Γενικά Japan hoso 2018

Καλησπέρα στην παρέα!
Η πρώτη ομοσπονδιακή έκθεση της ΟΟΕ τελείωσε κατά ομολογία με όσους συζήτησα σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα και πολλές δυσκολίες οι άνθρωποι κατάφεραν και όλα ήταν άψογα!

Τώρα, δεν θέλω να σάς κουράσω με τι επιτυχίες είχα και πόσες ροζετες μάζεψα ούτε με πολλές φώτο!
Όμως θα ήθελα να αναφερθώ μόνο σε ένα πουλί που αυτό και μόνο το θεωρώ επιτυχία για φέτος! Και μου δίνει το κουράγιο να συνεχίσω με μεγαλύτερο πείσμα στη ράτσα που υπηρετώ!
Πρόκειται για ένα κόκκινο λιποχρωμικο ΧΙΟΝΕ αν λοιπόν είναι δύσκολο σε ένα κόκκινο έντονο να σταθεί δίπλα στα κίτρινα πόσο μάλλον σε ένα ΧΙΟΝΕ!
Και κάποιος μπορεί να βγει και να βγάλει γρήγορα συμπεράσματα και να πει δεν έγινε και κάτι πήρες δύο πουλιά κόκκινα τα έβαλες και έβγαλες! Για το λόγο ότι το φόρουμ απλόχερα μεταδίδει γνώσεις, λύσεις κτλ ! Θα σας παρουσιάσω πρώτα πρώτα την γιαγιά που ήταν ένα καθαρό μελανινικο πουλί!

image-0-02-01-a1a930d4722d86cf2289d399e83df15b3077ceb1ef7ef9870e1ea933f11b2456-V-800.webp

Και εν συνεχεία το πατέρα που ήταν 3ος πέρισυ!

IMG_0397-800.webp

Και τώρα η κυρία που ξεπέρασε το εμπόδιο 17 πουλιών!


IMG_20181104_33500.webp
 
Και τώρα η κυρία που ξεπέρασε το εμπόδιο 17 πουλιών!
Θερμά συγχαρητήρια για την προσπάθεια και το αποτέλεσμα.
Ο αγώνας βελτίωσης πρέπει πάντα να έχει στόχους.. κι εσύ τα κατάφερες σε τουλάχιστον έναν...
Μπράβο Σταμάτη!
 
Ο αγώνας βελτίωσης πρέπει πάντα να έχει στόχους..
Έτσι ποτέ δεν επαναπαυόμαστε σήμερα είναι πιο δύσκολη μέρα ο σχεδιασμός της επόμενης χρονιάς μπαίνει σε δράση αλλά αναφέρομαι κυρίως στα κόκκινα τζαπαν που τουλάχιστον στο κύκλο των "τζαπαναδων" είναι παρεξηγημένο! Εμένα μου κοστίζει πολύ περισσότερο από ότι όλα τα υπόλοιπα Αλλά κλείνω τα αυτιά μου και επιμένω!
Εδώ να ευχαριστήσω τον κ. Υφαντή που από την πρώτη στιγμή με βοηθάει και με υποστηρίζει!
 
κλείνω τα αυτιά μου και επιμένω!
ήμουν εκεί.. Τα είδα όλα ένα προς ένα και πραγματικά η δουλειά σου είναι άξια συγχαρητηρίων, φίλε μου Σταμάτη! Μη μασάς.. Προχώρα.. Διάβασε.. Πειραματήσου.. Μίλα με τον κο Υφαντή και άντε πάλι!
(η. Περιμένει είτε κίτρινο είτε λευκό ζευγάρι japan.. Θα με ζαλίζει μέχρι να έρθουν! φρόντισε το.. Δεν αντέχω.. 🤬🙂 )
 
