Γενικά Άσπορο ζευγάρι μοζαικ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης vasilis
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Μάλλον είναι δαχτυλίδια κατά παραγγελία του εκτροφεα και όχι συλλόγου και γι αυτό το λόγο δεν είναι πράσινο. Τουλάχιστον είναι του 14 το πουλάκι και δεν είναι μεγάλης ηλικίας.
 
To Aσημί το χρησιμοποιούν ευρέως οι Ιταλοί στα προς πώληση πουλιά παραγωγής τους. Παραγγέλνονται μέσω των συλλόγων τους και γίνονται αποδεκτά σε κάποιες τοπικές-συλλογικές διοργανώσεις εκθέσεων.
 
Ανάλογα την οικονομική δυνατότητα του καθενός έτσι και πράτει.
Αν δεν εχουμε την οικονομικη δυνατοτητα να παρεχουνε ευζωια στα πουλια μας καλυτερα να μην εχουμε πουλια
 
Αν δεν εχουμε την οικονομικη δυνατοτητα να παρεχουνε ευζωια στα πουλια μας καλυτερα να μην εχουμε πουλια
Κι εγώ συμφωνώ πλήρως με αυτό, αλλά εδώ χωράει πολλή συζήτηση... Τί σημαίνει ευζωία; Ή τι θεωρούμε ως επαρκές, μίνιμουμ ευζωίας; Ευζωία θα μπορουσε να ειναι να κλείσουμε ένα τεράστιο χωράφι, να σπείρουμε όλα αυτά που χρειάζονται και να τα έχουμε μέσα.
 
Κι εγχώριων συμφωνώ πλήρως με αυτό, αλλά εδώ χωράει πολλή συζήτηση... Τί σημαίνει ευζωία; Ή τι θεωρούμε ως επαρκές, μίνιμουμ ευζωίας; Ευζωία θα μπορουσε να ειναι να κλείσουμε ένα τεράστιο χωράφι, να σπείρουμε όλα αυτά που χρειάζονται και να τα έχουμε μέσα.
Ευζωια κατ εμε σημαινεινα πετυχενω το καλυτερο δυνατο γιαυτα σε πλαισια του ρεαλιστικου
 
Αν δεν εχουμε την οικονομικη δυνατοτητα να παρεχουνε ευζωια στα πουλια μας καλυτερα να μην εχουμε πουλια


Κάποιοι απο την μια μέρα στην άλλη είδαν την ζωή τους να αλλάζει άρδην, οι πλούσιοι γίνανε φτωχοί και οι φτωχοί φτωχοτεροι

Οποτε είναι ολα σχετικά... Και όπως λέει ο σοφός λαός:Μεγάλη μπουκιά φάε, μεγαλη κουβέντα μη λες...

Καλό είναι να κοιτάζει ο καθένας την τσέπη του πριν κρίνει την τσέπη του άλλου γιατί ρόδα είναι...
 
Κάποιοι απο την μια μέρα στην άλλη είδαν την ζωή τους να αλλάζει άρδην, οι πλούσιοι γίνανε φτωχοί και οι φτωχοί φτωχοτεροι

Οποτε είναι ολα σχετικά... Και όπως λέει ο σοφός λαός:Μεγάλη μπουκιά φάε, μεγαλη κουβέντα μη λες...

Καλό είναι να κοιτάζει ο καθένας την τσέπη του πριν κρίνει την τσέπη του άλλου γιατί ρόδα είναι...
Φιλε μου ειμαι 23 πριν 2 μηνες εχασα την δουλεια μου! Προτιμω να παρεχω οτι δυνατον καλυτερο στα πουλια μου εφοσον εξαρτωνται απο εμενα και ας βγω για καφε 5 φορες λιγοτερες τον μηνα
 
Φιλε μου ειμαι 23 πριν 2 μηνες εχασα την δουλεια μου! Προτιμω να παρεχω οτι δυνατον καλυτερο στα πουλια μου εφοσον εξαρτωνται απο εμενα και ας βγω για καφε 5 φορες λιγοτερες τον μηνα

Σε κατανοώ αλλά για πολλούς συμπολίτες και συμφορουμιτες μας ο καφές είναι απλά πολυτέλεια.
Δεν σε "μαλωνω" , απλά επειδή ο γραπτος λόγος είναι ξύλινος καμία φορά πονάει τον άλλο..

