Γενικά Maylo

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ilie mp
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

ilie mp

PB Known Member
Εγγραφή
28 Ιουλ 2013
Μηνύματα
3.475
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα φτερωτή μου παρεουλα.
Σήμερα απέκτησα ένα καινούριο μικρό ζουζούνι.
Είναι 5-6 μηνών από έναν εκτροφεα που εκτιμώ πολύ.
Το φύλο στο συγκεκριμένο μωρό δεν μπορώ να το καταλάβω ακόμα οπότε έβγαλα ένα ουδέτερο όνομα.
Το πήρα επίτηδες "αγριο" γιατί θέλω να έχω την χαρά να το ημερευσω μόνη μου άμα θέλω και να μην έχω την δέσμευση που σου δίνει ένα ημερο.
Δεν έχω να σας γράψω πολλά για την /τον Maylo μιας και ακόμα δεν ξέρουμε τίποτα ο ένας για τον άλλον.
Έχω όμως λίγες φώτο να δείτε το πλάσμα που μου έκλεψε σήμερα την καρδιά.
PicsArt_09-23-10.27.32.webp PicsArt_09-23-10.28.23.webp PicsArt_09-23-10.29.42.webp
 
Κούκλα/ος είναι!

Το πήρα επίτηδες "αγριο" γιατί θέλω να έχω την χαρά να το ημερευσω μόνη μου
Ηλέκτρα, άνοιξε ένα θέμα με την εξέλιξη της προσπάθειας για να το παρακολουθούμε.

Υ. Γ. αυτές οι πατήθρες δεν δημιουργούν προβλήματα στα πέλματα;
 
Κούκλα/ος είναι!


Ηλέκτρα, άνοιξε ένα θέμα με την εξέλιξη της προσπάθειας για να το παρακολουθούμε.

Υ. Γ. αυτές οι πατήθρες δεν δημιουργούν προβλήματα στα πέλματα;
Επειδή είναι μεγάλες για τα ποδαράκια του λες ε;
Θα του πάρω και τις κλασσικές ξύλινες που έχουν λιγότερο πλάτος αλλά θα αφήσω και αυτή γιατί μαρεσει πάντα να έχω διάφορα μεγέθη για να γυμνάζεται το πελματακι του :)

Ααα μην μου βάζεις άγχος τώρα. Όταν το πάρω απόφαση να τον /την ημερευσω θα ανοίξω 😀 😛
 
Επειδή είναι μεγάλες για τα ποδαράκια του λες ε;
Όχι γι' αυτό, αλλά για την τραχιά επιφάνειά τους. Διαβάζω κατά καιρούς ότι δεν κάνουν και πολύ καλό αυτές που είναι σαν γυαλόχαρτο αλλά δεν γνωρίζω πραγματικά τι ισχύει.
 
Όχι γι' αυτό, αλλά για την τραχιά επιφάνειά τους. Διαβάζω κατά καιρούς ότι δεν κάνουν και πολύ καλό αυτές που είναι σαν γυαλόχαρτο αλλά δεν γνωρίζω πραγματικά τι ισχύει.
Να σου οω την αλήθεια δεν το ήξερα. Πάντα τέτοιες παίρνω σε όλα και δεν έχω παρατηρήσει κάτι προσωπικά.
Θα το ψάξω όμως.
Απλά επειδή μου φαίνεται ότι πιο κοντά στη φύση παντα τα προτιμούσα και από ότι είχα παρατηρήσει τα πουλιά διάλεγαν αυτή την πατηθρα και όχι τις κλασσικές ξύλινες που είχα.
Ευχαριστώ για την παρατήρηση :)
 
Καλορίζικο το νέο σου κουκλάκι Ηλέκτρα! Πανέμορφο είναι!👍D

Όχι γι' αυτό, αλλά για την τραχιά επιφάνειά τους. Διαβάζω κατά καιρούς ότι δεν κάνουν και πολύ καλό αυτές που είναι σαν γυαλόχαρτο αλλά δεν γνωρίζω πραγματικά τι ισχύει.
:)Σταύρο, όπως μπορώ να διακρίνω αυτές οι πατήθρες είναι από φυσικά κλαδιά, μπορεί να έχουν κάπως τραχιά επιφάνεια αλλά δεν φαίνεται να έχουν σχέση με τις πατήθρες που έχουν γυαλόχαρτο. Οπότε κάνουν μια χαρά 😉
 
Να τον χαίρεσαι, ειναι ένα γλυκογλυκούλι πλασματάκι και έχει και φωτογένεια. Θα τον "παρακολουθούμε" κι εμείς στενά καθώς και την προσπάθειά σου. Χαρές πολλές σας εύχομαι.
 
Ο Ερνέστο πάντως εγκρίνει τώρα καθόταν μπροστά στην οθόνη και του τραγούδαγε :D
Ωπ λες να μυρίστηκε γυναίκα; Λες ο Ερνέστο να μας λύσει την απορία; 😀 😛
 
Back
Top