Φροντίδα Έκοψα τα φτερά του παπαγάλου

Δημήτρη εσένα τα χέρια σου πιάνουν, φαντάζομαι δεν τον πας σε όλη την περίφραξη, στα σημεία που τον πηγαίνεις, μπορείς πέρα από το κόψιμο των προεξοχών, να βάλεις δυο πηχάκια σαν σάντουιτς, να πατάει εκεί αντί στο σύρμα.
 
σημερα ο βαζελακος κανει την βολτα του την εξερευνηση του σημερα πολυ καλυτερα
Ένα κομμάτι λάστιχο ποτίσματος σχισμένο κατά μήκος τοποθετημένο πάνω στο πλέγμα θα επιτρέπει στον Βαζελάκο να στέκεται πιο καλά και θα περιορίσει αφάνταστα τους κινδύνους τραυματισμού.
 
Ένα κομμάτι λάστιχο ποτίσματος σχισμένο κατά μήκος τοποθετημένο πάνω στο πλέγμα θα επιτρέπει στον Βαζελάκο να στέκεται πιο καλά και θα περιορίσει αφάνταστα τους κινδύνους τραυματισμού.
Καλή ιδέα αλλά το ξύλο είναι προτιμότερο, πιο σταθερό στο πάτημα και δεν θα επηρεάζεται το ίδιο από την θερμοκρασία (το λάστιχο καίει όταν βρίσκεται εκτεθειμένο στον ήλιο).:)
 
ξυλο μαρακι πηγα και αγορασα ενα γερμαδακι

μαρια θα σιυ δειξω ενα χορτο να μου πεις τι ειναι και αν κανει να τρωνε τα πουλακια
 
θα παρακολουθησω τα αγριοπουλα σπουργιτες κλπ να δω θα πανε να φανε
Δεν είναι ασφαλής μέθοδος, μπορεί να τρώνε κάτι που δεν κάνει να φάνε τα δικά μας, δεν έχουν ίδιους μηχανισμούς άμυνας.
 
Οι καλυτερες διακοπες στην Κρητη Δημητρη! Και οι συντοπιτες σου φιλοξενοι! Και για να ειμαστε on topic πιστευω και στους παπαγαλους μετα το φαι να κερνατε τσικουδια... χωρις αλκοολ! Ετσι για την χωνεψη! :D
 
περνα και πτεοροια μαδαει πολυ και σε καθε περιπτωση οπως και ο ανθρωπος ετσι και γενικα τα ζωα τα πουλια σε ενα προβλημα το αντιπετωπιζουν διαφορετικα

περνα και πτεοροια μαδαει πολυ και σε καθε περιπτωση οπως και ο ανθρωπος ετσι και γενικα τα ζωα τα πουλια σε ενα προβλημα το αντιπετωπιζουν διαφορετικα
γεια σας φιλαρακια να ρωτησω κ εγω κατι; Ειναι απαραιτητο να τους κοβουμε τα φτερα; Εγω δεν το εκανα ποτε φοβαμε μην πονεσει. Αλλα αν πρεπει να το κανω.
 
γεια σας φιλαρακια να ρωτησω κ εγω κατι; Ειναι απαραιτητο να τους κοβουμε τα φτερα; Εγω δεν το εκανα ποτε φοβαμε μην πονεσει. Αλλα αν πρεπει να το κανω.
Δεν υπάρχει πρέπει ή δεν πρέπει, αφορά τις συνθήκες ζωής που έχετε μαζί με το πουλί.
Στην περίπτωσή μας εδώ, ο Δημήτρης έχει το πουλί το καλοκαίρι μόνιμα σε εξωτερικό χώρο αλλά και το βγάζει στον κήπο εκτός κλουβιού. Αυτό δεν γίνεται με άκοπα φτερά γιατί θα το έχανε.
Αν ζει κατ' εξοχήν στο σπίτι και βγαίνει λίγη ώρα σε εξωτερικό χώρο με το κλουβί του, δεν υπάρχει λόγος να τα κόψεις.
 
Back
Top