Ασθένειες Άρρωστο ή φυσιολογικό

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Kiriazis
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Να ρωτήσω μιας και μιλάμε για το μπάνιο.
Χρειάζεται να χρησιμοποιήσω οπωσδήποτε μπανιέρα του εμπορίου; Έχουν δηλαδή κάποιο ιδιαίτερο χαρακτηριστικό ή μπορώ να βάλω ότι θέλω;
Εγώ μέχρι στιγμής έβαλα ένα τάπερ σε μέγεθος λίγο μεγαλύτερο από ένα κινητό και χωράει μέσα περίπου μισό λίτρο νερό.
 
Χρειάζεται να χρησιμοποιήσω οπωσδήποτε μπανιέρα του εμπορίου;
Είναι ασφαλής και υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να μπει σε μία τέτοια γιατί είναι πιο βολικές.

Εγώ μέχρι στιγμής έβαλα ένα τάπερ σε μέγεθος λίγο μεγαλύτερο από ένα κινητό και χωράει μέσα περίπου μισό λίτρο νερό.
Στη συγκεκριμένη που περιγράφεις, αν δεν πατώνει και κάνει το λάθος να μπει, μπορεί και να πνιγεί.
 
Αυτό που χρησιμοποιώ εγώ έχει διαστάσεις 16*10*4 και το γεμίζω μέχρι τη μέση
Η χαρά της ιδιοκατασκευής γενικά είναι ανεκτίμητη, δεν το συζητάμε. Από την άλλη, τα 'έτοιμα' προϊόντα του εμπορίου έχουν μια ιδιότητα που συνήθως ελλείπει από τις ιδιοκατασκευές, είναι δοκιμασμένα σαν φόρμα και σαν υλικό και εξυπηρετούν (κατά κανόνα) με ασφάλεια τον σκοπό για τον οποίο έχουν κατασκευαστεί.
Θα σου πρότεινα να αγοράσεις την εξωτερική μπανιέρα που σου προτάθηκε παραπάνω, έχει γίνει πολύ καλό R&D στην μπανιέρα αυτή, έχει μέχρι και ανάγλυφο πάτο εσωτερικά για να μην γλυστράνε οι κολυμβητές😜
Επίσης για το κλουβί σου, έχω μια ένσταση όσον αφορά την οροφή του, η οποία είναι κλειστή. Τα καναρίνια χρειάζονται να έχουν δυνατότητα όρασης και εποπτείας κατά 360 μοίρες ει δυνατόν. Είναι στην φύση τους να κοιτούν ψηλά για τυχόν θηρευτές. Καλό θα ήταν να μην τους στερούμε ΚΑΙ αυτό...
 
Ο μικρούλης μας τελικά φαίνεται να είναι μια χαρά και μάλλον αλλάζει πουπουλακια.
Βλέπω κάτι μικρουλια που του έχουν φύγει και μόλις τώρα που κάθομαι και τον παρατηρώ έβγαλε μόνος του ένα μικρούλη.
 
Back
Top