Φροντίδα Έκοψα τα φτερά του παπαγάλου

την ειχε ποιο μπροστα την πτεορεια πριν του τα κοψω ισως ολα μαζι να συνβαλανε αλλα απο σημερα βλεπω σημαντικη αλλαγη παντως ηταν τσαμπουκας πριν τωρα εκτος απο τα φτερα του επεσε και ο τσαμπουκας 😀
 
Θα στρώσει βρε, όπως και να το κάνουμε, όσο φίλοι και αν γίνατε, δεν έχεις γνωρίσει ακόμα σε βάθος την ψυχολογία του.
 
ειχαμε αρχιση να τα πηγαινουμε πολυ καλα τωρα παω κοντα του και φευγη αλλα καθετε και τον ταιζω οχι μονο σε μενα και σε ολους και τα παιδακια τον ταιζουν σπορακια

τωρα κοιματε λαγοκοιματε στο κλαδι τα βραδια κοιματε ορθιος πιανοντας απο τα σιδερα
 
τωρα κοιματε λαγοκοιματε στο κλαδι τα βραδια κοιματε ορθιος πιανοντας απο τα σιδερα
Λογική συμπεριφορά αφού είναι στην πτερόρροια.
ειχαμε αρχιση να τα πηγαινουμε πολυ καλα
Σύντομα θα επανέλθει... μην ανησυχείς
την ειχε ποιο μπροστα την πτεορεια πριν του τα κοψω
Αν έλεγες πως ήταν σε πτερόρροια θα σε απέτρεπαν από την επίσκεψη στο γιατρό σε αυτή τη φάση και θα γλίτωνες και την επίσκεψη.
Στο μεταξύ θα έβρισκες μέσα από το petbirds και το χρόνο να δεις πως κόβουν τα φτερά στους παπαγάλους (κι όχι τις φτερούγες) οπότε δεν θα χρειαζόταν..
Πιστεύω πως δεν πρόκειται να ξαναχρειαστείς για αυτό το λόγο το γιατρό... 😀
 
φαγωθηκαν να τα κοψω
Το λάθος είναι καθαρά δικό σου...
Ακόμη κι εγώ που δεν έχω παπαγάλο κατάλαβα πως κόβουμε τα φτερά κι όχι τις φτερούγες...
Εσύ πήγες "αδιάβαστος"...
Όλα καλά... μικροί είμαστε... Θα μάθουμε!
 
εμ γιαννη εχεις δικιο φαγωθηκαν να τα κοψω

βαλε και λιγο χιουμορ στην ζωη σου φοιβο ελεος

Η φράση αυτή Δημήτρη και με τον τρόπο που την έγραψες δεν εμπεριέχει πουθενά την ένδειξη του αστείου ούτε εικόνα τύπου 😛😎. Άρα δεν μπορεί κάποιος να ψυχανεμιστεί την αίσθηση που θέλεις να δώσεις σε αυτό που λες. Ώρα είναι να φταίμε και για τις κινήσεις άλλων. ΜΟΝΟ τη γνώμη μας λέμε εδώ, δεν παίρνει κανείς το χέρι του αλλου να τον αναγκάσει να κάνει κάτι.
 
Αυτά τα σίδερα που προεξέχουν αν μπορείς κόψτα, είναι επικίνδυνα:)

tinypic-no-longer-available.jpg
 
ολη μερα κατι μουρμουριζει αλλα δεν καταλαβαινω τι λεει μαλον μου παραπονεθηκε μου λεει μα... Κα μου εκοψες τα φτερα 😀

ναι θα τα κοψω με το σβουρακι γιατι παει εκει συνεχεια
 
ναι θα τα κοψω με το σβουρακι γιατι παει εκει συνεχεια
Ενδέχεται μετά να θέλει και κάποιο λιμάρισμα η κομμένη περιοχή, πέρασε πάνω της το χέρι σου και αν αισθανθείς ότι γρατζουνάει λιμάρισε την 😉. Για να μην έχουμε ''άλλα'':D
 
Back
Top