Ασθένειες Mαύρισαν δύο νύχια στο κοκατιλ μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης tilathan
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

tilathan

PB New Member
Εγγραφή
9 Νοε 2008
Μηνύματα
81
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλημέρα σας, παρατήρησα στον Μάρκο (cockatiel) δυο νύχια του τα οποία έχουν μαυρίσει. (Δείτε τη φώτο) Τα υπόλοιπα έχουν το κανονικό χρώμα των νυχιών. Υπάρχει περίπτωση να είναι κάποιο σύμπτωμα ασθένειας ή χτύπημα; Απο διαθεση κλπ όλα τέλεια.. μας τρελαίνει στο κελάηδισμα.

Τις απόψεις σας.


Ευχαριστώ.:)
 

Συνημμένα

  • IMG_9622.webp
    IMG_9622.webp
    16,4 KB · Προβολές: 93
Εμενα μου φαινεται τελειως φυσιολογικο το μαυρο νυχακι. Δεν ειναι περιεργο να εχει καποιο πουλι και ασπρα και μαυρα νυχια ακομη και στο ιδιο ποδι. Φαινεται να ειναι ενα υγιες νυχι.:) Ειναι και γυαλιστερο... :D
 
Τηλέμαχε ήταν άσπρα πριν και μετά μαύρισαν ή δεν τα είχες προσέξει πριν και απλά το παρατήρησες τώρα;
 
...an mayrisan siga-siaga einai fisiologiko...an mayrise se 1-2 meres mpori na exei xtipisi to podi tou...pano apo to nixi mipos iparxei kania melania?
 
Το ένα το είχα δει απο την αρχή και το δεύτερο που είναι στο πίσω νύχι τώρα το πρόσεξα.. Δεν ξέρω αν το ειχε απο την αρχή.
 
Και του Γκρίζου μας είναι είναι μαύρα (10 μηνών). Ο Μάρκος πόσο είναι;
 
Και του Γκρίζου μας είναι είναι μαύρα (10 μηνών). Ο Μάρκος πόσο είναι;

Μαρια του Torres δεν θα μπορουσαν να ειναι αλλο χρωμα εκτος απο μαυρο. :) Ενω τα κοκατιλ μπορει να εχουν μαυρα η ασπρα νυχια η και απο τα δυο. :)
 
Back
Top