Γενικά Sexing DNA για παπαγαλο

Μια χαρά δεν φαντάζομαι να "χαλάστηκες", θα σ' αγαπάει και περισσότερο :)
 
Όχι, απλά τώρα κατάλαβα γιατί τρελαίνεται όταν με αγκαλιάζει η αρραβωνιάστηκα μου!
Άντε, με τον καινούργιο χρόνο να την παντρέψω... Ζητείτε γαμπρός, δίνω και προίκα:)
 
Όχι, απλά τώρα κατάλαβα γιατί τρελαίνεται όταν με αγκαλιάζει η αρραβωνιάστηκα μου!
Ποιος τη χάρη σου, δύο γυναίκες ερίζουν για σένα και η μία μάλιστα εξωτική :)
 
Ο larry που έγινε larra! Τα αποτελέσματα με mail απο το Διαγνωστικό κέντρο

Species Yellow-crowned Amazon
Scientific name Amazona ochrocephala ochrocephala
Identification HT-GR920
Sex female
;) Αρα σωστο το προαισθημα.

Όχι, απλά τώρα κατάλαβα γιατί τρελαίνεται όταν με αγκαλιάζει η αρραβωνιάστηκα μου!
Άντε, με τον καινούργιο χρόνο να την παντρέψω... Ζητείτε γαμπρός, δίνω και προίκα:)

Εχω εναν υποψηφιο. 🙄Αν το μετανιωσεις βεβαια μετα να ξερεις οτι επιστροφες δεν γινονται. Ουτε τηλεφωνο να μη διανοηθεις να με παρεις, ουτε καν για να μου πεις τι κανει... :D
 
😉 Αρα σωστο το προαισθημα.



Εχω εναν υποψηφιο. 🙄Αν το μετανιωσεις βεβαια μετα να ξερεις οτι επιστροφες δεν γινονται. Ουτε τηλεφωνο να μη διανοηθεις να με παρεις, ουτε καν για να μου πεις τι κανει... :D

Ανέστη η δικιά μου είναι 2.5 χρονών. Μετά τα 4 αναπαράγονται απ' όσο ξέρω. Φυσικά και δεν υπάρχει πρόβλημα, δόξα το θεό δεν υπάρχει πρόβλημα συντήρησης τουλάχιστον ως τώρα. 😉
Πάντως απο τον καινούργιο χρόνο σκέφτομαι σοβαρά να βρω συντροφιά, θα μιλήσουμε και τότε φυσικά
 
Θα τα ξαναζευγαρώσεις ή δεν είναι στα σχέδια να μεγαλώσει η familia?

Γεροί να είμαστε, μετά θα πάρω και ένα ζευγάρι σενεγαλέζους να βάλω σε αυτό το κλουβί που έχω την Larra :)
 
Θα τα ξαναζευγαρώσεις ή δεν είναι στα σχέδια να μεγαλώσει η familia?

Γεροί να είμαστε, μετά θα πάρω και ένα ζευγάρι σενεγαλέζους να βάλω σε αυτό το κλουβί που έχω την Larra :)

Το ζευγαρι των ενηλικων μου ζει μαζι ολο το χρονο και καθε ανοιξη, ειτε το θελω ειτε οχι ζευγαρωνουν. Μαλιστα τη χρονια που αποκτησαμε τα μωρα οταν εβγαλα τα μωρα απο το κλουβι τους αφου εγιναν 2 μηνων, αφαιρεσα και τη φωλια κι αυτοι συνεχισαν γεννωντας 2η φουρνια στο πατωμα. Δεν αφησα σαφως τα αυγα στο κλουβι, αλλαξα τη θεση και τη διαρυθμιση, μειωσα το φαγητο τους και το φως. Ετσι ξεκινησαν την πτερορροια.

Να θυμασαι οτι ενας αμαζονιος αντεχεται απο αποψη φασαριας. Στους 2 ξεκινας πραγματικα να ακους κραυγες αμαζονων. :D Δηλαδη ευτυχως που δεν εκανα το λαθος να παρω το δευτερο πουλι οσο εμενα στο διαμερισμα. Σιγουρα θα ειχα αναγκαστει να τα δωσω ως τωρα αν εμενα σε πολυκατοικια. Αν δεν εχεις θεμα με τη γειτονια με το καλο να παρεις το δευτερο πουλι. 😉
 
Εμένα πάντως επειδή υπάρχει ησυχία μέσα στο σπίτι, είναι σαν να μην υπάρχει. Budgie να είχα πιο πολύ φασαρία θα έκανε! Το πρωί θα μιλήσει και θα σφυρίξει ΜΟΝΟ όταν σηκωθούμε, είτε αυτό είναι 7:30 τις καθημερινές ή 9 τα ΣΚ, ακόμη και μετά απο ξενύχτη έως τις 12-13:00 δεν θα βγάλει γκίχ. Μόνο όταν ακούσει τραγούδια, κανένα κινητό σε ανοιχτή ακρόαση και γενικά φασαρία θα πάρει θέση... Τώρα φυσικά εάν όπως λες είναι δύο, θα είναι αλλιώς, αλλά παρατήρησα ότι προσαρμόζετε στο περιβάλλον που ζει.
Το καλοκαιράκι στο μπαλκόνι έκραζε και έκανε φασαρία λόγω των αυτοκινήτων και της φασαρίας της γειτονιάς, απο τότε που την πήρα μέσα είναι ήσυχη, το ίδιο συνέβη στις διακοπές που την πήγα μια εβδομάδα στην πεθερά μου, γύρισε άλλο πουλί απο θέμα φασαρίας και μέσα σε 1 μήνα επανήλθε.
Άρα, και ο άλλος μέχρι να εγκλιματιστεί θα είναι τζαναμπέτης, μετά ελπίζω όλα ΟΚ!
 
