Γενικά Kaya II senegal parrot (09/06/2015)

Πω πω πω ομορφιές!
Μήπως η πατήθρα πρέπει να είναι λίγο πιο ψηλά σε σχέση με την πατήθρα; Δεν ξέρω και σίγουρα, εσύ παρατήρησε σε σχέση με το μέγεθος του πουλιού.

Την επανω ελεγες,ξυπνησα, σε ευχαριστω την
καλά ε.. Είναι θεά! Ένα πανέμορφο τρελοκόριτσο! φτου φτου!👍

Σε ευχαριστω Δημητρη.

Σκεφτομαι με την επομενη γεννα, να παρω και ενα αρσενικο απο τον ιδιο εκτροφεα, που τον εμπιστευομαικαι εχουμε καλη σχεση.
 
Βάλε πράμα, άδειο το χεις το κλουβί. :D Βάλε πατήθρες απο φυσικό ξύλο είναι καλύτερες για τα πόδια τους όπως και ένα πλατω ώστε να μπορεί να τεντώνει κάποιες στιγμές τα πελματά της. Επίσης καλό θα ήταν να της δώσεις φυσική ενασχόληση, φρέσκα κλαδιά, ξηρούς καρπούς με το περίβλημα (ραγισμένα αμύγδαλα, καρύδια, φουντούκια) όπως και καρπούς απο όλους του φοίνικες (εκτός cycas) οι οποίοι είναι εξαιρετική τροφή για όλους τους παπαγάλους.
 
Ειδες πολυ καλη δουλεια που εχω κανει με τις πατηθρες;
Ελια με πολυ κατεργασιακαι ξεφλουδισμενη παρακαλω.
Δεν βαζω σκουποξυλα στο πουλακι μου εγω...
 
Ειδες πολυ καλη δουλεια που εχω κανει με τις πατηθρες;
Ελια με πολυ κατεργασιακαι ξεφλουδισμενη παρακαλω.
Δεν βαζω σκουποξυλα στο πουλακι μου εγω...

Δεν τους φαινόταν. 😳 Να προτιμάς τα πιο φυσικά κι ανώμαλα ελαφρώς κλαδιά, με ανισότητες σε πάχος κατα μήκος τους, εξογκώματα ή βουλιάγματα αντί για ολόισια εμφανισιακά "τέλεια".
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Ναι δεν είναι τέλεια βέβαια.
Τα ξεφλουδιζω, μετά τα τριβω λίγο όταν ξεραθούν και μετά τα βάζω.
Σε διάμετρο είναι ακανόνιστα, για τον λόγο, που ανέφερες..
 
Συμφωνώ με τον Ανέστη, βάλε κι άλλα παιχνίδια, απλά, δικά σου, χαρτονάκια, χαρτιά κτλ.
Όσο για τις πατήθρες διάλεγε ξύλα μα αρκετή διαφορά στη διάμετρο τους (τόσο όσο να είναι εμφανής η διαφορά τους και από φωτογραφία).
👍Να την χαίρεσαι την κούκλα σου Γιάννη! Και όπως προανέφερε η Μαρία, όχι χαδάκια στη πλατούλα, απαγορευμένα δια ροπάλου! 😛
 
Τρωγωντας μισο απογευματινο αμυγδαλακι.
Θρεπτικο και γευστικο...
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Τέλειο! Πρόσεχε την κιμωλία του πίνακα που φαίνεται 🙄
 
Ε ασε και συ λιγο λασκα το ξηροκαρπιο ντε! Αφου βλεπεις το θελει πολυ!

Μου αρεσει να δυσκολευω τις γυναικες. 🙂

Τέλειο! Πρόσεχε την κιμωλία του πίνακα που φαίνεται 🙄

Δεν παει εκει, αυτα ειναι του παπαγαλου του γιου μου.
Ευχαριστω παντως!
 
Back
Top