Γενικά Lovebird ή εκπαιδευμενο budgie;

Spiros Papatheodorou

PB New Member
Εγγραφή
16 Ιουν 2014
Μηνύματα
221
Πόλη
Αλεξανδρούπολη
Ειναι η 2η φορα που θα παρω παπαγαλακι... Θα επαιρνα budgie αλλα ειδα σε ενα πετ σοπ εκπαιδευμενο love bird και σκεφτηκα να παρω αυτο γτ δεν θα χρειαστει εκπαιδευση.. Τι μου προτεινετε;
 
Ναι βεβαίως αν βλέπεις και την λοιπή εικόνα του υγιή και δραστήρια, να το πάρεις.
Πρόσεχε,τα lovebirds είναι ικανότατοι δραπέτες. Το κλουβί να κλείνει καλά στις πόρτες και τις ταΐστρες. Άντε μόλις το πάρεις να μας το δείξεις.
 
Μια χαρά, αν μπορείς να διαλέξεις αρσενικό είναι πιο συνεργάσιμα. Άντε με το καλό και μόλις το πάρεις να το δούμε ε; :)
 
Παρατήρησε κουτσουλιές, πτέρωμα, αμάρα αν είναι καθαρή, μάτια και μύτη να είναι καθαρά επίσης και αν όλα είναι εντάξει, να το πάρεις και να σου ζήσει!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Ζηλευω απιστευτα εναν φιλο μου που πηγε στο μπαλκονι του ενα κοκατιλ και το κρατησαν... Τι τυχη και αυτη εκει που δεν το περιμενεις
 
Εντάξει, μην "ζηλεύεις" , να το χαίρεται. Όλοι έχουμε κάποια τύχη που δεν την καταλαβαίνουμε :)
 
Και γω μικρη ειχα ενα ringneck μου ανοιξε το κλουβι και την εκανε με ελαφρα. Καποιος στη γειτονια τον βουτηξε. Τυχη για εκεινον, ατυχια για μενα.
 
Κι εγώ όταν χάνω το λεωφορείο και αναγκάζομαι να πάρω ταξί, σκέφτομαι ότι η ατυχία η δική μου είναι τύχη για τον ταξιτζή και μαζεύω τα νεύρα μου. Οικονομία της φύσης, υπομένουμε ταπεινά:)
 
Back
Top