Συζήτηση Προϊόντος Pico Extra Premium Canarini

Η απορία μου πάντα είναι,αν συγκεκριμένες τροφές, που αναφέρονται για κάποιες ράτσες, είναι κακό να δίνονται και σε άλλα καναρίνια!
 
Η απορία μου πάντα είναι,αν συγκεκριμένες τροφές, που αναφέρονται για κάποιες ράτσες, είναι κακό να δίνονται και σε άλλα καναρίνια!
Όχι δεν είναι κακό, μπορούν να δοθούν σε όλα τα καναρίνια. Η αναφορά στα καναρίνια χρώματος γίνεται για να τονισθεί ότι το μίγμα δεν περιέχει σπόρους όπως το ρούψεν για παράδειγμα, πού θα μπορούσε να προκαλέσει ανεπιθύμητο χρωματισμό στο φτέρωμα.
 
@Stavros Με την ευκαιρία,να ρωτήσω την γνώμη σου θα ήθελα. Η συγκεκριμένη τροφή, για θέμα πάχους, στα πουλιά, πως την βλέπεις?
 
@Stavros Με την ευκαιρία,να ρωτήσω την γνώμη σου θα ήθελα. Η συγκεκριμένη τροφή, για θέμα πάχους, στα πουλιά, πως την βλέπεις?
Δεν έχω προσωπική άποψη για τις τροφές. Είναι προτιμότερο να συμβουλευτείς τις απόψεις των χρηστών τους είτε μέσω μηνυμάτων είτε μέσω των reviews.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Σημερα πηρα την συγκεκριμένη τροφή μετά από τόσες καλές κριτικές. Μάλλον έτυχε σε εμένα μόνο. Ημερομηνία λήξης το 2025. Απλά το ανεβάζω επειδή οι περισσότεροι εδώ μέσα προτιμάμε επώνυμα συσκευασμένα μείγματα. Έχω και βιντεακι που βολτάρει μέσα αλλά δεν μου επιτρέπει να το ανεβασω λόγω μεγέθους.
 

Συνημμένα

  • IMG_0781.webp
    IMG_0781.webp
    41,6 KB · Προβολές: 19
  • Sad
Αντιδράσεις: MARY58
@kom Πολύ διαφήμιση η συγκεκριμένη τροφή! Γενικά πως την είδες? Και τι είναι αυτό που δείχνεις,?
 
  • Like
Αντιδράσεις: MARY58
@STIB δεν έχω άποψη ακόμη γιατί μόλις την πήρα αλλά σαν πρώτη εικόνα με το σκουλήκι μέσα απογοητεύτηκα
[automerge]1698904144[/automerge]
@ianos ναι σκουλήκι ειναι
 
Δεν κανουμε διαφημιση σε καμια τροφη γιατι απλα δεν ειμαστε πωλητες και δεν εχουμε οφελος ουτε influencers του instagram/tik tok να κανουμε post επι αμοιβης
Στο δια ταυτα. Η συγκεκριμενη στο 5κιλο σακι που εχω αγορασει προσωπικα εγω πολλες φορες με το που την ανοιγεις καταλαβαινεις την φρεσκαδα απο την μυρωδια της αλλα και την οψη των σπορων. Απο εκει και περα βλεπεις απο την αποδοχη της (τα τσοφλια , τα πεταμενα κατω σπορια αλλα και τι μενει στην ταιστρα την αποδοχη της και πορευεσαι
Εγω στην θεση σου θα ενημερωνα αμεσα το μαγαζι και την εταιρεια παραλληλα με τα στοιχεια της συσκευασιας για το ευρημα.Επισημα και γραπτα.προς γνωση και ενημερωση
η πεντακιλη ειναι σε χαρτινο/χαρτονονενιο θα ελεγα τσουβαλακι οπως την βλεπετε σεβαστου παχους.
Αν η συσκευασια φυγει απο την εταιρεια σε ελεγμενη κατασταση και στο καναλι μεταφορας και αποθηκευσης γινουν ολα λαθος δεν φερει ευθυνη για την επιμολυνση
πχ αποθηκευση σε αποθηκευτικο χωρο του μαγαζιου με παρα πολυ υγρασια ,
αποσυσκευασια απο την αρχικη παλετα μεταφορας με ατσαλο τροπο που μπορει να σκισει σε καποια σημεια ή τρυπησει την συσκευασια(βιαστικοι υπαλληλοι υπαρχουν παντου )
τοποθετηση σε ραφι που το βλεπει ο ηλιος ολη μερα
κλπ κλπ

ολοι διαβαζουμε πανω στις συσκευασιες τροφιμων για εμας τις συμβουλες αποθηκευσης και οτι αν δεν ειναι σε αψογη κατασταση το προιον να ενημερωθει αμεσα η εταιρεια . πχ αν παρω εγω μια συσκευασια φρυγανιας που την εχουν κατασπασει οι υπαλληλοι ή εχει χαρακια απο κοπιδι στο περιτυλιγμα της δεν φταει η εταιρεια αλλα πρεπει να ενημερωθει.

Εχουμε παντως και την δυνατοτητα να ελεγχουμε συνηθως το περιτυλιγμα και την γενικη εικονα του προιοντος πριν το παραλαβουμε.

