Φροντίδα Έχετε να μου προτείνετε κλουβί κοκατίλ με 50-70€;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Xrhstosk
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Xrhstosk

PB New Member
Εγγραφή
7 Αυγ 2020
Μηνύματα
258
Πόλη
Καρδίτσα
Εφτασε επιτέλους η ώρα να πάρω κλουβακι στο κοκατιλ μου θυμαμε σε μια προηγούμενη συζήτηση μου είχατε πει πως μια 76αρα ζευγαρωστρα θα ειναι καλη, άρα καταλήγω εκει; Η μήπως έχετε κάτι άλλο να μου πρωτεινετε με 50-70€ το πολύ το πουλί είναι από το πρωί ως το βράδυ έξω άρα δεν υπάρχει και πολύ μεγάλο θεμα
 
@Xrhstosk
Η μια πανω στην άλλη. Βγάζεις την οροφή της μιας και τον πάτο της άλλης (θες μία μικρή ταναλια τυλιγμένη με ύφασμα για να μην πληγώσεις την μπογιά) και τις ενώνεις. Για έξτρα σταθερότητα εκτός απο τις ενσωματωμένες ενώσεις/υποδοχές που εχουν οι ζευγαρωστρες προσθέτεις και μερικά tyre-up στην ένωση (κόβεις μετα τις ακρουλες που περισσευουν με νυχοκόπτη να μην τσιμπάνε). Ασφαλιζεις ολα τα πορτακια πχ με καθαρα ξυλινα μανταλακια και ετοιμος.
 
Γεια σου φίλε μου, πριν πάρω το δικό μου κοκτέιλ έκανα μια εκτενή έρευνα για κλουβιά. Έχω ψάξει σχεδόν τα πάντα αλήθεια και κατέληξα σε αυτό (κατω). Το έχω 6 μήνες και χαίρομαι που το πήρα. Εδώ είναι και στην πραγματικότητα. Σύγκρινε το μέγεθος με το κοκατιλ μου (είναι έξω από το κλουβί Πάνω δεξιά).
68 ευρώ, δωρεάν έξοδα αποστολής
και διαστάσεις: 76 x 46 x 91cm.

16007794860938876865184497043210.webp
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20200922-174552_Chrome.webp
    Screenshot_20200922-174552_Chrome.webp
    80 KB · Προβολές: 87
@redionreddies το κλουβι είναι πραγματικά απίστευτο και πανφθηνο από που το πήρατε θέλω να πάρω ακριβώς το ίδιο τώρα έχω πάθει εμμονή...έχω βρει και μερικά ωραία design που θέλω να κάνω...φοβερο
[automerge]1600786727[/automerge]
Ο όχι ενταξι είδα το λινό ευχαριστώ παραπολυ
 
@Xrhstosk ααα χαχαχα σαν πετσοπ είναι λίγο για πέταμα μην πάρετε κατοικίδιο από εκεί. Εγώ σε αυτό το κλουβί αναδιαμόρφωσα την μπροστινή μεγάλη πόρτα και έπιασα τις άκρες με λεπτό σύρμα για να σταθεροποιηθεί 100% και τελευταίο, ασφάλησα τις μικρές κάτω πόρτες που είναι ανώφελες, γτ τις άνοιξε και έβγαινε στην αρχή χαχαχα προσοχή. Το απορριμματοδοχείο είναι πλαστικό που το κάνει πολύ εύχρηστο, ελαφρύ και ανθεκτικό αυτά😁
 
@redionreddies να σε ρωτήσω κάτι άλλο όλα αυτά τα κλαδιά και τα παιχνια από που τα πηρες? Αχ πες μου ότι τα παρειγειλες από κάποιο σάιτ...εδώ πέρα τα πετ σοπ έχουν όλο παλιατζουρες μόνο κάτι κινέζικα πλαστικά παιχνίδια και κάτι ξιλακια απλά..
 
Αυτά είναι μερικά από τα πετσοπς που μπορείς να αγοράσεις πράγματα!
https://community.petbirds.gr/threads/pets-friends-pet-shop.31317/
 
Βρήκα ένα σάιτ στο ίντερνετ που έχει υπερβολικά φθηνά κλουβιά και μου κάνει εντύπωση...έχετε ξαναψωνησει από εκεί μήπως κανένας σας; Αποτι έψαξα λίγο στο γκουγκλ είναι εμπιστο σάιτ...Screenshot_2020-12-09-10-33-07-336_com.alibaba.intl.android.apps.poseidon.jpgScreenshot_2020-12-08-18-28-02-564_com.alibaba.intl.android.apps.poseidon.jpg
 
@Xrhstosk Το alibaba είναι Κινέζο σαιτ με προϊόντα αγνώστου ποιότητας και προέλευσης. Επίσης αν ζυγίζει όσο λέει 33kg θα σου έρθει τελωνείο κάνα 500ευρω. Οπότε σου προτείνω να μην το αγοράσεις.

ΥΓ πολύ πιθανό αν το αγοράσεις να μην στο στείλουν καν..
 
Back
Top