Γενικά Cockatiel μωρά περιμένοντας να φάνε

Συγχαρητήρια Άγγελε! Τέτοια εμπειρία θα την ζήλευαν πολλοί! Και ξέρουμε ότι θα μεγαλώσουν με ΠΟΛΛΗ αγάπη αυτά τα πουλάκια! Άσε που η πρώτη λέξη που θα πούνε, θα είναι... μπαμπά!
 
Aγγελε ειναι καταπληκτικα τα μωρα σου! Να τα χαιρεσαι! :D Μολις ειδα αυτο το θεμα και θα ψαξω να βρω και τα προηγουμενα!
 
χαχα! Μου θυμίζουν κάτι Ασιάτες μοναχούς που ξυρίζουν όλο το κεφάλι τους και αφήνουν μαλλί μόνο στην κορυφή!
:DΤελειος ο παραλληλισμος
Πραγματικα μεγαλωνουν πολυ γρηγορα! Αντε με το καλο και στο κλαδι Αγγελε!
 
Αγγελε τα τσουλουφακαι που λεγαμε μεγαλωνουν! Αρχισε να τους βαζεις και ζελε! ΧιχιΥπεροχα ειναι τα σκασμενα!
 
Μπραβο Αγγελε! Τα μωρακια ειναι πολυ χαριτωμενα!
Να τα καμαρωσεις συντομα κ στο κλαρι!
Ααα κ πολλες φωτο να μας δειχνεις! 🙂
 
σημερινη(φωτογραφια οχι εφημεριδα)
... Ο μεγαλυτερος ειναι πολυ τσαχπινης και φωνακλας... Τα αλλα ειναι πιο υσιχα αλλα φωναζουν και αυτα...
 

Συνημμένα

  • 100_1372.webp
    100_1372.webp
    40,8 KB · Προβολές: 97
  • 100_1373.webp
    100_1373.webp
    44,8 KB · Προβολές: 94
Αγγελε ειναι φανταστικα! :D

Ο βενιαμιν της οικογενειας που ειναι; Ειναι πολυ μικρο και δεν το βγαζεις ακομη; Ποσων ημερων ειναι το καθενα; :)
 
Τις περιμενα πως και πως τις σημερινες φωτογραφιες:D

Αλλα οντως το 4ο που ειναι; Το μεγαλυτερο βγαζει κατι κιτρινα φτερακια η ειναι ιδεα μου;
 
ο πρωτος ειναι 11 ημερων
ο δευτερος ειναι 10 ημερων
ο τριτος ειναι 8 ημερων
και ο τελευτεος ειναι 6 ημερων... Το αφινω μεσα ακομα και δεν το πολυ πηραζω γιατι ειναι πιο αδυναμο απο τα αλλα, δεν το ειχαν ταϊσει οι γονεις την πρωτη μερα και το ταϊσα εγω, αλλα ειναι λιγο πιο μικροσωμο σε σχεση με το ποσο ηταν τα αλλα στην ηλικια του...
 
Να δεις που ο (η) Βενιαμίν της οικογένειας θα είναι και οπιο ντροπαλός(η)! Πάντως ανυπομονώ να δω σε φωτό τη συμμορία σε απαρτία!
 
Ισως χρειαζεται να συμπληρωνεις με τη συριγγα λιγο φαγητο στον μικρο περισσοτρο απ'οτι στα αλλα. Προσεχε μονο να μην του δωσεις παραπανω απ΄οτι χωραει στο στομαχακι του. Μονο αν εισαι σιγουρος να το κανεις. Καποιες φορες τα πουλακια που εκκολαπτονται τελευταια ειναι λιγο πιο μικροσωμα απο τα αδερφακια τουςγεγονος που πιστευω οτι οφειλεται και στον ανταγωνισμο που εχουν με τα αδερφια τους για να ταιστουν απο τους γονεις τους.
 
Αγγελε ειναι πολυ φατσουλες! Το τσουλουφακι βλεπω αρχιζει και παιρνει υψος!:D
 
ευχαριστω για τα καλα σας λογια και τις συμβουλες σας!
σημερα ταϊσα και τον μικρο...
εφαγε πολυυυ πιο ευκολα και αρκετα... Ενω τα αλλα μου εβγαλαν τη πιστη για να φαν πολυ λιγο...
ειχαν λιγο φαγητο στο προλοβο οποτε πηρα την ευκερια...
 
ο πρωτος... Περλε τον βλεπω να γινετε!(στην αρχη τουλαχιστον)
 

Συνημμένα

  • 100_1379.webp
    100_1379.webp
    57,1 KB · Προβολές: 106
και η αδυναμια μου... Ολα τα αγαπω αλλα αυτοκατι μου κανει... Μεχρι τωρα εχει βγαλει μονο γκρι και ασπρα φτερα... Οπως και το τριτο... λετε να εχουμε ζορζακια;
 

Συνημμένα

  • 100_1382.webp
    100_1382.webp
    45 KB · Προβολές: 91
Αχου... Καλε θα σκασουν απο το πολύ φαγητό!😱 Πωπω καλυτερα να τα ντυνεις παρα να τα ταίζεις!:D

Να ζησουν και να ειναι καλότυχα!
 
Back
Top