Γενικά Maylo

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ilie mp
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Αχ σας ευχαριστώ τοσο πολύ για τις ευχές :*
.. Και φυσικά και τον αρχηγό μας τον Μάικλ που μας έκανε την τιμή να μας καλωσορίσει αυτοπροσώπος 😛

Δεν πίστευα ότι θα μου έδινε τόση χαρά, αλλα το έχω λατρέψει αυτό το πλασματάκι.

Σήμερα επιτέλους είναι πιο ξεπεταγμένη και χαρούμενη.
Της μιλάω και μου κάνει φωνούλες -μέχρι και ένα βήμα πιο κοντά μου ήρθε για να τα λέμε καλύτερα :D -
Ελπίζω να φάει σήμερα γιατι 2 μέρες δεν ακούμπησε το φαγάκι της.
Άντε να δουμε...
 
Καλημέρα στην όμορφη παρέα.
Ήρθα να σας γράψω νέα και να κοτσάρω και 2 φώτο 😛

Σήμερα είχαμε "την στιγμή μας" με τον Μάιλο (κάτι μου λέει τελικά ότι είναι αγόρι.. μια φωνή μέσα μου @Vasia24 )

Εκεί που του έβαλα φρέσκο νεράκι και φαγάκι και αλλαξα τροφοθηκη γιατί στην άλλη καθόταν όλος μέσα και κουτσουλαγε κι ολας το χαζούλη αποφάσισα να δω τι θα κάνει αν του προσφέρω λίγο φαγάκι με το χέρι μου.

Εκεί που περίμενα ότι το λιγότερο που θα έκανε θα ήταν να πάει στην άλλη άκρη του κλουβιού, εκείνος έμεινε στο κλαδάκι και κοιτούσε το χέρι μου και φαινόταν όταν ήθελε να έρθει να έρθει να φάει.
Έκανε 2 προσπάθειες να πλησιάσει αλλά όλο κάποιος περνούσε από πίσω μας οπότε άλλαζε γνώμη.
Σε κάποια φάση έσκυψε πολύ κοντά κι εκεί που ανοίγει το στοματάκι του να τσιμπήσει μίλησε η μητέρα μου και σταμάτησε πάλι.
Επισης να πω ότι του ακούμπησα τα ποδαράκια να δω τι θα κάνει κι εκείνος ούτε που πτοήθηκε.
Πιστεύω για 4η μέρα μαζί τα πήγαμε τέλεια και φαίνεται ότι δεν φοβάται καθόλου την παρουσία μου.
Πριν έτρωγα φρυγανιά και του πρόσφερα ένα κομματάκι πιο πολύ για να δει ότι του δίνω από το φαγητό μου κι εκείνος πήγε επιδεικτικά παρακαλώ στο φαγητό του για να μου δείξει ότι έχει το δικό του και δεν με έχει ανάγκη 😛
Ακόμα κι αυτό μου έδειξε ότι νιώθει άνετα με την παρουσία μου γιατί δεν έτρωγε με φόβο αλλά είχε πέσει με τα μούτρα στο φαγητό χωρίς να πτοείται που έχω το χέρι μου μέσα.
Για να δούμε πως θα τα πάμε.
Παντως όταν φεύγω με φωνάζει με την γλυκιά φωνούλα του να πάω κοντά του.
Είναι πολύ κοινωνικό το μωρό μου.
PicsArt_09-26-11.34.30.webp
Και μια φώτο με τις όμορφες βουλιτσες που έχει στο κεφαλάκι του.
PicsArt_09-26-11.34.05.webp
 
@Αλεκομανα Τανια εχει ακριβως τον ιδιο χαλινο και με το Μαικλ (οταν νομιζες οτι ειναι Κιρκη) και με το Ντριμ μικρο!
Ο καιρος θα δειξει βεβαια!

