Τραυματισμοί Έσπασε το νύχι από το Ringneck μου

Nick091RN

PB New Member
Εγγραφή
4 Ιουν 2024
Μηνύματα
57
0E5B9173-E89B-42A9-AF09-1150A8B7228D.webp
[automerge]1717952045[/automerge]
Παιδιά δείτε τι έπαθε το νύχι του μαλον του βγήκε τι μπορώ να κάνω
[automerge]1717952070[/automerge]
Αύριο θα το πάω και στον κτηνίατρο θα το δει και αυτός αλλά έχετε τίποτα να μου προτείνετε ?
 
@Nick091RN αν είναι ανοιχτή η πληγή, μπεταντιν (δεν ξέρω αν είναι το σωστό, αλλά εγώ δεν θα το αραιωνα) με μια μπατονετα για την αποφυγή μόλυνσης.
Πώς την πάτησε; Που σκαλωσε;
 
@MARY58 δεν ξέρω καν αν το έπαθε τώρα εγώ τώρα κάθομαι μαζί του και τώρα το μαλον το έπαθε από τα κάγκελα που σκαρφαλώνει συνέχεια αλλά το καιμενο δεν μπορώ να καταλάβω πως το έπαθε . Η πληγή είναι κλειστή είναι ξερή αλλά θα το πω οποαδηποτε αύριο πτηνιατρο
 
@Nick091RN αφού είναι ξηρή η πληγή, μήπως να του έβαζες με μια μπατονετα fucidin. Εύχομαι όλα καλά να πάνε. Ενημέρωσε αν θες.
 
@MARY58 μακάρι να μπορούσα να του βάλω αλλά θα το αναστατώσω παρά πολύ διότι δεν μπορώ να το πιάσω χωρίς γάντια και δεν θέλω να το κάνω γιατί ήδη έχει αγριέψει και τώρα είμαι πολύ λίγο στις καλές του αν το κάνω τώρα θα χειροτέρεψε και θα είναι πολύ ποιο δύσκολο να το εκπαίδευσω αλλά ευχαριστώ παρά πολύ και θα σας ενημερώσω
 
  • Like
Αντιδράσεις: MARY58
@Nick091RN εγώ έχω πάντα αυτό σε περίπτωση ανάγκης, αλλιώς μπενταντιν και καλού κακού μέχρι να το δει πτηνιατρος βγαλε τα πάντα μέσα από τι κλουβί άσε μόνο ταιστρα ποτίστρα μην σκαλώσει πουθενά άλλου
 

Συνημμένα

  • 5FC21FD5-FC73-4FFB-BF03-43176331A293.webp
    5FC21FD5-FC73-4FFB-BF03-43176331A293.webp
    57,3 KB · Προβολές: 7
@Ιβαν το μόνο που έχω στο κλουβί είναι μια ολόισια πατηθρα που ανεβαίνει για να φάει
[automerge]1717957998[/automerge]
Επίσης δεν θέλω να του βάλω εγώ γιατί θα νευριάσει πολύ και μπορεί να γίνει χειρότερη η σημπεριφορα του καλητερα να το πω στον πτηνιατρο να του βάλει αυτός κάνα συγκεκριμένο υλικό για τέτοιες περοστασεις
 
@MARY58 όχι ακόμα περιμένω να μου κλίσει ραντεβού αυτή την βδομάδα ο π Τήνια τρία και θα σας ενημερώσω
 
Back
Top