Εμένα πάντως επειδή υπάρχει ησυχία μέσα στο σπίτι, είναι σαν να μην υπάρχει. Budgie να είχα πιο πολύ φασαρία θα έκανε! Το πρωί θα μιλήσει και θα σφυρίξει ΜΟΝΟ όταν σηκωθούμε, είτε αυτό είναι 7:30 τις καθημερινές ή 9 τα ΣΚ, ακόμη και μετά απο ξενύχτη έως τις 12-13:00 δεν θα βγάλει γκίχ. Μόνο όταν ακούσει τραγούδια, κανένα κινητό σε ανοιχτή ακρόαση και γενικά φασαρία θα πάρει θέση... Τώρα φυσικά εάν όπως λες είναι δύο, θα είναι αλλιώς, αλλά παρατήρησα ότι προσαρμόζετε στο περιβάλλον που ζει.
Το καλοκαιράκι στο μπαλκόνι έκραζε και έκανε φασαρία λόγω των αυτοκινήτων και της φασαρίας της γειτονιάς, απο τότε που την πήρα μέσα είναι ήσυχη, το ίδιο συνέβη στις διακοπές που την πήγα μια εβδομάδα στην πεθερά μου, γύρισε άλλο πουλί απο θέμα φασαρίας και μέσα σε 1 μήνα επανήλθε.
Άρα, και ο άλλος μέχρι να εγκλιματιστεί θα είναι τζαναμπέτης, μετά ελπίζω όλα ΟΚ!

Κι εμενα οσο ηταν ενα ηταν ακριβως ετσι.👍 Οταν εγιναν δυο και μολις εγλιματιστηκαν καλα εχουν γινει το κατι αλλο. :D Eιναι καλα να εχεις μια γευση απο πριν για να μην αναγκαστεις να ερθεις σε δυσκολη θεση.
 
να σας ενημερωσω εστω και καθιστερημενα οτι η διαδικασια του test dna ειναι πολυ απλη και οχι τοσο πολυπλοκη οσο την αναφερετε στις συζητησεις σας. Ειναι καλο πρωτα να ενημερωνεστε σωστα και μετα να γινετε οποιαδηποτε συζητηση πανω σε ενα τοσο απλο θεμα. Για οσους ενδιαφεροντε δεστε εδω. Bei Facebook anmelden | Facebook
 
να σας ενημερωσω εστω και καθιστερημενα οτι η διαδικασια του test dna ειναι πολυ απλη και οχι τοσο πολυπλοκη οσο την αναφερετε στις συζητησεις σας. Ειναι καλο πρωτα να ενημερωνεστε σωστα και μετα να γινετε οποιαδηποτε συζητηση πανω σε ενα τοσο απλο θεμα. Για οσους ενδιαφεροντε δεστε εδω. Bei Facebook anmelden | Facebook
Σε ποιους απευθύνεστε κ. Γιώργο; Μέλος μας δεν είστε; Ενημερώστε μας εσείς που γνωρίζετε. Φόρουμ συζητήσεων είμαστε και ανταλλαγής πληροφοριών. Δεν πουλάμε tests DNA για να θέλουμε να τα παρουσιάσουμε πολύπλοκα.
 
ενημερωνω λοιπον και λεω οτι για να κανει καποιο τεστ dna χρειαζετε να κανει εγγραφη στο αντιστιχο site του εργαστηριου του εξωτρερικου http://www.sexadodeaves.com που θα επιλεξει, να εχει λογαριασμο paypal για να πληρωσει επι τοπου το τεστ και μετα θα του στειλουν σε μειλ την φορμα που θα κολησει τα πουπουλα και φυσικα οδηγιες και εχει τα αποτελεσματα σε 7-10 εργασιμες ημερες απο την ημερα που θα παραλαβουν τα δειγματα του στο εργαστηριο στην ΙΣΠΑΝΙΑ. Οποιος λοιπον δεν εχει πιστωτικη καρτα να πληρωσει η δεν εχει paypal, η δεν γνωριζει πως λειτουργουν ολα αυτα, τοτε πολυ απλα απευθυνετε σε εμας και τον βοηθουμε χωρις να κανει καμια απολυτως τιποτα.φυσικα χωρις να χρεωθει τιποτα παραπανω απο οτι θα πληρωνε αν αγοραζε μονος του το τεστ και εκανε μονος του ολη την διακασια που χρειαζετε. Επιπλεον οποιος απευθυνετε σε εμας εχει την πολυτελεια να λαμβανει τα αποτελεσματα σε 24 ωρες απο την ημερα που θα τα παραλαβουν στο εργαστηριο. Οποιον τροπο και να επιλεξει καποιος θα πληρωσει 4,5 ευρω για καθε τεστ.
 
Back
Top