Ασθένειες Άρρωστο κοκατίλ με μικρή αστάθεια και υπνηλία

Εγώ τις κουτσουλιές τις βλέπω καλύτερες. Ψάξε για το baytril γιατί καταλαβαίνω δεν θα το βρεις και εύκολα εκεί.
Τι ώρα της έδωσες το πρωί φάρμακο και σε τι διάλυση;
 
Εγώ τις κουτσουλιές τις βλέπω καλύτερες. Ψάξε για το baytril γιατί καταλαβαίνω δεν θα το βρεις και εύκολα εκεί.
Τι ώρα της έδωσες το πρωί φάρμακο και σε τι διάλυση;
Μακαρι Μαρια μου, αλλα δεν βλεπω τη συμπεριφορα της να εχει αλλαξει καθολου!
Επισης οταν την ξυπναω απο το ληθαργο παθαινει κατι σαν σπασμους, ανοιγει τα φτερα, κεφαλι κατω κ μενει στο ιδιο σημειο αλλα τρεμοντας..
Της εδωσα το πρωι στις 10 στην ιδια διαλυση, 7 σταγονες στα 100 ml!
 
Μαρια δε βρηκα baytril, κοιταξω κ το δερμα της στην καρινα ειναι αρκετα σκουρο, αν εχει καταρρευσει εσωτερικα θα τη βοηθουσε το baytril?
Nερο με αντιβιωση της εδωσα, θα της φτιαξω αυγουλακι και ζαχαρονερο σε λιγο..
 
Αυτός ο εκτροφέας δεν έχει πιο ισχυρό φάρμακο; Τι κάνει στις ασθένειες βρε παιδί μου;
 
Της εδωσα ελαχιστο αυγο διαλυμενο στο διαλυμα με την αντιβιωση και λιγη ζαχαρη μεσα.
Δεν ξερω αν εκανα καλα, αλλα ταλαιπωρειται πολυ κ ετσι ειπα να της τα δωσω ολα μαζι..
Με εχει ταραξει στις τσιμπιες με ολη της τη δυναμη!
 
Παιδια μηπως ξερετε ποια ασθενεια προκαλει τοσο αμεσα κρισεις στο κεντρικο νευρικο συστημα; Καθε λιγο που ξυπναει απο ληθαργο εχει σπασμους, σαν επιληπτικες κρισεις, κοκκαλωνει με τα φτερα ανοιχτα.. Μηπως αυτο προκαλειται απο συγκεκριμενη νοσο;
 
Μπορεί να έχει πυρετό αφού έχει τρέμουλο και να είναι σπασμοί. Παρ' όλο που έχει ζέστη, βάλε την στα ζεστά. Βάλε την σε μια πετσέτα, πάνινη, όχι μπάνιου με ίνες και κάνε κάτι σαν φωλιά να χουχουλιάζει μέσα.
 
Ειρήνη θές να προσπαθήσεις έστω τηλεφωνικά με κανένα γιατρό απο Αθήνα;
Θές να σου στείλουμε κάποιο τηλέφωνο;
 
Απο το "φαγητο" που της εδωσα πριν ειδα οτι το εβγαλε.. Κ εχει κανει κουτσουλιες πολυ σκουρες, σαν μαυρες, δεν μπορω να καταλαβω ολο το σχημα τους γιατι κολλανε στην αμαρα, σιγουρα διαρροια παντως..
Ουτε εγω δεν μπορω να τη βοηθησω που ειμαι διπλα της, βλεπω ποσο υποφερει..
 
Έκανε εμετό εννοείς;
Ναι εκανε εμετο.. Δεν μας εφταναν ολα τα αλλα!

Ειρήνη θές να προσπαθήσεις έστω τηλεφωνικά με κανένα γιατρό απο Αθήνα;
Θές να σου στείλουμε κάποιο τηλέφωνο;
Το σκεφτηκα αυτο, κ μετανιωνω που δεν το σκεφτηκα απο την αρχη.. Τωρα ουτε τρωει ουτε δυναμεις εχει να αντεξει, αφου οσο της εδωσα το εβγαλε..
 
Το σκεφτηκα αυτο, κ μετανιωνω που δεν το σκεφτηκα απο την αρχη.. Τωρα ουτε τρωει ουτε δυναμεις εχει να αντεξει, αφου οσο της εδωσα το εβγαλε..
Μην ανησυχείς, για την έκπληξη ζούμε, για αυτήν προσπαθούμε.
Σου έστειλα το τηλέφωνο της κα. Δουκάκη.Αν δεν έχεις αποτέλεσμα ανέφερέ το να σου δοθεί άλλο τηλέφωνο γιατρού.
 
Back
Top