Διατροφή Ένα 20κιλο vadigran breeder plus μεσα σε πόσο χρόνο πρέπει να καταναλωθεί;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης katerinak
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
θα ήμουν διστακτικός να βάλω στο μείγμα ασβέστη ( κι αν ειναι καυστικός; ) σιλικονουχα παρασκευάσματα που με καποια άγαρμπη κίνηση μπορει να ανοίξουν και να χυθεί η σκόνη μέσα στην τροφή (δεν ξερω αν ειναι βίο αποικοδομήσιμες ουσίες, αλλά φαντάζομαι πως μπορει και να μην ειναι)
.. Ο καθένας μας(και γω) θα ήταν επιφυλακτικός, αλλά αν ψαχτούμε λίγο περισσότερο, θα δούμε πως αναφέρομαι σε 2 tips που μου τα μετέφεραν παραγωγοί σπόρων, tips που αναγράφονται εδώ.. http://peliti.gr/index.php?option=c...tharismos&catid=11%3Afitiko&Itemid=16&lang=en
και εδώ http://www.ecotimes.gr/6554/σχετικά-με-τη-διατήρηση-των-σπόρων/
 
Σας ευχαριστω ολους πολυ για τις απαντησεις σας.Αρα το σακι θα το εχω σε αλλο μερος και πρεπει απο κατω να παιρνει αερα. Επισης 1,5 μηνας δεν ειναι λιγο το χρονικο διαστημα; Τι θα γινει ας πουμε αν καταναλωθει το φαι μεσα σε δυο μηνες;Εγω το φαγητο που χρησιμοποιω τωρα ειναι το hobby first king kanary mix του ενος κιλου. Καποιοι λετε να παρω το 20κιλο, μετα το 10κιλο,τελικα τι ειναι καλυτερο; Μπερδευτηκα...

Η συσκευασία είναι χάρτινη σε τσουβαλάκι:
Αυτο το απορριπτουμε;
 
Σας ευχαριστω ολους πολυ για τις απαντησεις σας.Αρα το σακι θα το εχω σε αλλο μερος και πρεπει απο κατω να παιρνει αερα. Επισης 1,5 μηνας δεν ειναι λιγο το χρονικο διαστημα; Τι θα γινει ας πουμε αν καταναλωθει το φαι μεσα σε δυο μηνες;Εγω το φαγητο που χρησιμοποιω τωρα ειναι το hobby first king kanary mix του ενος κιλου. Καποιοι λετε να παρω το 20κιλο, μετα το 10κιλο,τελικα τι ειναι καλυτερο; Μπερδευτηκα...

Μπερδεύεσαι γιατί όπως σου είχα πει και τις προάλλες ψάχνεις να βρεις κάτι ''σωστό'' για να το εφαρμόσεις κατά γράμμα. Οπότε όταν πέφτουν διάφορες απόψεις στο τραπέζι λογικό είναι να μπερδεύεσαι. Διάβαζε όλες τις απόψεις και στο τέλος αποφάσισε μόνη σου τι είναι καλύτερο να κάνεις. Έτσι θα αποκτήσεις εμπειρία και όχι εφαρμόζοντας ''τυφλά'' κάτι που θα σου πω εγώ ή οποιοσδήποτε άλλος. Και σιγά - σιγά θα βρίσκεις μόνη σου απαντήσεις στα πάντα.

Ως προς το θέμα συζήτησης, νομίζω πως γινόμαστε υπερβολικά λεπτολόγοι και η ουσία χάνεται. Αν κάτσει κανείς και λάβει σοβαρά υπόψιν όλες τις ''παραμέτρους ασφαλείας'' που έχουν τεθεί γύρω από τους σπόρους, τα σακιά και τον τρόπο συντήρησης θα νομίζει ότι το να πάρεις ένα σακί με σπόρους και να το δώσεις στα πουλιά να το φάνε χωρίς να πάθουν κάτι είναι πιο δύσκολο κι από διαφορική εξίσωση.

Κατερίνα, πάρε κορίτσι μου μια επώνυμη μεγάλη συσκευασία, μοίρασέ την σε κλειστά δοχεία και τέλος. Κι ένα-ένα θα τελειώνουν τα δοχεία σιγά - σιγά. Μην πνίγεσαι σε μια κουταλιά νερό.
 
σιγά - σιγά θα βρίσκεις μόνη σου απαντήσεις στα πάντα.
Αν μου επιτραπεί... Θα το άλλαζα λίγο αυτό... σε...
"Σιγά - σιγά τα πουλιά θα σου δείξουν το σωστό."
Εσύ (ο εκάστοτε εκτροφέας) απλά φρόντισε να διαβάζεις τα μηνύματά τους όσο γίνεται καλύτερα.
 
Back
Top