Γενικά Mεταφορά καναρινιού σε ταξίδι 4 ωρών

-arianna-

PB New Member
Εγγραφή
27 Σεπ 2009
Μηνύματα
22
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Γεια σας, είμαι καινουρια στο forum. Σκέφτομαι να πάρω καναρινάκι, δεν έχω αποφασίσει ακόμα τικαι έχω πρόβλημα επειδή είμαι φοιτήτρια και λείπω τις γιορτές και κυρίως το καλοκαίρι και δεν ξέρω κανέναν που να μπορεί να μου το κρατήσει. Η απορία μου είναι λοιπόν κατά πόσο μπορώ νσ μεταφέρω το κλουβί με το καναρίνι σε ταξίδι 4 ωρών χωρίς να επιβαρυνθεί η υγεία του. Πίστευα ότι δεν είναι ασφαλές, αλλά είδα threads σχετικά με μεταφορά σε εξωχικά κλπ, οπότε είπα να ρωτήσω. Επίσης ήθελα να μάθω πόσες μέρες μπορεί να μείνει μόνο του στο σπίτι χωρίς πρόβλημα; Συγγνώμη αν υπάρχουν άλλα posts πάνω σε αυτό το θέμα, αλλά δεν είδα κάτι με μια αναζήτηση που έκανα και θα ήθελα να μάθω τι ξέρετε γι αυτό το θέμα γιατί θέλω να είμαι σίγουρη ότι μπορώ να φροντίσω σωστά το καναρίνι πριν το πάρω, δεν θέλω να πάρω ζωάκι και να το ταλαιπωρώ.
 
Τελικά βρήκα απάντηση σε παλαιότερο post.
-arianna-, αν θέλεις πέρασε το link εδώ για να μπορέσει να βοηθηθεί και όποιος άλλος βρεθεί στο θέμα σου. :)
 
Ωχ δε σκέφτηκα να γραψω το link και τώρα δεν έχω ιδέα πώς να βρώ ποιο post ήταν! Συγγνώμη...😕
 
Είναι ένα πολύ σύντομο ταξίδι και δεν θα αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα αν προμηθευτείς τους κατάλληλους κλωβούς μεταφοράς. Οι πλέον κατάλληλοι είναι οι ατομικοί κλωβοί που έχουν κατασκευαστεί ειδικά γι' αυτόν τον λόγο και πωλούνται απο πολλά μαγαζιά στην χώρα μας αλλά και απο e-shops . Πέραν απο τους μεμονωμένους υπάρχουν και σε σειρές των 10 , αλλά και σε ακόμα μεγαλύτερες συστηχίες.

metafora-poulion.webp
 
Διαφορετικά μπορείς να τον μεταφέρεις και σε μικρό κλουβάκι αφού το ντύσεις (πχ με χαρτόνι) σε όλες τις πλευρές (και πάνω) εκτός απο την μπροστινή. 4 ώρες θα χρειαστεί να έχει οπωσδήποτε διαθέσιμο νερό!
 
Back
Top