Λετε να ξεκινησουμε τα στοιχηματα;😛
 
Ασε τον να σε τσιμπησει να δεις
εγω ετσι σιγουρευτηκα πως η Κίρκη τελικά ειναι Μαικλ
Εχει "χαθει" και ο Νικος Υ ο ειδικος
Με τσίμπησε πολυυυ ελαφριά. Εκεί είπα ότι τελικά είναι αγόρι.
Όπως πήγε να πλησιάσει το χαζό σκόνταψε και πήγε να πέσει και μου έκανε λίγο το χέρι αλλά πολύ απαλά ίσα που με ακούμπησε.
Πιστεύω είναι αγόρι μετά από αυτό 😛

Επίσης κοίταξα στο θέμα που είχες ανοίξει εσύ κάποτε και ο χαλινος μου φαίνεται ίδιος.
Για να δούμε.
 
Όπως πήγε να πλησιάσει το χαζό σκόνταψε και πήγε να πέσει και μου έκανε λίγο το χέρι αλλά πολύ απαλά ίσα που με ακούμπησε.
Πιστεύω είναι αγόρι μετά από αυτό 😛

.
Ορίστε μας θεωρούν άγαρμπ... Ουπς σκόνταψα.
 
Καλημερααα.
Έρχομαι με νέα :D
Σήμερα ο/η Μάιλο έφαγε από το χέρι μου.
Όπως καταλαβαίνετε έχω ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά.
Τρομερή αλλαγή σε 4 μέρες.
Βιάζομαι από τη μια εγώ αλλά από την άλλη βλέπω ότι κι εκεινος/η "βιάζεται".
Δέχεται το χέρι μου δίπλα του, να του χαϊδεύω το πόδι, τρώει.
Βλέπω ότι πάμε πολύ καλά.
@Stavros θέλεις ακόμα να ανοίξω θέμα; Αν και δεν έχω κάνει κάτι τρομερό χαα😀.
 
Σήμερα ο/η Μάιλο έφαγε από το χέρι μου.
Όπως καταλαβαίνετε έχω ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά.
Τρομερή αλλαγή σε 4 μέρες.
Βιάζομαι από τη μια εγώ αλλά από την άλλη βλέπω ότι κι εκεινος/η "βιάζεται".
Δέχεται το χέρι μου δίπλα του
Καλημέρα! Είναι τρομερή εξέλιξη μέσα σε 4 μέρες! Μπράβο! Χαίρομαι κι εγώ μαζί σας και εύχομαι τα καλύτερα! 🙂
 
Stavros θέλεις ακόμα να ανοίξω θέμα; Αν και δεν έχω κάνει κάτι τρομερό χαα😀.
Και εδώ δεν είναι άσχετο με το θέμα, νομίζω όμως ότι είναι καλύτερα να υπάρχει ένα θέμα του τύπου "πριν" και "μετά", με όλη την πορεία της εκπαίδευσης συγκεντρωμένη.
 
Καλορίζικο! Πολύ όμορφο το μικρό και δεν νομίζω να δυσκολευτείς να το ημερέψεις τελείως. :)

Κι εγώ για κορίτσι το βλέπω. Το σκέφτηκα πριν καν διαβάσω τα σχόλια των υπολοίπων. :D
 
Καλησπέρα παιδιά.
Ζήλεψα με τις φωτό που βλέπω και είπα να σας βάλω και της Maylo , μιας και γιναμε 1 πλέον και ομορφαίνουμε!
(Εντάξει βγάζουμε καινούρια φτεράκια, οπότε συγχωρέστε την εμφάνιση μας 😛 )
31286145_10216946564476673_7080315306136043520_n.webp
Τώρα είμαι σε αναζήτηση αρσενικού για παρεούλα, γιατί αν πάρω κοριτσάκι θα φαγωθούνε.
Δεν φοβάμαι την Maylo γιατί έχει πραγματικά τον πιο γλυκό χαρακτήρα που έχω δει σε παπαγάλο (πόσο μάλλον σε θηλυκό budgie), την άλλη φοβάμαι!
 
Back
Top