Γενικά Cockatiel μωρά περιμένοντας να φάνε

ΑΓΓΕΛΟΣ2

PB Member
Εγγραφή
2 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.384
Πόλη
Βόλος
μιας και βγενουμε φωτογραφιες ειπαμε να μας βλεπε πλεον απο εδω...

περιμενοντας να φανε... Τα εβγαλα εξω για να μην τα ταϊσει η μανα τους ωστε να τα ταϊσω εγω αυτη τη φορα..
 

Συνημμένα

  • 100_1364.webp
    100_1364.webp
    40,9 KB · Προβολές: 303
  • 100_1365.webp
    100_1365.webp
    44,2 KB · Προβολές: 292
ευχαριστω!
πραγματικα ειναι πολυ ωραια να εχεις μωρα!
αυτα ειναι 8 και 7 ημερων.. Τα αλλα δεν τα βγαζω ακομα εξω, απο κατω εχω ζεστο νερο για να μην κρυοσουν.. Περιμενω να αδιασει λιγο ο προλοβος για να τα ταϊσω λιγο και να τα ξανα βαλω στη φωλια... Ευτυχος οι γονεις ειναι πολυυυ ανεκτικοι...
 
Να σου ζήσουν Άγγελε!
Είναι πολύ γλυκά.. Με το καλό να τα δεις στο κλαρί.
 
Να σου ζησουν Αγγελε.. Ενω ξερω οτι θα γινουν πολυ ομορφα οπως ολα τα κοκατιλ τωρα ειναι σαν τερατινια:D

Αρχισαν να βγαζουν και φτερα.. Εχω αγωνια να δω αν θα βγει κανενα σαν τον Ζορζ. Προσεχε μην ταιζεις πολυ και σαπιζει η τροφη μεσα στον προλοβο πριν ακομα χωνευθει. 😉
 
Είναι τέλεια Άγγελε! Μπράβο σου! Θέλω κι εγωωω! :D
 
Να σου ζησουν Αγγελε! Πραγματικα καταπληκτικη εμπειρια, το να τα φροντιζεις! 🙂
 
Φτου φτου σκορδα! Απιθανα τα μικρακια σου Αγγελε. Μικροι πειναλειδες μπομπιρες!
 
Καλά, όσον αφορά το θέμα της ασχήμιας στην βρεφική ηλικία τα κοκατίλ είναι χειρότερα απο τους κύκνους!

Πάντως Άγγελε πολύ πεισματάρικα μωρά! Κοίτα πώς ζητάνε φαί!
 
Πολύ όμορφα να σου ζήσουν! Σε μια βδομάδα και κάτι περιμένω να βγουν και τα δικά μου μωρά. Περιμένουμε κι άλλες φωτογραφίες. 😉
 
σας ευχαριστω ολους!
εγω τα βρησκω ομορφα!(που λεει ο λογος):D
ταϊζω πολυυυ λιγο... Ισα ισα να μαθουν να τρωνε και απο ανθρωπο για να μην εχουμε προβληματα μετα...
και... Και αγκαθια στο κεθαλι βγαζουν... Τα φτερα απο το τσουλουφακι!

*kanarakis εκανες οωσκοπιση; Με το καλο να χαρεις και εσυ μωρακια!
 
Εννοειται οτι εινα ομορφα μες στην ασχημια τους
Τελεια ειναι! Μπραβο Αγγελε και σε σενα και στους ανεχτικους γονεις! Εχεις μια χαρουμενη φαμιλια! Μακαρι ολα τα πουλακια του κοσμου να ειναι σε καλα χερια σαν τα δικα σου
 
Καλορίζικα Άγγελε, πράγματι συγκλονιστική εμπειρία να τα βλέπεις να μεγαλώνουν μέρα με τη μέρα, να τα ταϊζεις & να τα ξαναβάζεις στη φωλίτσα τους κοντά στους γονείς τους! Να τα χαίρεσαι όλα, ευχαριστούμε!
 
μεγαλωνουν πολυ γρηγορα!
αρχιζουν να βγαζουν φτερα... Και τσουλουφακια!
και τα 4 πλεον ειναι με ανοιχτα τα ματια!
σημερινες φωτο, απο το πρωινο ταϊσμα!
 

Συνημμένα

  • 100_1366.webp
    100_1366.webp
    43,5 KB · Προβολές: 149
  • 100_1368.webp
    100_1368.webp
    39,7 KB · Προβολές: 160
χαχα! Μου θυμίζουν κάτι Ασιάτες μοναχούς που ξυρίζουν όλο το κεφάλι τους και αφήνουν μαλλί μόνο στην κορυφή!
 
Πολυ γρηγορα μεγαλωσαν τα μικρουλακια μας!
Να τα ταιζεις συχνοτερα για να σε μαθουν καλυτερα
 
Back
Top