Αναπαραγωγή Kαναρος πολύ πυρωμένος, το θηλυκό δεν είναι πυρωμενο

Goutaki_syros

PB Member
Εγγραφή
31 Δεκ 2008
Μηνύματα
183
Πόλη
Σύρος
Γεια σας. Εχω 2 καναρους μεσα στο σπιτι πολύ πυρωμενους. Πριν ενα μήνα και πιο λιγο πηρα απο την κλουβα του φιλου μου 2 καναρες. Τις εχω αναμεσα τους για να γνωριστουν τις τελευταιες 3-4 μερες. Αυτες αν και ειναι πολύ ζεστά μεσα στο σπίτι.. Δεν εχουν πυρώσει. Αν και τρωνε και αυγό και βιταμινι στο νερο και αυγοτροφη και μηλο.φισαω ξαναφυσαω τίποτα αυτες. Τα αρσενικα πολυ. Ανησυχώ για τα αρσενικα... Που πανε ολο στα καγκελα και κατεβαζουν φτερά και κελαιδανε... Μην τους κανει και φύγουν οι ορμές τους μεχρι αυτες να πυρώσουν. Γιατι τωρα να τις βαλω η μικρή μου εμπειρία λεει ΟΧΙ! Σας ΠΑΡΑΚΑΛΩ πειτε μου. Θέλω την βοήθεια σας. Ευχαριστώ πολυ.
 
Αφού πήρες τα θηλυκά απο κλούβα που ήταν σε εξωτερικό χώρο, είναι δύσκολο να τους αλλάξεις το εσωτερικό τους ρολόι. Εχουν ένστικτο
και μνήμη και, παρ' ότι τα έχεις εσωτερικά τώρα, έχουν ρυθμίσει το βιολογικό τους ρολόι με την διάρκεια της ημέρας που βίωναν όλον αυτόν τον καιρό.

-Μέχρι να ετοιμαστούν και τα θηλυκά, να τα έχεις σε σημείο που δεν έχουν οπτική επαφή με τα αρσενικά. Εξ άλλου δεν θα αργήσουν να ετοιμαστούν με την "τούρμπο" προετοιμασία που τους κάνεις

Ζευγάρωμα καναρινιών

αν και ειναι πολύ ζεστά μεσα στο σπίτι..
Θα σου ξεκινήσουν καμιά πτερόρροια στο τέλος. Δεν πρέπει να είναι πολύ ζεστά, 19-20β το περισσότερο.
... Μην τους κανει και φύγουν οι ορμές τους μεχρι αυτες να πυρώσουν.
Μήν ανησυχείς και δεν θα τους φύγουν οι ορμές τους.
 
:)

euxaristwww poli mgerom!na sai kala!moy fige to agxos.tha se akoysw!tha tous valw kati na min blepodai! euxaristwwww kai pali...oti epithimeis kai ci!
 
Back
Top