ τους και βγαζαν τα ματια τους 😱 στεναχωρηθηκα και τα αμολησα σε ενα βουνο 😳επισης λερωναν😕
 
και εγω ειχα ορτυκια αλλα μαλωναν επισης μεταξυ τους και βγαζαν τα ματια τους 😱 στεναχωρηθηκα και τα αμολησα σε ενα βουνο 😳επισης λερωναν😕
Σε άλλο θέμα έχει απαντήσει ο Αλέξανδρος ότι πρέπει να είναι μεγάλη η αναλογία θηλυκών για έναν αρσενικό για να μην υπάρχουν καυγάδες.
Μην αφήνετε οικόσιτα ζώα στα βουνά απλά γίνονται βορά στα αρπακτικά.
 

Σχετικά θέματα

Back
Top