Φροντίδα Η ζωή στην μεγάλη κλούβα

Απλά, δεν έχω λόγια για το πουλάκι! Πανέμορφο και ωραία έντονα χρώματα! Να το χαίρεστε και καλή συνέχεια με την κλούβα! Φιλικά, Αμβρόσιος!

Υ. Γ. Κύριε Αλέξανδρε να σας ρωτήσω κάτι θέλω! Το πουλάτε; 😀!
 
να στε καλά κοπέλια!

δεν το πουλάω Αμβρόσιε :D ! Από ότι μου έχει δείξει με το λιγοστό κελάηδημα του, το πουλάκι είναι θηλυκό 99.9% ! Θα μείνει στην κλούβα μαζί με τα υπόλοιπα να το χαζεύω :)
 
Καλέεεεεε τι χρώματα είναι αυτά!;!; Είναι έρωτας! ❤️️️️ Να το χαίρεστεεε!
 
Πολυ ομορφο και ξεχωριστο, το θαυμαζω απο την πρωτη ημερα που αρχισε να παιρνει χρωμα. :)

Ξερουμε αν του χρονου τα ιδια πουλια (οιγονεις του) θα κανουν παλι το ιδιο ταιριασμα; Συνηθιζουν τα ζευγαρια να μενουν -κατα ενα ποσοστο εστω- σταθερα σε κλουβες οπως αυτη οπου εχουν τον ανταγωνισμο και την επιλογη ολα δικα τους;
 
*την φροντίδα των πουλιών την έχει αναλάβει εξ' ολοκλήρου η σύζυγος! 😳
Αυτο ξαναπεστω μπας και το ακουσει και η δικη μου γυναικα και σταματηση να με κραζει με τα πουλακια που εχω οχι να καθαριζε κιολας εισαι δυπλα τυχερος ανθρωπος! Εχεις ομορφα πουλακια και αξια συζυγο που τα φροντιζει:)
 
Αυτο ζαναπεστω μπας και το ακουσει και η δικη μου γυναικα και σταματηση να με κραζει με τα πουλακια που εχω οχι να καθαριζε κιολας εισαι δυπλα τυχερος ανθρωπος! Εχεις ομορφα πουλακια και αξια συζυγο που τα φροντιζει:)
Έτσι είναι, ο καθένας να έχει τις αρμοδιότητές του... εμένα η γυναίκα μου έχει την καθαριότητα και την περιποίηση σε περίπτωση ασθένειας (μακριά από εμάς) και εγώ... Την ψυχαγωγία του πουλιού και τον εφοδιασμό τροφών και συναφών προιόντων :D
 
Εμενα εχει αναλαβει να με κινηγαει οταν βρισκει πουπουλα στο σπιτι και να απηλει πως θα τα αμολησει αυτα και μενα! Αλλα για να λεμε και το σωστο δεν το εχει κανει τοσα χρονια αρα ισως καπου πολυ βαθια μεσα της μας αγαπαει:)
 
Γράφει η γυναίκα του Αχιλλέα: ΄Οντως όπως σας τα λέει ο Αχιλλέας είναι, εγώ κάνω όλη την... χαμαλοδουλειά (και εννοείται χαλάλι στο πουλάκι που το λατρεύουμε και οι δύο) και η επιβράβευσή μου είναι ότι όταν θα γυρίσει από την δουλειά, πρώτα θα πάει να σφυρίξει στο πουλί και μετά θα έρθει να με φιλήσει και να ρωτήσει τι κάνω :) Τι να κάνουμε.. αδυναμίες είναι αυτές.
 
Άλεξ, όλο σε αγωνία μας έχεις... Περιμένουμε να δούμε τα τελικά χρώματα... Ούτε δικό μας να ήταν... Βέβαια μια παρέα είμαστε και το θεωρούμε δικό μας...
 
Γράφει η γυναίκα του Αχιλλέα: ΄Οντως όπως σας τα λέει ο Αχιλλέας είναι, εγώ κάνω όλη την... χαμαλοδουλειά (και εννοείται χαλάλι στο πουλάκι που το λατρεύουμε και οι δύο) και η επιβράβευσή μου είναι ότι όταν θα γυρίσει από την δουλειά, πρώτα θα πάει να σφυρίξει στο πουλί και μετά θα έρθει να με φιλήσει και να ρωτήσει τι κάνω :) Τι να κάνουμε.. αδυναμίες είναι αυτές.

εγω παντως με αυτα που μου κανει η γυναικα μου οταν γυριζω απο τη δουλεια πρωτα σφυριζω στη γυναικα μου και μετα φυλαω τα παπαγαλακια μου:)
 
Πολύ παράπονο ''βγάζεις'' μωρέ Μάρκο... Να διοργανώσουμε μια συνάντηση, να την πάρεις μαζί.. Και μετά να δεις που θ'αλλάξει άποψη και για το σινάφι μας και για τα πουλάκια.
 
Πολύ παράπονο ''βγάζεις'' μωρέ Μάρκο... Να διοργανώσουμε μια συνάντηση, να την πάρεις μαζί.. Και μετά να δεις που θ'αλλάξει άποψη και για το σινάφι μας και για τα πουλάκια.
Λες Νικο να αλλαξει γνωμη για τα πουλακια ή που με ανεχετε μαζι με αυτα και βρεθω στο δρομο πανω που χειμωνιαζει:)
 
Back
Top