Αλλά ας τα αφήσουμε για κάποια άλλη φορά αυτά γιατί είναι Κυριακή και ο ήλιος λάμπει :)
 
Σε κατανοώ αλλά για πολλούς συμπολίτες και συμφορουμιτες μας ο καφές είναι απλά πολυτέλεια.
Δεν σε "μαλωνω" , απλά επειδή ο γραπτος λόγος είναι ξύλινος καμία φορά πονάει τον άλλο..

Αλλά ας τα αφήσουμε για κάποια άλλη φορά αυτά γιατί είναι Κυριακή και ο ήλιος λάμπει :)
Ο καφες ηταν ενα παραδειγμα! Και εμμενω στην αποψη μου! Ειναι ζωντανοι οργανισμοι κανενας λογος δεν δικαιολογει να μην ζουν οπως πρεπει! Καλη κυριακη!
 
Ευζωια κατ εμε σημαινεινα πετυχενω το καλυτερο δυνατο γιαυτα σε πλαισια του ρεαλιστικου
Ρεαλιστικό δεν είναι να τρώει χρωστική ένα πουλί.
Όσον αφορά το κλουβί θα μπορούσες να του το πεις πιο ευγενικά όταν έχει μπει να ζητήσει βοήθεια για άλλο λόγο.
 
θα μπορούσες να του το πεις πιο ευγενικά
Λάμπρο μου εμείς οι τρίτοι πρέπει να είμαστε κατευναστικοί όχι να βάζουμε φυτιλιές. Αφού δόθηκαν εκατέρωθεν διευκρινίσεις και εκτονώθηκε το θέμα. Δεν υπήρξε πρόθεση αγένειας από κανέναν.
Εννοείται ό,τι μπορούμε κάνουμε για τα κατοικίδια μας, για τα παιδιά μας, για τους εαυτούς μας.
Εδώ αναλύουμε τις προτεραιότητες, δεν βάζουμε το μαχαίρι στον λαιμό κανενός. 🙂
 
Ρεαλιστικό δεν είναι να τρώει χρωστική ένα πουλί.
Όσον αφορά το κλουβί θα μπορούσες να του το πεις πιο ευγενικά όταν έχει μπει να ζητήσει βοήθεια για άλλο λόγο.
Ημουν καπου αγενης;η αληθεια ειναι αγενεια; Οι χρωστικες που κολανε;
 
Παιδια, παρακαλω οι απαντησεις να εστιαζουν στο ζευγαρι του παιδιου και γιατι μπορει να μην κανει γονιμα αυγα, καθώς και στις εναλλακτικες "διορθωσης". Η ευζωια ενος ζωου ειναι τεραστιο θεμα και δεν ειναι της παρουσης.
Τα περι τσεπης κτλ σε προσωπικα μηνυματα αν θελετε, αν ο θεματοθετης θελησει να ζητησει πληροφοριες για τη διαβιωση των πτηνων του και πως να τη βελτιωσει θα το κανει ειτε με νεο θεμα ειτε με το να ανατρεξει στα αρθρα για τη φροντιδα.
 
Αν σε κάποιον που μυρίζει άσχημα του πω τράβα κάνε κανένα μπάνιο του λέω την αλήθεια αλλά είναι αγενές να του το πω. Δεν τον είπα βρωμιάρη τον άλλο αλλά έμεσσα το εννοούσα. Παράδειγμα ήτανε αυτό. Γιατί αγενής αγενής δεν ήσουνα φίλε μου αλλά άλλο μπήκε να ρωτήσει το παιδί.
Η χρωστική κολλάει στο ότι λες για ρεαλιστικά πλαίσια και σου λέω η χρωστική που δίνεις στα πουλάκια σου δεν είναι ρεαλιστικό. Είναι το δικό μας θέλω να δούμε κόκκινο πουλί.
 
Σταματαω γιατι ειμαστε εκτος θεματος.η κριση της συζητησης θα γινει απο τους υπολοιπους
 
Προσωπικά σου ζητάω συγνώμη αν σε πρόσβαλα εγώ με τη σειρά μου @billoss1 :)
 
Προσωπικά σου ζητάω συγνώμη αν σε πρόσβαλα εγώ με τη σειρά μου @billoss1 :)
δεν ειναι θεμα προσβολης. Απλα δεν νομιζω ουτε οτι μιλησα ασχημα ουτε οτι προσεβαλα κανεναν!
 
Back
Top