Γενικά Cockatiel έκπληξη

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jamieo
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
μπραβο να σου ζησουν! Ειναι πολυ ομορφα! Σκεφτεσαι να τους παρεις θυληκες;


Οχι, δεν είμαι σχεδιάζετε να πάρετε άλλα δύο κορίτσια. Έχω 4 άλλη cockatiels (2 αγόρια και 2 κορίτσια), αλλά δεν θέλω να έχουν τα μωρά. :D
 
Jamie το κλουβί ειναι το vision της hagen και αν ναι πόσο κάνει;
και οι καινούργοι κάτοικοι πανέμορφοι.


ευχαριστώ!
Ναι, αυτό είναι το Hagen Vision κλουβί. Είναι λίγο μικρό για cockatiels. Αυτά τα δύο πουλιά μόνο θα ζουν σε αυτήν για 2 μήνες. Μετά ότι θα προχωρήσουμε προς το μεγάλο κλουβί με τις άλλες μου cockatiels.

Μου αρέσει αυτό το κλουβί. Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι είναι δύσκολο να αφαιρεθούν από το χαρτί. Θα στείλουμε καλύτερα τις φωτογραφίες, αν θέλετε μου.
 
Μετά από πολλή σκέψη, νομίζω ότι έχω επιλεγεί αυτά τα ονόματα!

Γαλήνος (Galen in English)
Αρης (Ares in English)

Ευχαριστούμε όλους για τις προτάσεις τους. Αυτά τα λίγα πουλιά θα είναι στην ευχάριστη θέση να γνωρίζω τα ονόματά τους ήρθαν από μακρινές φίλους

:D
 
Μετά από πολλή σκέψη, νομίζω ότι έχω επιλεγεί αυτά τα ονόματα!

Γαλήνος (Galen in English)
Αρης (Ares in English)

Ευχαριστούμε όλους για τις προτάσεις τους. Αυτά τα λίγα πουλιά θα είναι στην ευχάριστη θέση να γνωρίζω τα ονόματά τους ήρθαν από μακρινές φίλους

:D
AΧ! Πολύ χαίρομαι που έγινα νονά στον Γαλήνο σου. 😀 Είναι το βαπτιστήρι μου :D
 
Γαλήνος είναι εκείνος που μιλάει. Είναι πολύ τολμηρό. Ο σφυρίχτρες και λέει "Pretty Bird", ενώ μόνιμη ψηλά. :D
 
:)Να μας ζησουν λοιπον ο Γαληνος και ο Αρης! Κι' εγω χαιρομαι πολυ, που εχω ενα ακομα βαφτιστηρι!:D
 
:)Να μας ζησουν λοιπον ο Γαληνος και ο Αρης! Κι' εγω χαιρομαι πολυ, που εχω ενα ακομα βαφτιστηρι!


Ο Άρης είναι ντροπαλός και δεν ήθελε χέρια. Ωστόσο, του αρέσει σφυρίγματα και αρέσκεται να τινάξει φιλιά :D
 
Να σου ζήσουνε τα πουλάκια σου! Είναι τρισχαριτωμένα!

Άξιες, άξιες και οι νονές! Περιμένουμε κουφέτα!

... Και οι νονές να στείλουν τα βαφτηστικά δωράκια στα μωρά!
 
Jamie να σου ζήσουν τα νέα ονόματα. Μου άρεσαν πολύ και τα δύο.Άξιες και οι νονές. 🙂😛
 
Γαλήνος και Αρης πάνε καλά. Δεν θα βήμα πάνω μου δάκτυλα. Κάνουν κάθονται κοντά μου όταν είμαι κοντά τους. Γαλήνος whistle να αγαπά και να πω "Pretty Bird". Αν το λέω αυτό με τον ίδιο, θα επαναλάβω. Αρης σφυρίχτρες αλλά δεν μιλάει. Επίσης τυγχάνουν κάθε άλλη εταιρεία του.

Σύντομα, θα προχωρήσουμε σε bird room μου. Θα παραμείνει εκεί για μερικές εβδομάδες. Ελπίζω ότι κατά την περίοδο του χρόνου, θα γίνει φιλικό με τις άλλες μου cockatiels. Όταν Νομίζω ότι είναι ασφαλές, θα προχωρήσουμε σε αυτούς του κλωβού μου με άλλους 4 cockatiels.
 
Μετακόμισα Γαλήνος και Αρης στο δωμάτιο με την υπόλοιπη μου πτηνών. Σε 2 ή 3 εβδομάδες, θα τις μεταφέρουμε στο κλουβί με τα άλλα cockatiels. Φαίνεται να απολαμβάνει τη νέα θέση. Λίγα λεπτά πριν, δύο από τις άλλες μου cockatiels (Οδυσσέας και κρίκετ) πέταξε πάνω και επισκέφθηκε. Όλοι τους ήταν άνετα με το ένα το άλλο :D
 
Πολύ καλά νέα Jamie. Η ένταξή τους στο κοπάδι σου προχωράει πολύ καλά. Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.
 
Εδώ είναι δύο φωτογραφίες και ένα βίντεο του Galen. Ήταν γενναίος και βγήκαν από το κλουβί σήμερα. Άρη ήταν ντροπαλός. Έμεινε στο κλουβί.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 

Συνημμένα

  • IMG_1179.webp
    IMG_1179.webp
    26,1 KB · Προβολές: 67
  • IMG_1180.webp
    IMG_1180.webp
    29,4 KB · Προβολές: 60
Είναι λίγο δύσκολο να κατανοηθεί στο βίντεο (ένα από conures μου είχε κάνει θόρυβο ), αλλά Γαλήνος έλεγα "Pretty Bird". Έμαθε να πω ότι στο προηγούμενο σπίτι του. :D
 
Είναι λίγο δύσκολο να κατανοηθεί στο βίντεο (ένα από conures μου είχε κάνει θόρυβο )

στο 0:06 το ακουσα καθαρα! Καταλαβα καλα, Jamie?:D
το βαφτιστηρι μου συνεχιζει να ειναι ντροπαλο;😛δεν αλλαζουν ευκολα οι χαρακτηρες!
 
Ναι, αυτό ήταν το conure στις 0:06. Δεν του αρέσει μου κάμερα.
 
Back
Top