Ασθένειες Ένα απο τα καναρινια μου δεν ειχε καθολου ουρα

Nikfree

PB Member
Εγγραφή
19 Απρ 2016
Μηνύματα
684
Πόλη
Αθήνα
Παιδια καλησπερα σμρ ενα απο τα αρσενικα καναρινια μου δεν ειχε καθολου ουρα ειναι φυσιολογικο; Το καναρινι ειναι ζωηρο τρωει και τα σχετικα! Ξερει κανεις να μου πει αν πρεπει να προσεξω κατι;
 
Βρίσκεται σε κλούβα με άλλα πουλιά; Έχει αρχίσει πτερόρροια; Έχεις βρει στο κλουβί φτερά;
Μονος. Του ειναι σε κλουβι βρηκα τα φτερα της ουρας μονο τπτ αλλο δεν φαινεται να εχει αρχισει ακομα
 
Μονος. Του ειναι σε κλουβι βρηκα τα φτερα της ουρας μονο τπτ αλλο δεν φαινεται να εχει αρχισει ακομα
Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να δέχθηκε κάποια επίθεση αρπακτικού. Παίζει ως σενάριο; Βρίσκεται σε εξωτερικό χώρο;
 
Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να δέχθηκε κάποια επίθεση αρπακτικού. Παίζει ως σενάριο; Βρίσκεται σε εξωτερικό χώρο;
εξω ειναι αλλα ακριβως διπλα εχει και αλλα κλουβια και γενικα εχω και τεντες κατω αποτε ειναι λιγο δυσκολο οχι ακατόρθωτο ομως!
 
οχι ακατόρθωτο ομως!
Πρόσεξε Νικο, διότι και γω πριν πολλά χρόνια πριν πάρω προστατευτικά μέτρα κάτω τις είχα τις τέντες και όμως είχα επίθεση αρπακτικού. Μην εφησυχάζεσαι. Αν έγινε επίθεση αρπακτικού η ουρά του καναρινιού είναι το μικρότερο κακό που έγινε. Θα βγει σύντομα, άλλωστε σε λίγο καιρό θα την άλλαζε λόγω πτερόρροιας. Μη σε ανησυχεί. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο εκτός επίθεσης, αφού ζει μόνο του στο κλουβί και ακόμα και στην πτερορροια να ήταν τα φτερά της ουρας δεν θα έπεφταν όλα μαζί.
 
Πολυ ωραια σας ευχαριστω...
Και κατι ακομα 2 καναρινια στα ποδια τους εχουν ασπρακια σαν σπυρακια η σαν φουσκαλες και ειναι καπως πρισμενα παει καπου το μυαλο σας;
 
Βάλε αν γίνεται καθαρή φωτό απο πόδια, Ράμφος και μάτια, για κάθε ενα απο αυτά. Αλλά θα ειναι καλύτερα να ανοίξεις νέο θέμα, για να μην χανόμαστε με τους τίτλους και τα περιεχόμενα.
 
Μπορει καποιος να μου στειλει το λινκ για το σιτε που μικρενεις τις φωτο;
 
rsz_screenshot_5.webp
rsz_screenshot_4.webp
να εδω φαινονται ολα
1000 συγνωμη για την καθηστεριση απλα ειχα πολυ περιεργο προγραμμα σμρ
 
Νίκο δεν φαίνεται κάτι. Στην πρώτη φωτογραφία έχεις δεμένο δάκτυλο; Που το έχει το σπυρί, εκεί που ενώνουν τα δάκτυλα, απο κάτω;
 
Νίκο δεν φαίνεται κάτι. Στην πρώτη φωτογραφία έχεις δεμένο δάκτυλο; Που το έχει το σπυρί, εκεί που ενώνουν τα δάκτυλα, απο κάτω;
οχι ειναι σημαδι αν δειτε στην 2η φωτο τα ασπρακια πανω στα ποδια του τα ασπρακια τα σπυρακια ειναι σε ολο το ποδι
 
View attachment 43474 View attachment 43475 να εδω φαινονται ολα
1000 συγνωμη για την καθηστεριση απλα ειχα πολυ περιεργο προγραμμα σμρ
Έχουν ακάρεα. Στην πρώτη φωτογραφία το πρόβλημα είναι πολύ μεγαλύτερο σε σχέση με τη δεύτερη φωτογραφία. Το αφησες και εχει εξαπλωθεί. Πρέπει άμεσα να κάνεις καθημερινό μασάζ στα πόδια με epithol,. Πρόσεξε θα βάζεις λίγη ποσότητα στα δάχτυλα σου και μετά θα κάνεις μασάζ να πάει παντού, με προσοχή μη λερωθεί το φτέρωμα τους. Καθημερινό πλύσιμο και άλλαγμα των πατήθρων. Επίσης, τα νύχια τους θέλουν κόψιμο και στα δύο καναρίνια που απεικονίζονται στις φωτογραφίες.
 
Έχουν ακάρεα.
Είδες για να μην έχω δεί ποτέ στη ζωή μου..
Ακάρεα λέω και εγώ γιατί η ευλογιά είναι πιο brutal θα φαινόταν.
Νίκο μπορείς να διαβάσεις και το άρθρο.
Ενημέρωσε μας και αν θές ανέβασε μια μεγαλύτερη φωτογραφία.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Back
Top