Γενικά Ringneck χωρίς δαχτυλίδι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stefania
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Mπραβο, αρχισε να σουλουπωνεται το σπιτακι, !

Ναι ( @ErnestoTheParrotlet ) Διονύση μου, νομίζω ότι άρχισε να παίρνει μορφή σιγά σιγά.:) Φάγαμε και την αυγοτροφή μας σήμερα για πρώτη φορά και πολύ το χάρηκα που δεν έχουμε πρόβλημα στο φαί :)
 
Εμείς παλι με την πράσινη πουπουλόμπαλά μας έχουμε πρόβλημα στο φαγητό γιατί... Τρώει ότι βρει 😛
Μπράβο, ολα καλα θα σας συνηθίζει καθε μέρα και περισσότερο και θα περνατε ακομα καλύτερα.
 
Εμείς παλι με την πράσινη πουπουλόμπαλά μας έχουμε πρόβλημα στο φαγητό γιατί... Τρώει ότι βρει 😛
.

Πουπουλόμπαλα; Εντάξει υποκλίνομαι! Εκπληκτικός :) χα χα χα :):D
 
Μπράβο, πολύ ωραία όλα, καλορίζικα και να περνάτε τέλεια!
@Sissy μου η ποτίστρα είναι τέλεια, το δοχείο το τσίγκινο σε πρώτη ευκαιρία εντάξει άλλαξέ το αλλά εμένα το δοχειάκι της αυγοτροφής είναι από αυτά που δεν θέλω, γιατί με τα καρφάκια που έχουν για κρέμασμα γίνονται επικίνδυνα.
Θα προτιμούσα κάτι τέτοιο
nobby-%CF%84%CE%AC%CE%B3%CE%B9%CF%83%CF%84%CF%81%CE%BF-%CE%BC%CE%B5-%CF%80%CE%BB%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B9%CE%B3%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B5%CE%B3%CE%AC%CE%BB%CE%BF.jpg

ή επειδή τα μασουλάει το μικρότερο μέγεθος του μεταλλικού.
Μια χαρά προχωράτε σας βλέπω μέχρι την επόμενη εβδομάδα αυτοκόλλητους :)
 
...
@Sissy μου η ποτίστρα είναι τέλεια...
Πάντα προτιμώ τα ανοξείδωτα σκεύη...+ την δυνατότητα μεγαλύτερης περιμέτρου και βάθους, για άνετο βούτηγμα του ράμφους 🙂
 
Πάντα προτιμώ τα ανοξείδωτα σκεύη...+ την δυνατότητα μεγαλύτερης περιμέτρου και βάθους, για άνετο βούτηγμα του ράμφους 🙂
Ναι αλλά το νερό λερώνεται εύκολα στα ανοιχτά ανοξείδωτα σκεύη από τα πόδια του ή κουτσουλιές. Επίσης στα μεταλλικά σκεύη δεν κάνει να βάζουμε μηλόξυδο.
 
Επίσης στα μεταλλικά σκεύη δεν κάνει να βάζουμε μηλόξυδο.
Έλα εν τάξει δεν το ξέρω, παραδίνομαι!
Γιατί Μαρία, χημική αντίδραση σε κάτι βλαβερό ή εξουδετέρωση;
 
Γνωστό για το μηλόξυδο (εγώ δεν χρησιμοποιώ) το ίδιο Deukalion Δημήτρη ισχύει και για το σκόρδο (εννοώ να κόβεται με μεταλλικό μαχαίρι, αλλά ελάχιστοι το κάνουν)
 
Γιατί Μαρία, χημική αντίδραση
Ναι χημική αντίδραση. Πως λειτουργεί μην με ρωτάς, ετοιματζίδικο κι εγώ το βρήκα, σε σάϊτ που αφορούσε το μηλόξυδο.
Ισχύει επίσης ότι δεν πρέπει ν' αφήνουμε τα μεταλλικά κουτάλια-πιρούνια-μαχαίρια μέσα στα φαγητά και τις σαλάτες :)
 
Γνωστό για το μηλόξυδο (εγώ δεν χρησιμοποιώ) το ίδιο Deukalion Δημήτρη ισχύει και για το σκόρδο (εννοώ μαχαίρι, αλλά ελάχιστοι το κάνουν)
Ναι χημική αντίδραση. Πως λειτουργεί μην με ρωτάς, ετοιματζίδικο κι εγώ το βρήκα, σε σάϊτ που αφορούσε το μηλόξυδο.
Ισχύει επίσης ότι δεν πρέπει ν' αφήνουμε τα μεταλλικά κουτάλια-πιρούνια-μαχαίρια μέσα στα φαγητά και τις σαλάτες :)
Δεν είναι το ίδιο. Το σκόρδο χάνει ουσίες ενώ στην άλλη περίπτωση έχουμε χημ. Αντίδραση με βλαβερή συνέπεια.
Θα το ψάξω και εγώ. Την σαλάτα πάντως Μαρία με τα χέρια την τρώω😛(με ψωμί εννοώ εεε)
 
Δεν είναι το ίδιο. Το σκόρδο χάνει ουσίες ενώ στην άλλη περίπτωση έχουμε χημ. Αντίδραση με βλαβερή συνέπεια.
Γνωστό για το μηλόξυδο (εγώ δεν χρησιμοποιώ) το ίδιο Deukalion Δημήτρη ισχύει και για το σκόρδο (εννοώ να κόβεται με μεταλλικό μαχαίρι, αλλά ελάχιστοι το κάνουν)
Το ίδιο από την άποψη πως δεν κάνει να έρχεται σ΄επαφή με μέταλλα
 
Back
Top