(η. Περιμένει είτε κίτρινο είτε λευκό ζευγάρι japan.. Θα με ζαλίζει μέχρι να έρθουν! φρόντισε το.. Δεν αντέχω.. 🤬🙂
Οκ κανένα πρόβλημα στο άσπρο το ζευγάρι ο συνδυασμός πως να είναι; κίτρινο άσπρο ή μπλου κίτρινο;
 
Συγχαρητήρια Σταμάτη!
Ψωμωμένο τζάπαν! Σου είχα στείλει μόνο τα άλλα δύο κόκκινα για να σε κρατήσω σε αγωνία!
Ευχαριστώ και πάλι για την ενημέρωση!
Συγχαρητήρια και σε σένα που στην πρώτη σου εμφάνιση τα πήγες τέλεια!
Τώρα όσο αφορά το συγκεκριμένο πουλί ( τα έχουμε πει και στα ΠΜ έχουμε ακόμα δρόμο μπροστά μας για βελτίωση ) ήταν μια ευχάριστη έκπληξη μιας και θεωρώ ότι είχα καλύτερα κίτρινα ( κοίτα το 43 που ήρθε δεύτερο) αλλά σε αυτά τα πουλιά που πρέπει να πάρουν και καποια στάση μια στιγμή αρκεί για να κάνουν το λάθος ή το αντίθετό, πιστεύω όμως ότι ίσως ( πέρα τα υπόλοιπα) ο συγκεκριμένος κριτής να έδωσε ένα βαθμό πιο πάνω για την προσπάθεια του βαψιματος!(δεν ξέρω εικασίες κάνω γιατ το λόγο ότι το ξανά λέω θεωρώ ότι το κίτρινο ήταν Πιο κοντά στα στάνταρ)
 
Σταμάτη ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ήμουν στην έκθεση και είδα τα υπέροχα πουλια σου και τις επιτυχίες σου σου εύχομαι παντα τέτοια και σ ευχαριστώ για τα υπέροχα πουλια ελπίζω να φανώ αντάξιος να συνεχίσω αυτο που ξεκινήσες
 
Σταμάτη καλημερα. Μας έλιωσες μας έσκισες μας κατατρόπωσες. Πολλά πολλά συγχαρητήρια για τα πουλάκια που κατέβασες και θαυμάσαμε στην έκθεση της ΟΟΕ. Πραγματικά αξίζεις γιατί τα έχεις δουλέψει με μεράκι και αγάπη και να τα αποτελέσματα. Εγώ φέτος δεν είμαι ευχαριστιμενος, είδα τα λάθη μου,τα συζήτησα και με άλλους εκτροφείς και θα προσπαθήσω του χρόνου να τα διορθώσω. Εύχομαι να έχουμε υγεία και του χρόνου να ξανακονταροχτυπιθούμε πάλι. Καλή συνέχεια και καλή επάνοδο στην πατρίδα.
 
Εύχομαι να έχουμε υγεία και του χρόνου να ξανακονταροχτυπιθούμε πάλι. Καλή συνέχεια και καλή επάνοδο στην πατρίδα.
Δεν εσκισα κανένα! Μαζί σκισαμε και θα συνεχίσουμε την προσπάθεια φέτος Εγώ του χρόνου εσύ, ο Θανάσης, Ίσως βρεθούμε πάλι με το Γιάννη και τούς άλλους τζαπαναδες! Πάντα έχεις καλά πουλιά αλλά όπως λέω και πιο πάνω σε αυτα τα πουλια μθα στιγμή αρκεί για να τα χαλάσουν όλα ( την ώρα τις κρίσης) !
Δεν μπαίνεις συχνά στο φόρουμ αλλιώς θα διάβαζες ότι πάντα λέω ότι αν δεν βρεθώ με Τσιχλακη - Υφαντή στην πίστα δεν έχει κανένα νόημα!

ΥΓ: όσο αφορά την λιποχρωμικη κατηγορία στα χρωστούσα από το 2016 !
 
Back
Top