Εχεις την εξωτερικη συσκευασια του προιοντος @kom ? ειναι αθικτη 100% ? οντως τι συσκευασια αγορασες.
 
  • Συμφωνώ
Αντιδράσεις: Vada
Δεν κανουμε διαφημιση σε καμια τροφη γιατι απλα δεν ειμαστε πωλητες και δεν εχουμε οφελος ουτε influencers του instagram/tik tok να κανουμε post επι αμοιβης
Δεν κατάλαβα γιατί το γραφεις αυτο! Επίσης δεν το ανέφερα σε κανένα σημείο αυτο που αναλύεις ούτε κατηγόρησα κανέναν.
[automerge]1698930744[/automerge]
Εχεις την εξωτερικη συσκευασια του προιοντος @kom ? ειναι αθικτη 100% ? οντως τι συσκευασια αγορασες.
Επειδή με αμφισβητείς, δεν είμαι κανένας που ξύπνησε μια μέρα κ άρχισε να κραζει την Pico. Επίσης δεν θα ανέβαζα φωτο αν η συσκευασία ήταν ανοιχτή ή στραπατσαρισμένη κτλ κτλ έχω κ βίντεο.

View attachment pico1.mp4
View attachment pico2.mp4
 
Τελευταία επεξεργασία:
@kom καλησπερα.Σαφως το γνωριζω οτι δεν εισαι νεο μελος.Προς θεου .Ουτε ανεφερες εσυ για διαφημιση αλλα αναφερθηκε στην κουβεντα
Δεν ειναι αμφισβητηση ξεκαθαρα.Αλλα σε συνεχεια του σκεπτικου που ανελυσα πιστευω διεξοδικα , ρωτησα για την συσκευασια για συγκεκριμενους λογους
1. Αν τυχον δεν την εχεις πεταξει να την ελεγξεις για οποιοδηποτε τρυπημα που θα επετρεπε την αλλοιωση της.
2. η 5κιλη ειναι μινι τσουβαλακι ας πουμε οποτε τουλαχιστον δεν εκτιθεται η τροφη σε απευθειας ηλιακο φως στο μαγαζι
3. η του κιλου λογικα ειναι σε πλαστικο και ειναι εξ ορισμου πιο ευαλωτη(δεν ηξερα οταν απαντουσα οτι μιλαμε για μονοκιλη)
4. πανω στην συσκευασια υπαρχει λογικα lot number που θα διευκολυνε στο product tracing απο την εταιρεια αν την ενημερωσεις
5.Αν οντως το εχεις το σακουλακι , και την γεμισεις νερο λογικα θα φανει πολυ ευκολα αν εχει το παραμικρο τρυπημα


και ενημερωτικα πριν 15 μερες εγω προσωπικα αγορασα manitoba t3 με περιλλα 5 κιλη..σε τσουβαλακι τυπου συσκευασια, και επισης βρηκα ζωντανα καποια λιγα σκουληκια . η συσκευασια ειχε μια καποια ταλαιπωρια στο κατω μερος και σιγουρα δεν ειχε ληξη το 2025.Περιπου μεσα 24. Δεν την εχω πεταξει επιτηδες για να κανω την επικοινωνια με την μανιτοβα.Με το καταστημα επικοινωνησα και αμεσα αντικατασταθηκε .Εννοειται εστειλα email και τις φωτο αλλα και το video στην επιχειρηση για να ειμαι κατοχυρωμενος σαν πελατης.Αποφευγω τις προφορικες επικοινωνιες για τετοια θεματα. Δυστυχως αφου βλεπουμε πολυ συχνα συσκευασιες νερου στοιβαγμενες στις καβες τα περιπτερα τα ψιλικατζιδικα τα νερα τα αναψυκτικα στον ηλιο μεχρι να τα βαλουν στα ψυγεια , δεν θα μου εκανε καμια εντυπωση να μην τηρουνται οι βασικοι κανονες στην αλυσιδα κινησης του προιοντος για οτι αγοραζουμε για τα pet μας.
[automerge]1698932245[/automerge]
@kom Ζητω συγγνωμη αν ο τροπος εκφρασης της σκεψης μου για τα κακως κειμενα της εφοδιαστικης αλυσιδας των pet τροφων ηταν αιχμηρος και εξελαβε διαφορετικη ερμηνεια
 
Τελευταία επεξεργασία:
@kom χαίρομαι που το είδες πριν την δώσεις. Προφανώς θα ξεκινήσεις την διαδικασία αντικατάστασης. Καλά κάνεις κ το είπες. Να έχουμε όλοι το νου μας για κάθε τροφή που δίνουμε όποιας συσκευασίας κ αν είναι.
[automerge]1698933644[/automerge]
@φιλομαθης
προσωπικα αγορασα manitoba t3 με περιλλα 5 κιλη..

υπάρχει η πεντοκιλη Manitoba t3 με περιλλα; Θυμάμαι ότι η Manitoba t3 platinum είχε καταργηθεί κ υπήρχε μόνο η Manitoba t3 που δεν είχε περιλλα. Την ξαναεφεραν στην αγορά;
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Back
Top