Γενικά Άσπορο ζευγάρι μοζαικ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης vasilis
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ευζωια κατ εμε σημαινεινα πετυχενω το καλυτερο δυνατο γιαυτα σε πλαισια του ρεαλιστικου
Ασαφέστατο θα έλεγα. Είναι πολύ αόριστα τα πλαίσια που θέτεις
Ωχ, Μιράντα, δεν είχα δει το μήνυμά σου, συγγνώμη.
 
Μάλλον έχει γίνει καποια παρεξήγηση, δεν θελω να γίνω εκτροφέας, κυτά τα λίγα πουλιά που βγάζω κάθε χρονο από τα υπόλοιπα ζευγαρια μου μου φτανουν και μου περισσεύουν για μενα και καποια δικα μου ατομα,
Ούτε εγώ είμαι εκτορφέας. Πολύ απλά σου έδωσα μερικές συμβουλές για να φροντίσεις ακόμα καλύτερα τα καναρίνια σου. Δεν νομίζω ότι θα σου είναι κόπος να τους βάζεις κάποιο χορταρτικό ή βότανο πιο συχνά, για να λαμβάνουν βιταμίνες και ιχνοστοιχεία φυσικά και όχι μέσω σκευασμάτων, που καταστρέφουν το συκώτι. Και το ότι χρειάζονται αυγό και αυγοτροφή (πρωτεινούχες τροφές δλδ) συχνότερ, ειδικά την άνοιξη και όταν έχουν νεοσσούς, δεν είναι θέμα ερασιτέχνη ή εκτροφέα. Είναι θέμα κάλυψης των διατροφικών τους αναγκών. Και δυστυχώς με μια πολυβιταμίνη, ένα αυγό και αποξηραμένο σύκο 1 φορά την εβδομάδα, λυπάμαι αλλά δεν καλύπτεις τις ανάγκες των καναρινών σου διατροφικά ειδικά τώρα που προετοιμάζονται (αν δεν έχουν ήδη μπει) σε μια πολλή απαιτητική γι αυτά περίοδο, την αναπαραγωγή... Κάθε εποχή τα καναρίνια μας έχουν διαφορετικές διατροφικές ανάγκες. Και ίσως τα 23 αυγά μέσα σε 3 χρόνια ή η ανικανότητα του αρσενικού, να οφείλονται στη διατροφή που τους παρέχεις. Σκέψου τα όλα αυτά και αν θες δοκίμασε να τους δώσεις και κανένα ζωχό ή μπρόκολο. Να δεις πως θα κάνουν!
 
Back
Top