Αναπαραγωγή O πρώτος μου νεοσσός

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης theodr
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Κώστα βεβαίως και να την βγάλεις αφού τα πουλιά δεν την χρειάζονται πιά... Καθάρισμα για να την έχεις έτοιμη για τα επόμενα. Προσοχή τώρα γιατί σύντομα η κανάρα θα θέλει να φτιάξει νέα φωλιά και θα τα ξεπουπουλιάσει... Να προσέχεις για να τα χωρίσεις.
 
Πατριώτη @dimitris_patra η κανάρα είναι σε αλλη φωλιά και έχει κάνει 4 αυγά. Τα μικρά τα έχει αναλάβει ο μπαμπας τους εδώ και 2 μέρες.
 
Την βοηθεια σας... Σήμερα, πριν λίγο που γυρισα βρηκα την καναρα εκτος φωλιάς και φουσκωμένη. Εχει κάνει 5 αυγά. Τι να κάνω;
 
Τώρα εξακολουθεί να είναι κάτω και φουσκωμένη;

Γιάννη @misalouris , συγνώμη που άργησα να απαντήσω αλλά είχα πάει μέχρι τον γιατρό.

Το αποτέλεσμα είναι λοίμωξη. Έβγαλα την φωλιά, είδη έχει μπει σε καναρα παραμανα και το κορίτσι ακολουθει τις οδηγίες που έδωσε ο γιατρός. Το 24ωρο είναι κρίσιμο.
 
Προσωπικά εύχομαι τα καλύτερα και περαστικά ΓΡΉΓΟΡΑ...
 
  • Like
Αντιδράσεις: theodr
Το αποτέλεσμα είναι λοίμωξη. Έβγαλα την φωλιά, είδη έχει μπει σε καναρα παραμανα και το κορίτσι ακολουθει τις οδηγίες που έδωσε ο γιατρός. Το 24ωρο είναι κρίσιμο.
Δυσάρεστη εξέλιξη... Ξέρεις από τι;
 
Γιαννη @misalouris δεν κουβέντιασα περισσότερα. Εφυγα για να προλάβω να κάνω όσα μου ειπε.
Λογικό, αναμενόμενο και θεμιτό για να μην πω επιβαλλόμενο...
Καλή ανάρρωση.
 
  • Like
Αντιδράσεις: theodr
Γιαννη @misalouris δεν κουβέντιασα περισσότερα. Εφυγα για να προλάβω να κάνω όσα μου ειπε.
Ναι, αλλά όταν μπορέσεις πες μας τι σου είπε, αφού την είδες φουσκωμένη, κάτι συνέβαινε.. Απλά για να υπάρχει καταγεγραμμένο, ενημέρωσέ μας για τη διάγνωση και την αγωγή.
 
Εγώ θα πω Κώστα συγχαρητήρια που πήγες το πουλάκι στο γιατρό τόσο άμεσα! Εύχομαι περαστικά!
 
Πήγαν όλα καλά με την μαμά. Αυριο το πρωί έχουμε προγραμματισμένη επίσκεψη στον γιατρό. Μόλις τελειώσει η περιπέτεια θα σας ενημερώσω αναλυτικά.

Για την ώρα μια φωτογραφία τα παιδιά που σήμερα θα χωρίσουν απο τον πατέρα τους.

1.webp
 
Back
Top