Φροντίδα Έχω 4 παπαγαλάκια και προσπαθώ να τα ταιριάξω

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Litsa t
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Εμένα πάλι μου φαίνεται για θηλυκό που μπαίνει σε φάση αναπαραγωγής.Ας μας δώσει και κάποιος άλλος την γνώμη του.
 
  • Like
Αντιδράσεις: jk1980
Μπορεί να έχετε δίκιο στη φωτογραφία μοιάζει πολύ...να ρωτήσω όμως..φιλιούνται...γίνεται;κάνουν και τα δύο τον χορό αυτό με το κεφάλι...και όταν πήγαινε ο αρσενικός στην άλλη θυληκθα τότε πήγαινε και τον τσιμπούσε το κίτρινο..τι να κάνω;
 
Λίτσα για να ξεκαθαρίσουν οι αρσενικοί και οι θηλυκές βγάλε φωτογραφίες κοντινές με φυσικό φωτισμό σαν αυτές του άρθρου.
Προς το παρών άφησε τα όπως είναι μέχρι να ξεκαθαρίσουν οι αρσενικοί και θηλυκοί.
 
Ειναι νεαρο,θα ελεγα 7-8 μηνων.
!Δε θα το εβαζα για αναπαραγωγη μη γνωρίζοντας την ηλικια του καθως θα το εθετα σε κινδυνο...
 
Είναι μικρό και σε φάση ολοκλήρωσης της πτερόρροιας, στο κεφάλι του φαίνονται τα ''καρφάκια'' των νέων φτερών.
Κάθε σκέψη για αναπαραγωγή είναι απαγορευτική.
 
  • Like
Αντιδράσεις: jk1980
@Litsa t ότι φύλο και να είναι αυτή την στιγμή δεν έχει πολύ σημασία,όπως σου είπαν και τα άλλα μέλη του forum το πουλάκι είναι μικρό για αναπαραγωγική σκέψη.Σε δύο με τρεις μήνες που θα ωριμάσει σεξουαλικά θα φανεί και το φύλο του καλύτερα.Δεν έχω κανένα λόγο να αμφισβητήσω τον Φοίβος,είναι πιο έμπειρος,ίσως να βλέπει κάτι περισσότερο.
 
Σας εμπιστεύομαι..απλά ο μπλε του μιλάει με τον χορό και του ζητάει φιλιά συνέχεια..αν είναι αρσενικό δεν θέλω να καταπιέζεται
 
Δεν εχει σημασια το φυλο.Μπορει ακομη και δυο αρσενικα να ερωτοτροπούν για λογους υποταγής!
 
  • Like
Αντιδράσεις: jk1980
Αλήθεια;τώρα τι να κάνω ;που νόμιζα ότι είχα δύο ζευγάρια;
Τα πουλάκια αυτά δεν είναι απαραίτητο να είναι ζευγάρια για να ζούνε μαζί αρμονικά σε ένα κλουβί.
 
  • Like
Αντιδράσεις: jk1980
Back
Top