Αναπαραγωγή Έκανε το πρώτο αυγό αλλά δεν μπαίνει καθόλου μέσα στη φωλιά

Καλημερα σας, σας εχω ευχαριστα, σημερα ειχαμε τον προτο νεοσσο... Τι καλα... Θα χρειαστει να τους βαζω καποιο φρουτο για βιταμινες;
 
θα χρειαστει να τους βαζω καποιο φρουτο για βιταμινες;
Άντε μπράβο, να σου ζήσει, με το άγχος σου!
Αυγοτροφή να την αλλάζεις τουλ. 3 φορές την ημέρα και κεχρί σενεγάλης. Μετά την βδομάδα, βάλε πράσινο μήλο σε φετάκια που δεν αλλοιώνεται εύκολα όσο το κόκκινο και να το αλλάζεις σε 3 ώρες το πολύ.
 
Κεχρι εψαξα αλλα δεν βρισκω πουθενα.. Αυγοτροφη θα τους βαζω, αυγο τριμενο ετσι;
 
Κεχρι εψαξα αλλα δεν βρισκω πουθενα.. Αυγοτροφη θα τους βαζω, αυγο τριμενο ετσι;
Στην Αθήνα δεν βρίσκεις πουθενά κεχρί σενεγάλης; Περίεργο μου φαίνεται. Αυγοτροφή εννοούμε την έτοιμη αγοραστή. Αν δεν έχεις πάρει ήδη (που θα σε σκοτώσω) βράσε αυγό 15 λεπτά, κάντο νιανιά και άλλαζε από 1/4 κάθε που τελειώνει. Το υπόλοιπο στο ψυγείο.
Όμως να βγεις να ψωνίσεις. Δεν γίνεται έτσι.
 
Η Μαρία έχει απόλυτο δίκιο. Περιμένεις από μέρα σε μέρα να σκάσουν μύτη οι νεοσσοι με τόση ανυπομονησία εδώ και καιρό και δεν έχεις φροντίσει, ώστε να προμηθευτείς τα απαραίτητα για τη διατροφή τους. Ώφειλες πριν ξεκινήσεις να είχες ενημερωθεί για καποια βασικά πράγματα. Τρέξε να πάρεις τα απαραίτητα που σου πρότεινε η Μαρία άμεσα.
 
Εχω παρει αυγοτροφη.. Κεχρι σενεγαλης πηγα σε 4 μαγαζια και μ ειπαν οτι δεν το φερνουν.. Δεν μπορουσα να κανω κατι αλλο..
 
Εχω παρει αυγοτροφη.. Κεχρι σενεγαλης πηγα σε 4 μαγαζια και μ ειπαν οτι δεν το φερνουν.. Δεν μπορουσα να κανω κατι αλλο..
Ααα έχεις αυγοτροφή. Κεχρί σε ποια περιοχή κινήθηκες αν επιτρέπεται και δεν βρήκες;
 
Back
Top